Warszawa, 20.12.2018 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź analizuje aktywa zagraniczne pod kątem podziału na kluczowe, które będą integrowane, i niekluczowe, co do których chce pozostawić sobie elastyczność działań, poinformował wiceprezes ds. aktywów zagranicznych Paweł Gruza.
"Aktywa zagraniczne będą podlegały obiektywnej ocenie. Na bazie tej oceny będziemy dzielić portfel na aktywa kluczowe i niekluczowe. Ten obszar aktywów będzie optymalizowany - zapewniamy sobie pełną elastyczność co do działań i czynności w odniesieniu do mniej kluczowych aktywów" - powiedział Gruza podczas konferencji prasowej.
Natomiast aktywa uznane za kluczowej będą podlegały procesowi integracji wielopłaszczyznowej, co doprowadzi do większej dyscypliny finansowej i efektywności aktywów, wyjaśnił.
"Co do zasady, możemy wyłączyć tylko Sierra Gorda z kategorii aktywów niekluczowych. Każda inna działalność zagraniczna podlega ocenie i zachowujemy sobie dowolność, co do tego co z nią zrobimy. Sprzedaż kopalni to tylko najbardziej drastyczna możliwość" - wskazał wiceprezes.
Dodał, że KGHM jest w trakcie podejmowania jednej z takich decyzji.
"Jedna z kopalń jest trzymana w odwodzie ze względu na jeden z pierwiastków, który w przyszłości może drożeć" - powiedział.
Wczoraj KGHM podał, że rada nadzorcza Miedź zatwierdziła przedłożoną przez zarząd strategię spółki na lata 2019-2023 zakładającą m.in. krajową produkcję górniczą na poziomie 450 tys. ton miedzi w urobku przy średniorocznym koszcie nie wyższym niż 3800 USD/tonę w okresie 2019-2023.
KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.
(ISBnews)