Prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś podkreślił, że sukces frekwencyjny wrocławskiego lotniska związany jest m.in. z rozwojem połączeń sieciowych. "To przesuwa nas do europejskiej ekstraklasy lotnisk regionalnych. Po raz pierwszy przekraczamy, i to wyraźnie, granicę 3 mln pasażerów rocznie. Do tego, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym podróżni mieli do dyspozycji rekordową siatkę połączeń. Równomiernie rozwijały się wszystkie segmenty ruchu" - powiedział Kuś. Przewoźnicy sieciowi realizujący międzynarodowe połączenie z wrocławskiego lotniska obsłużyli niemal 23 proc. podróżnych więcej niż w 2017 r.

Spośród ponad 3,3 mln pasażerów w 2018 r., najwięcej bo ponad 2 mln, skorzystało z usług tanich linii lotniczych. Szczególnie wysokie wzrosty zanotowały w tym segmencie linie Wizz Air, które w swojej bazie operacyjnej we Wrocławiu umieściły w 2018 r. dodatkowy samolot – podały władze lotniska.

Rok 2018 był też rekordowy dla wrocławskiego lotniska pod względem siatki połączeń. W sezonie letnim można było ze stolicy Dolnego Śląska polecieć do ponad 80 miast, zaś w sezonie zimowym do ponad 50.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski