Jest 50 razy silniejszy od heroiny. Ten lek może stać się bronią masowego rażenia

21 grudnia 2018, 06:30 | Aktualizacja: 21.12.2018, 10:21
Źródło:Bloomberg
Narkotyki

Narkotykiźródło: ShutterStock

Działanie fentanylu jest tak silne, że zażycie kilku miligramów może być śmiertelne. Czy istnieje ryzyko wykorzystania tego leku jako terrorystycznej broni?

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • qwertyui(2018-12-21 08:27) Zgłoś naruszenie 285

    On jest wykorzystwywany do celowego i swiadomego usypiania ludzi by pozniej podac inforamcje ze nie bylo osob trzecich zamieszanych w seryjne samobojstwo

    Odpowiedz
  • JJKej(2018-12-21 09:55) Zgłoś naruszenie 113

    Jak się go przyjmuje? Wciąga się nosem? Czy tylko przez 100-dolarówkę czy może być też nasza polska dycha?)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 75+(2018-12-21 17:08) Zgłoś naruszenie 414

    Powinien być włączony do darmowych leków dla seniorów.

    Odpowiedz
  • wstrzykujący marihuanen(2018-12-21 18:51) Zgłoś naruszenie 13

    Rozumiem że w polskim "prawodawstwie" narkotyk na równi z maryśką. Mmm, kocham ten kraj.

    Odpowiedz
  • max(2018-12-21 22:05) Zgłoś naruszenie 50

    Fentanyl jest podstawowym lekiem przeciwbólowym stosowanym podczas znieczulenia ogólnego (narkozy). O co tu chodzi?

    Odpowiedz
  • Jack Strong(2018-12-21 23:08) Zgłoś naruszenie 210

    Panie Redaktorze, nie wiem skąd wytrzasnął Pan te bzdury ? Fentanyl to bardzo dobrze znany i szeroko stosowany związek chemiczny, zaliczany do grupy silnych opiodów. Stosowany w anastezjołogii ale także do leczenia bólu przewlekłego - w postaci plastrów. Oczywiście że jego działanie jest odwracalne - podaje się nalokson. Artykuł to bełkot, proponuje natychmiast go wycofać.

    Odpowiedz
  • Fbhhc(2018-12-22 09:56) Zgłoś naruszenie 20

    Kto to pisał? Macie tam jakichś konsultantów naukowych? Powiedzieć że ten artykuł jest z du...y byłoby zbyt eufemistycznie.

    Odpowiedz
  • Heheszek(2018-12-23 20:27) Zgłoś naruszenie 10

    Fentanyl jest powszechnie (i zupełnie bezpiecznie stosowany) przy narkozie czy w plastrach przeciwbólowych i tak się zaskakująco składa, że Polacy nie umierają na ulicach z przedawkowania. Notabene lek powszechnie zapisywany pacjentom, którzy boją się brać morfinę, bo się naoglądali bzdur w telewizji, że jak wezmą morfę to skończą na dworcu.

    Odpowiedz