Co czwarty młody Europejczyk żyje w przeludnionym mieszkaniu. W Polsce jest jeszcze gorzej

18 grudnia 2018, 06:45
Źródło:forsal.pl
Młodzi w przeludnionych domach w UE w 2017 r.

Młodzi w przeludnionych domach w UE w 2017 r.źródło: Forsal.pl

W 2017 r. odsetek młodych ludzi w Unii Europejskiej (UE) w wieku 15-29 lat żyjących w przeludnionych lokalach mieszkalnych wyniósł 26,7 proc. To niewiele ponad 9 punktów procentowych więcej niż wskaźnik przeludnienia dla całej populacji (17,5 proc.). W Polsce sytuacja mieszkaniowa tej grupy wiekowej jest dużo gorsza.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • OW(2018-12-21 09:11) Zgłoś naruszenie 14

    Od dobrych 2 lat wynajmuję trójce studentów 3 pokojowe mieszkanie w warszawie. Nowe, wynajęte zaraz po odbiorze od dewelopera - robyg. Więc chyba nie jest tak źle… Jak przychodzę do mieszkania po opłaty, to wokół widzę mnóstwo młodych ludzi i raczej nikt nie narzeka na przeludnienie.

    Odpowiedz
  • fanta(2018-12-19 00:17) Zgłoś naruszenie 102

    30 mln. Polaków to będzie za 15 - 20 lat za 30 - 40 lat może 20 mln + kilka mln imigrantów. Na co komu tyle mieszkań, domów?

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-12-18 22:33) Zgłoś naruszenie 111

    30 mln. Polaków zamiast 36 mln. mieszkających w Polsce w 2018r. rozwiąże ten problem za kilka lat!!! Zobaczycie!!! Polska to druga Litwa!!!

    Odpowiedz
  • ober nie her(2018-12-18 16:39) Zgłoś naruszenie 40

    I po co ten krzyk - widać potrzebna jest siła spokoju , a czas zrobi swoje. A nowi lokatorzy potem się na pewno znajdą.

    Odpowiedz
  • pytanie(2018-12-18 11:24) Zgłoś naruszenie 133

    "jeden pokój na dwie osoby tej samej płci między 12 a 17 rokiem życia;" czy płeć jest zdefiniowana biologicznie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • OST(2018-12-18 11:22) Zgłoś naruszenie 72

    Z wykresu jednoznacznie wynika, kto może zaprosić imigrantów pod swój dach. Tak by socjalistycznie i liberalnie równać poziom.

    Odpowiedz
  • lol(2018-12-18 09:47) Zgłoś naruszenie 2221

    Dlatego nie ma co robić dzieci, ja mam 2 pokoje żyje z kobietą i nie planuje się szarpać na mieszkania po 10 tys. zł i robić dzieciaki. Bez jaj niech sobie Pis sam robi te dzieci i się nimi zajmuje, i płaci za mieszkania 10 tys. zł przy naszych pensjach. Moim zdaniem polska jest przeludniona. teraz mi w sam raz styka te 2 pokoje na 2 osoby.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • marża(2018-12-18 09:19) Zgłoś naruszenie 243

    Wepchnąć im hipoteki i niech robią na banki przez kolejne 3o lat. Zamiast głupotami zajmą się spłatą rat.

    Odpowiedz
  • ano(2018-12-18 08:58) Zgłoś naruszenie 184

    Deweloperski bełkot

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz