W jakim stopniu transfery socjalne zmniejszają ubóstwo? Oto najnowsze dane dla UE

21 listopada 2018, 06:45
Źródło:forsal.pl
Transfery socjalne a ubóstwo

Transfery socjalne a ubóstwoźródło: Forsal.pl

Jednym z kluczowych filarów strategii UE jest ochrona socjalna i integracja społeczna. Eurostat przeanalizował, jaki wpływ na ograniczenie ubóstwa mają transfery socjalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • tom-ch(2018-11-21 13:19) Zgłoś naruszenie 21

    Wczesne emerytury renty zasilki nalezy finansowac z VATu lub CIT-u jak to ma miejsce w mundurowce i wtedy obnizymy ZUS do 15-25% i pensje netto wzrosna o ok 800zl

    Odpowiedz
  • tom-ch(2018-11-21 13:12) Zgłoś naruszenie 60

    Transferry to tez wczesne emerytury ktore sa b wysokie srednio 4000 netto

    Odpowiedz
  • tom-ch(2018-11-21 13:11) Zgłoś naruszenie 11

    Transferowac mozna, ale max 50% mediany sredniej krajowej prywatnej by ludzie chcieli pracowac, a nie siedziec na zasilkach 50%x 3500=1400 zl brutto i ww 50% to kwota wolna od podatku>>>50%x 3500zl x12mcy=21.000zl rocznie

    Odpowiedz
  • QQRYQ(2018-11-21 12:09) Zgłoś naruszenie 174

    Proponuję wpisanie do Konstytucji: „Zabrania się udzielania pomocy społecznej czy socjalnej osobom będącym w stanie pracować a nie pracującym.”

    Odpowiedz
  • ABC(2018-11-21 12:07) Zgłoś naruszenie 185

    A może by tak zrobić podobne wyliczenie: na ile transfery socjalne spowalniają rozwój gospodarczy, sprzyjają szarej strefie i unikaniu opodatkowania, i zwiększają bezrobocie.

    Odpowiedz
  • pp(2018-11-21 11:04) Zgłoś naruszenie 163

    Kwota wolna od podatku powinna być na poziomie 40-50 tysięcy złotych rocznie, do tego najniższa krajowa na poziomie przynajmniej 2500 zł netto i nie potrzebne by były żadne transfery socjalne, poza tymi na ludzi na prawdę zniedołężniałych. Jałmużna od okupanta jest czymś uwłaczającym , powinny powinny pochodzić z pracy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-11-21 10:13) Zgłoś naruszenie 86

    W jakim stopniu transfery socjalne zmniejszają ubóstwo? W Polsce transfery socjalne to śmiechu warte!!! Transfery socjalne, świadczenia dla bezrobotnych, renty itd. powinny być na poziomie minimalnego wynagrodzenia tak jak w niektórych cywilizowanych, zachodnich państwach co umożliwia mniej więcej normalne funkcjonowanie obywatela i zapobiega różnych patologii i nadal bardzo dużej emigracji na zachód!!! Obywatel powinien czuć się także pod względem ekonomicznym bezpiecznie w swoim kraju to wtedy będzie się o wiele więcej Polaków w kraju rodzić a nie w GB, Niemczech, Francji......!!! Kobiety szukają bezpieczeństwa materialnego a jak nie znajdą to poza granicami kraju i często z obcym obywatelem!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz