To oni zbudują megalotnisko i 1300 km torów. Znamy nazwiska szefów specspółki ds. CPK

4 grudnia 2018, 13:30 | Aktualizacja: 04.12.2018, 15:10
Tylko na Forsal.pl
Samolot

Samolotźródło: Materiały Prasowe

Przygotowania do budowy wielkiego lotniska i dojazdów kolejowych nabiorą rozpędu? Spółka celowa powołana do realizacji przedsięwzięcia ma już pełny zarząd.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (74)

  • Stanisław(2018-12-19 11:05) Zgłoś naruszenie 10

    redaktorzyno - CPK będzie w STANISŁAWOWIE !!! a nie Baranowie . Kolejny pa can powielający błąd

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-12-13 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    To oni zbudują megalotnisko i 1300 km torów. Kto zbuduje??? Astaldi, Covec i inni zagraniczni??? LooooooL.

    Odpowiedz
  • Fula(2018-12-12 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie coś poszło do przodu, mam nadzieję, że Ci panowie, którzy są naprawdę kompetentni, dobrze poradzą sobie z zadaniem i CPK będzie otwarte w porę

    Odpowiedz
  • Opinia(2018-12-10 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    Megalomania i wyrzucenie w błoto wielu miliardów pln.

    Odpowiedz
  • humorzasty(2018-12-10 16:07) Zgłoś naruszenie 10

    Ci co narzekają na pierwsi wyłożą łapy po pracę w firmach, które powstaną i rozwiną się dzięki CPK haha

    Odpowiedz
  • pracownikmiesiąca(2018-12-10 16:06) Zgłoś naruszenie 10

    W Berlinie żałoba. Tak się panoszyli, że mają lotnisko, a jakoś zarządzać nim nie umieją. Polska zawsze była dobrym organizatorem i teraz znów to udowodni. CPK będzie wzorową inwestycją i każdy na tym skorzysta.

    Odpowiedz
  • zwolennik(2018-12-10 16:03) Zgłoś naruszenie 11

    CPK dawno powinno powstać. Pójdziemy dzięki temu do przodu politycznie i gospodarczo. Wreszcie ktoś miał jaja, by się tym zając na poważnie.

    Odpowiedz
  • aro(2018-12-10 16:02) Zgłoś naruszenie 10

    CPK szybko się zwróci i to z dużą nawiązką. 6 milionów pasażerów zostawi w Polsce kasę, zarobią firmy, pojawią się miejsca pracy, zarobi państwo. Tylko się cieszyć i popierać.

    Odpowiedz
  • JacekKul(2018-12-10 15:58) Zgłoś naruszenie 10

    Odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach. Cieszę się, że tak dobry personel weźmie się za realizację tak przełomowej i wiekopomnej inwestycji, która zmieni Polskę na lepsze pod każdym względem.

    Odpowiedz
  • Czy odebrało nam rozum?(2018-12-05 20:37) Zgłoś naruszenie 21

    Koszt budowy CPK to 35 mld Policzmy teraz: > Program 500+, czyli suweren+ to równowartość 25mld > Koryto+ to ok 30 mld na Misiewiczów, pisiewiczów, matki, żony, córki, kolesi i kochanki > Czarna Zaraza plus - to nastepne 30mld na korporacje katolicką, która wysysa suwerenowi rozum i dodatkowo kase. Czyli jak zmądrzejemy to mamy na początek 85 mld do zagospodarowania. Wystarczy na CPK, stocznie i zbudowanie jakiegokolwiek przemyslu od zera! -samochodowego, samolotowego, kosmicznego, elektronicznego, odnawialnej energii, itp - co tylko sobie dusza zapragnie. Teraz to przeżeramy, dokarmiamy pisożyty i złodziei

    Odpowiedz
  • Damian(2018-12-05 12:22) Zgłoś naruszenie 20

    Mam nadzieję że to lotnisko nie powstanie. To jakiś utopijny pomysł. Jeżeli Niemcy mieli tak wielkie problemy z budową lotniska w Berlinie, to co dopiero u nas ? Co się stanie z Okęciem ? Po co w takim razie wpompowano tyle mld na rozbudowę Okęcia ? Pytań jest i będzie mnóstwo.

    Odpowiedz
  • Jacek(2018-12-05 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nowy polski serial netflixa jest naprawdę cudowny. Gra Chyry i Musiała jest godna podziwu. Wykreowali naprawdę dobre postaci. A reżysteria majstersztyk.

    Odpowiedz
  • George(2018-12-05 09:38) Zgłoś naruszenie 20

    A czy Mosad objął już nadzorem tę inwestycję?

    Odpowiedz
  • samson(2018-12-05 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    na szczesci nie bedzie forsy

    Odpowiedz
  • ffd(2018-12-05 07:03) Zgłoś naruszenie 40

    A może Ktoś z Centrali w końcu weźmie się za dokończenie rozgrzebanych torów miedzy Lublinem i Dęblinem. Ministrowi Infrastruktury to nie przeszkadza? Budowa Linii kolejowej z Lublina do Warszawy stoi od 3 miesięcy, odkąd Astaldi zszedł z budowy. Menele wynoszą złom z dawnego torowiska. Czy to celowe działanie, żeby mieszkańcy Lubelszczyzny nie mogli szybko przemieścić się do Warszawy przed Potopem Ukraińskim?

    Odpowiedz
  • Gress(2018-12-04 23:42) Zgłoś naruszenie 10

    Widzē że Niemcy i ruscy nie śpią

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tom-ch(2018-12-04 23:12) Zgłoś naruszenie 20

    Za swoje budujcie lotnisko. My sobie nie życzymy ze wspólnej kasy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brawoooooooooooooo(2018-12-04 23:11) Zgłoś naruszenie 30

    Założenia były że CPK będzie pomostem ze wschodem.................niech wybudują i jak ruscy przylecą to nas czapkami nakryją ......będą musieli podszkolić j.polski by obchodzić dzień niepodległości....

    Odpowiedz
  • hańba i zdrada(2018-12-04 22:59) Zgłoś naruszenie 1482

    hahaha zarząd prezesi już są teraz kolej na rady nadzorcze, potem akcjonariusze a suweren haruje i funduje. sam mógłby zostać takim przedsiębiorcą ale solidarni ukradli mu majątek - kapitał początkowy i rozdali tzw. biznesmenom. nie ma też wiedzy jak zostać kimś ponad podnajemcą żabki. tak o naród zadbali wielcy solidarni bohaterowie, obrońcy narodu przed komunizmem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Arek(2018-12-04 21:46) Zgłoś naruszenie 02

    Niech buduja lotniska to przyszkosc i okno na swiat

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz