Jakie będą skutki ustawy o dotowaniu prądu?

1 stycznia 2019, 15:58
Źródło:wysokienapiecie
Ceny energii elektrycznej na europejskich giełdach

Ceny energii elektrycznej na europejskich giełdachźródło: Materiały Prasowe

Przepychając ustawę o dotowaniu energii elektrycznej rząd postawił wszystko na jedną kartę. Jeśli przegra, to za rok firmy energetyczne i wszyscy odbiorcy będą w dużo gorszej sytuacji. Podwyżki i ewentualny zwrot pomocy publicznej mogą być bardzo dotkliwe, a w energetyce zapanuje kompletny chaos.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • observerrr(2019-01-01 17:07) Zgłoś naruszenie 1515

    cena prądu jest niepotrzebnie zawyżana przez te tzw prawa do emisji

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • observerrr(2019-01-01 17:10) Zgłoś naruszenie 1114

    cenę prądu niepotrzebnie zawyżają opłaty za prawa do emisji CO2

    Odpowiedz
  • Tilik(2019-01-01 17:57) Zgłoś naruszenie 188

    Wystepuje zadziwiajace podobienstwo (zadziwiajace bo to przeciez podobno dwa rozne ustroje) miedzy politylka energetyczna lat 70-tych (rzady Edwarda Gierka) a obecna polityka energetyczna rzadu (powiedzmy, ze pod przewodnictwem) Mateusza Morawieckiego. Jak sie czyta zalozenia tamtej polityki i porownuje ja z ostatnimi posunieciami rzadowymi w tej samej dziedzinie az sie chce krzyczec, ze to przeciez prawie to samo! Jak zakonczyl sie tamten energetyczny gwalt na zdrowym rozsadku wszyscy wiemy, jakm zakonczy sie teraz? No, prawdopodobnie tak samo: Polska bedzie rosla w sile, ludzie zyli dostatniej ale tylko do pewnego czasu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • maniek(2019-01-01 19:35) Zgłoś naruszenie 11

    Mało precyzyjna jest ta grafika, czy to są średnie ceny hurtowe z całego kwartału? czy z jakiegoś konkretnego dnia. Pytam bo bywały dni kiedy prąd miewaliśmy dużo tańszy niż reszta europy.

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2019-01-01 20:29) Zgłoś naruszenie 170

    ...a ruiny Żarnowca pozdrawiają Solidaruchów...

    Odpowiedz
  • eM(2019-01-02 09:28) Zgłoś naruszenie 49

    My - w PL mamy być konsumentem ewentualnie dystrybutorem energii, ale nie producentem. Zadba o to w każdym aspekcie biurokracja UE pod przykrywką dodatkowych opłat choćby za CO2 - kwestia czasu niestety.

    Odpowiedz
  • Bob(2019-01-02 10:47) Zgłoś naruszenie 41

    Co wy tam gadacie Mateusz Edward Morawiecki wie lepiej

    Odpowiedz
  • Das Kapital(2019-01-02 11:46) Zgłoś naruszenie 42

    Panie Mateusz, jak pan ocenia, kiedy w pełni dojdziemy do Socjalizmu, coś w czym nam chwilowo przeszkodzono w 1989 ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kryzys 2019 (2019-01-02 21:05) Zgłoś naruszenie 63

    PiS gwarantem Biedy w Polsce!

    Odpowiedz
  • Daro(2019-01-02 21:08) Zgłoś naruszenie 01

    Węgiel z Rosji 2x tańszy, albo zaczną zwalniać ludzi, albo zapłaci każdy podatnik za monopol państwowych spółek

    Odpowiedz