Macron wezwał do przyspieszenia reform UE. "Ciężar tego zadania spoczywa na barkach Francji i Niemiec"

18 listopada 2018, 19:11 | Aktualizacja: 18.11.2018, 19:47
Źródło:PAP
Angela Merkel i Emmanuel Macron

Angela Merkel i Emmanuel Macronźródło: ShutterStock

Prezydent Francji Emmanuel Macron wezwał w niedzielę Francję i Niemcy do zacieśnienia sojuszu na rzecz bardziej zjednoczonej Europy i przyspieszenia reform Unii Europejskiej. "Musimy przekroczyć nasze tabu i nasze nawyki" - powiedział w Bundestagu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • Ciekawostki(2018-11-18 20:06) Zgłoś naruszenie 157

    Ich już nie ma następne wybory zmiotą ich z życia publicznego

    Odpowiedz
  • asdf(2018-11-18 20:29) Zgłoś naruszenie 126

    We Francji masowe protesty a on chce reformować unię. Kończy się kadencja - kończy się Macron i tyle go widzieli

    Odpowiedz
  • JJ(2018-11-18 22:43) Zgłoś naruszenie 83

    Dwie najbardziej nielubiane i skompromitowane persony europejskiej sceny politycznej chca szybko reformowac Europe, bo zaraz im sie kadencje pokoncza, albo tak potracily poparcie, ze zostana wykopane ze swoich stolkow.

    Odpowiedz
  • Franczesco(2018-11-18 21:13) Zgłoś naruszenie 711

    W pierwszej kolejnosci trzeba wyrzucic warcholow z Unii a nastepnie zostawic tych co naleza do strefy EUR i chca wspolnie dalej w Europie wspolpracowac. Dla tych co tylko traktuja UE jako bankomat jest miejsce razem z Bialorusia i San Escobar w grupie warcholow i wasalow USA. Tylko konsekwentnie Macron z Merkel dzialac i zrobic porzadek ze swirami wschodniej Europy.

    Odpowiedz
  • Dumny Europejczyk(2018-11-18 21:23) Zgłoś naruszenie 712

    Bravo Macron. Pelna integracja Europy, wspolny budget UE, wspolna armia, wspolna polityka zagraniczna. Wspolna waluta juz jest a tym co ten kierunek nie odpowiada to moga sie zrzeszyc np. w Unii drugiej predkosci.

    Odpowiedz
  • observerrr(2018-11-18 21:12) Zgłoś naruszenie 75

    przyspieszenie reform bo Francja mu plajtuje? czyli co odebrać Polakom pod byle pretextem?

    Odpowiedz
  • bkb2(2018-11-18 21:38) Zgłoś naruszenie 65

    Przykre to jak dwóch pazernych pajacy próbuje zniewolić resztę krajów położonych pomiędzy Adriatykiem , Morzem Północnym, Śródziemnym i Kresami Wschodnimi całej Europy.... Merkel wrzeszczała wczoraj z mównicy jakby jej dolali jakichś dragów do zupy... Ci ludzie są skończeni... Polska wraz z Węgrami Włochami Gracją... powinna zabrać się za reformę EU. Zaproponować Anglii sensowne warunki bycia w tej Wspólnocie ... Mamy przed sobą ogromną szansę na sukces...

    Odpowiedz
  • Anty€(2018-11-18 20:25) Zgłoś naruszenie 55

    Oby ich pomysły zostały zmiecione

    Odpowiedz
  • yes(2018-11-19 08:54) Zgłoś naruszenie 02

    IV Rzesza w natarciu.

    Odpowiedz