Prof. Malinowski: Inżynieria klimatyczna nie powstrzyma globalnego ocieplenia

2 grudnia 2018, 17:00
Źródło:PAP
klimat5

klimat5źródło: ShutterStock

Nie mamy żadnej sprawdzonej metody inżynierii klimatycznej, która powstrzymałaby globalne ocieplenie; musimy lepiej wykorzystywać Słońce jako źródło energii i zmienić swoje nawyki, jeżeli chcemy przetrwać - powiedział PAP fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • Czeslaw(2018-12-02 19:45) Zgłoś naruszenie 60

    Pan Profesor nie ma pojęcia o tym, że przeciętny człowiek ma w odwłoku jakieś ocieplenie. Nie wzięcie torebki foliowej czy przyjście ze swoją to dyshonor. Kupienie większego SUV-a jest konieczne, bo sąsiadka już ma. Politycy kierują się lobby przemysłowym, dla którego celem jest jak największa produkcja jak największych bubli. A ględzenie o ekologii i oszczędnościach tak, ale nie ja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-12-02 20:44) Zgłoś naruszenie 32

    Polska będzie pierwszą ofiarą jakichś gwałtownych posunięć w tej sprawie...a ruiny Żarnowca pozdrawiają Solidaruchów...

    Odpowiedz
  • Rotschild(2018-12-02 22:00) Zgłoś naruszenie 21

    Najlepiej porzucić cywilizację i jechać w Bieszczady, zamieszkać w szałasie... sorry ale nie. Jeśli transformacja będzie sprawiedliwa (każdy mieszkaniec ziemi ma prawo do takiej samej emisji CO2 per capita) to ok, w innym przypadku spadajcie na drzewo.

    Odpowiedz
  • ryko(2018-12-03 10:34) Zgłoś naruszenie 20

    Jak to zagrożenie jest takie realne to niech skasują TANIE LOTY (i generalnie zredukują liczbę przelotów bo to właśnie samoloty spalając paliwo na wysokości 10km produkują największy efekt cieplarniany).... to sie będzie działo!!! Cały ten postępowy elektorat rozszarpie ich na strzępy!!!

    Odpowiedz
  • Virtus(2018-12-03 22:31) Zgłoś naruszenie 10

    Ten prof. jest groźny dla otoczenia. Wprowadzenie jego postulatów w życie doprowadziłoby do krwawej rewolucji na skalę światową. Może o to mu chodzi?

    Odpowiedz
  • yanek(2018-12-03 17:30) Zgłoś naruszenie 12

    Wreszcie ktoś znaczący zaczął gadać o opryskach, dzięki profesorze jest Pan człowiekiem.

    Odpowiedz
  • To ja(2018-12-02 23:55) Zgłoś naruszenie 12

    "albo wygodniej jest mi podjechać samemu samochodem 200 m po zakupy, niż przejść ten dystans piechotą." Mam 73 lata i problemy z nogami i mnie jest wygodniej podjechać samochodem 10 kg zakupów wziąć do bagażnika podjechać pod klatkę schodową i stopniowo je wnosić na pierwsze piętro

    Odpowiedz