Protest "żółtych kamizelek" wstrząsnął Francją. Rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego

2 grudnia 2018, 10:22 | Aktualizacja: 02.12.2018, 10:36
Źródło:PAP
Protest "żółtych kamizelek". 1.12.2018, Paryż, Francja

Protest "żółtych kamizelek". 1.12.2018, Paryż, Francjaźródło: PAP
autor zdjęcia: ETIENNE LAURENT

Francuski rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego; ma to zapobiec wystąpieniu kolejnych rozruchów - powiedział w niedzielę rzecznik gabinetu Benjamin Griveaux. Wezwał do dialogu protestujących z ruchu "żółte kamizelki". Według władz pod demonstracje podłączają się m.in. grupy "chuliganów".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • sid(2018-12-02 21:58) Zgłoś naruszenie 20

    banki i korporacje niszczą klasę średnią

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-12-02 17:49) Zgłoś naruszenie 30

    Gdzie Komisja Wenecka !? Co z Kozlowska i Kramkiem ?

    Odpowiedz
  • Adams(2018-12-02 14:01) Zgłoś naruszenie 31

    Czyżby przepowiednia 3 wojny zaczęła się spełniać?! "Paryż będzie płonął"

    Odpowiedz
  • Polak(2018-12-02 13:12) Zgłoś naruszenie 131

    Konieczna jest debata o praworządności we Francji. Eurodeputowani totalnej do roboty. Pokażcie co POtraficie

    Odpowiedz
  • Powaga(2018-12-02 11:43) Zgłoś naruszenie 20

    No śmiechłem, stanu wojennego, kto takie bzdury pisze?

    Odpowiedz
  • gosciu(2018-12-02 11:19) Zgłoś naruszenie 150

    Stan wojenny? A moze przydalo by sie zglosznie na francje w sprawie naruszania wolnosci obywatelskiej I co za tym idzie prawozadnosci

    Odpowiedz
  • barry(2018-12-02 10:59) Zgłoś naruszenie 180

    Stan wyjątkowy z powodu podwyżek cen? Toż to u nas było w 1976 r ( tzw wypadki radomskie). No ale Macron nie uczył się historii Polski to tego nie wie. Wydarzenia paryskie to rachunek za długoterminowo obłędną politykę w zakresie " CO2". Kolejne rachunki są w drodze.

    Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-12-02 10:41) Zgłoś naruszenie 232

    Stan wojenny to ograniczenie wszelkich wolności - to w czystej postaci faszyzm. Macron, nie idż tą drogą ! Francjo bierz przykład z Polski - mamy demokrację w czystej postaci !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz