Hołownia: Czuję się Zdzisławem Kręciną polskiego katolicyzmu [WYWIAD]

22 grudnia 2018, 08:45
Źródło:MAGAZYN DGP
Szymon Hołownia fot. Maksymilian Rigamonti

Szymon Hołownia fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czuję się Zdzisławem Kręciną polskiego katolicyzmu. Ludzie tacy jak kardynał Krajewski, siostra Chmielewska – oni grają z Jezusem na jednym boisku. A ja jestem „chrześcijańskim działaczem”, stoję na trybunie, kibicuję, macham szalikiem, krzyczę: „Jezus! Jezus!”, znam wszystkie branżowe gesty i przyśpiewki - mówi Szymon Hołownia w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • jacekk(2018-12-22 09:24) Zgłoś naruszenie 2420

    Po tym wywiadzie stracił pan wiele w moich oczach.Pan niczym nie różni się od marksistów chcących stworzyć nowego człowieka,niczym.

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-12-22 10:00) Zgłoś naruszenie 4024

    Pan jest katolikiem sformatowanym przez Gazetę Wyborczą Michnika i TVN !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Miłosz(2018-12-22 10:49) Zgłoś naruszenie 1917

    W końcu logicznie i przyszłościowo patrzący na rzeczywistość katolik. Trzeba mówić o tym jak niszczymy planetę.

    Odpowiedz
  • i co tu komentować?(2018-12-22 11:42) Zgłoś naruszenie 2011

    Ozonowy Hołownia czyli POstępak

    Odpowiedz
  • Damian(2018-12-22 11:48) Zgłoś naruszenie 1412

    Ja się z Panem zgadzam, Panie Szymonie. Ludzie nie dbają o świat na którym mieszkają. Wielu ludzi to egoiści myślący tylko o sobie.

    Odpowiedz
  • sławomir fidala(2018-12-22 13:43) Zgłoś naruszenie 213

    jezus, jezus .... postać historyczna, jak wiele innych, która dawno temu zmarła i kilkakrotnie, powtórnie się wcieliła na ziemi . postać na historii której, ktoś zrobił sobie religię. religię, której jezus nie zamierzał tworzyć. prawie cała religia chrześcijańska jest zaprzeczeniem życia i nałuk Jezusa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DODA(2018-12-22 17:01) Zgłoś naruszenie 91

    Bardzo dużo podróżuje. Czyli pośrednio zanieczyszcza środowisko korzystając z tego świata. Celebryci dużo podróżują super samochodami i samolotami, firmy lotnicze pod nich główne zwiększają ilość lotów. Sam jak powiedział chciał popisać się przed publiką jaki on troskliwy ojciec. Tak naprawdę to jest tylko taka gra Hołowni pod zwiększenie biznesu wydawniczego.ŚCIEMA

    Odpowiedz
  • traktorek(2018-12-22 17:23) Zgłoś naruszenie 74

    Wystarczy obejrzeć program w TVN, gdzie jest współprowadzącym - posłuchać, co mówi, jak żartuje i co robią i mówią inni (skoro uczestniczy, to akceptuje). Nie jest możliwe, aby godził to z wiarą katolicką a ponieważ nie jest głupi to dobrze wie, co robi. Jest więc fałszywy i zły.

    Odpowiedz
  • stomp(2018-12-22 17:53) Zgłoś naruszenie 84

    Hołownia ma tyle związku z katolicyzmem co krzesło elektryczne ze zwykłym. Zadziwiająca jest lewicowa potrzeba hodowania "naszego katolika" albo "naszego księdza" (bodajże ks. Puchacz czy jakoś tak), tylko po to żeby potem prowadzić z nim wywiady w stylu: - dlaczego wy katolicy gwa łcicie chomiki? - to prawda że gwa łcimy ale rzadko - no ale po co podpalacie stodoły z mniej szościami? - bardzo przepraszamy i staramy się ograniczyć... i tak w koło Macieju.. Co ciekawe prawica nie ma swojego ge ja, femi nistki czy działacza ekologicznego który etatowo biłby się w swoje/czyjekolwiek piersi w podobnym stylu.

    Odpowiedz
  • qwe(2018-12-23 04:53) Zgłoś naruszenie 41

    Hołownia - ty nie jestes zadnym adwokatem, czy promotorem Katolicyzmu/Chrzescijanstwa, bo legitymizujesz ateizm/hedonizm/s o d o m i e poprzez uczestniczenie w rozmaitych programach z przedstawicielami tych ideologii, smiejac sie z nimi i dowcipkujac - jak najlepsi kumple. To co robisz, to grzech i to ciezki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Guy Fawkes(2018-12-23 14:46) Zgłoś naruszenie 22

    Kto to jest? Jakiś błazen?

    Odpowiedz
  • Antey(2018-12-23 23:15) Zgłoś naruszenie 21

    [..] Córka? Sama zdecyduje, jak dorośnie. [..] Czy ten sam wybór córka Wosia katolicyzmu dostała w kwestii wychowania religijnego ? ;)

    Odpowiedz
  • Madzix(2018-12-29 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo mądry człowiek. Chciałabym tak umiejętnie dobierać słowa i tak dokładnie móc dzięki temu opisywać rzeczywistość.

    Odpowiedz