Do 2025 r. trzeba będzie zbudować do siedmiu razy więcej masztów - mówi w wywiadzie Marcin Cichy, prezes UKE.
wróć do artykułuReklama
Spółka Nord Stream 2, odpowiedzialna za budowę drugiego gazociągu po dnie Bałtyku, łączącego Rosję z Niemcami, poinformowała w poniedziałek, że prace się opóźnią i inwestycja nie zostanie zakończona w tym roku.
Xiaomi, czwarty co do wielkości producent smartfonów, wkracza do Japonii i przejmuje Apple'a z niedrogim smartfonem i podłączonym do niego monitorem fitness.
Komisja Europejska zaktualizowała w poniedziałek unijną listę bezpieczeństwa lotniczego czyli listę towarzystw lotniczych, które nie przestrzegają międzynarodowych standardów bezpieczeństwa i dlatego są objęte pełnym lub częściowym zakazem lotów do UE.
stop cyfrowemu niewolnictwu(2018-12-04 12:56) Zgłoś naruszenie 20
Każde kolejne nowe maszty to kolejne protesty ludzi. Ludzie nie chcą niezdrowej sieci 5g i obleśnego szpiegowskiego internetu rzeczy. Tłumaczenie nam, że sieć się zapcha i 5g jest potrzebne koniecznie jest tłumaczeniem idiotycznym - wystarczy raz a porządnie powiedzieć dość smartfonom - to one są winowajcami nadmiernej transmisji danych. Nie będzie smartfonów to odzyskamy co najmniej 50% przepustowość sieci i z 5g możemy się wstrzymać na długi jeszcze lata, ale to trzeba działać niezwłocznie, bo obecna sieć jest w stanie czopować się już po 2020/2022 roku. Niedrożność trzeba usunąć zawczasu zanim zrobi się potężny zator. Czyżby desmartfonizacja była jedynym lekarstwem? Co więcej nawet to i ludziom na zdrowie wyjdzie, odpoczną od tego nieustannego buszowania w sieci, tego eksponowania się w mediach społecznościowych. Trzeba skończyć z wizją społeczeństwa informacyjnego/cyfrowego - straciliśmy na tym jako ludzie za dużo prywatności, zdrowia, zaangażowania, czasu, były też problemy z wyciekiem danych albo awariami systemów informatycznych. Tak więc nadmierna cyfryzacja życia, załatwianych spraw, zakładanie kont internetowych, cyfryzacja dokumentów wszelakich to czyste niewolnictwo, to wszystko mija się z celem. Internet sam w sobie był i jest czymś pięknym, służy zdobywaniu wiedzy, wymianie poglądów, ale nie może stanowić centrum naszego życia, niech pozostanie tylko dodatkiem jak kilkanaście lat temu, kiedy to nie było mediów społecznościowych, a cóż dopiero smartfonów, życie miało swój urok i smak naturalności i to było piękne.
Odpowiedz3G(2018-12-04 09:59) Zgłoś naruszenie 10
Po pierwsze aby 5G dzialała to maszty musiały by być stawiane co 1km a to trochę kosztuje i powoduje trochę smogu elektromagnetycznego. Jeśi każda z sieci chciałaby samodzielnie stawiać takie sieci to w centrach miast zrobi się po prostu niezdrowo, choć nie tylko tam. Nawet jeśli powstałaby tylko jedna firma stawiająca maszty i to ona udostepniałaby transfer dla udziałowców to i tak pozostaje kwestia kosztów i zdrowia. Bycie pionierem to duże koszty, które nie zawsze się zwrócą, może lepiej się nie spieszyć.
Odpowiedzmer(2018-12-04 10:26) Zgłoś naruszenie 00
Czy światło wody są już be?
Odpowiedzgmo(2018-12-04 15:37) Zgłoś naruszenie 00
W ostatnich 20 latach w Niemczech wygineło 60% wszelkich owadów -> wprowadzie 5G to i my zaczniemy padać jak te owady !! Tyle w temacie !!!
Odpowiedz