Globalne koncerny mięsne trują bardziej niż naftowi giganci. Sztuczne mięso uratuje klimat?

10 stycznia 2019, 06:50 | Aktualizacja: 11.01.2019, 11:58
Tylko na Forsal.pl
mięso

mięsoźródło: ShutterStock

Branża mięsna należy do największych trucicieli na świecie. Ze względów ekologicznych i zdrowotnych powstaje jednak możliwość produkcji mięsa hodowanego, wykorzystująca serum zwierząt bez potrzeby ich uboju i całkowicie wegańskiego. Problemem może być osiągnięcie odpowiedniej skali działalności i akceptacja konsumentów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • Karma#(2019-01-10 10:15) Zgłoś naruszenie 829

    Niedługo w domu będziemy hodować mięso, warzyć piwo ( a w piwnicy coś mocniejszego), na balkonie i dachach pomidory, chleb też sami upieczemy i wszystko wróci do naturalnego porządku rzeczy, Cywilizacja zatacza koło, właściwie sama się zatacza!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • mm(2019-01-10 10:10) Zgłoś naruszenie 5127

    Według mojej teorii spiskowej całe zamieszanie o ekologie to sposob na podnoszenie podatkow tylnymi drzwiami. Oplaty za prawa do emisji CO2 jest zrodlem dochodow panstwa zdaje sie to wszystko przerzuca sie na konsumentow w postacji oplat za energie elektryczna z ktorej kazdy czlowiek korzysta.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hehe(2019-01-10 11:42) Zgłoś naruszenie 3530

    Niedługo lewacy zaproponują nam kanibalizm

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Roberto(2019-01-10 08:36) Zgłoś naruszenie 327

    Ciekawy artykuł. Człowiek nie zdaje sobie sprawy, że ta gałąź/technologia tak zaawansowna jest... hodowanie mięsa.

    Odpowiedz
  • Zxy(2019-01-10 09:02) Zgłoś naruszenie 2948

    Tak to jest jak za pisanie artykułu biorą się ludzie nie mających wgl pojęcia na temat środowiska, co z tego że tyle produkują tego wyolbrzymionego CO2 skoro od setek tys lat skald atmosfery jest taki sam, a przyroda sb z tym radzi, ludzie tak się napalają na te sztuczne mięso a nikt się nie zastanowi jakie to będzie miało konsekwencje po spożyciu skoro Juz hodowane na farmach masowo kurczaki które jemy w maku i KFC maja taki wpływ na ludzki organizm...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • technolog(2019-01-10 10:01) Zgłoś naruszenie 2112

    W artykule nie napisano nic nowego i ciekawego?Od dawna wiadomo,że sztuczne mięso już może być produkowane.Może jeszcze nie u nas-bo zabrania to prawo UE.Ale są kraje na świecie w których ta technologia nie jest zabroniona.

    Odpowiedz
  • Eko17(2019-01-10 08:00) Zgłoś naruszenie 205

    Czyli pytanie samochód czy schabowy będzie coraz bardziej zasadne.

    Odpowiedz
  • Icek(2019-01-10 11:55) Zgłoś naruszenie 201

    A czy to sztuczne mięso będzie koszerne

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lakrid(2019-01-10 19:31) Zgłoś naruszenie 1911

    CO2 substancja smiercionosna dla klimatu. Ludzie, co sie dzieje? Jak ktos moze napisac tak kosmiczna bzdure? Skad biora sie ci osobnicy? Gdzie sie ucza? To jest przerazajace.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lucky Luke(2019-01-10 21:11) Zgłoś naruszenie 1811

    Co2 smiercionosny dla klimatu? Że co? Że klimat umrze od CO2? Co za bzdury...

    Odpowiedz
  • heh(2019-01-10 08:37) Zgłoś naruszenie 1815

    problemem nie jest hodowla jak taka, ale marnotrawienie żywności. Ciekawe ile z tych wyprodukowanych i przetworzonych kg wołowiny jest potem wyrzucana w europie a zwłaszcza w Polsce?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Flavor(2019-01-10 14:45) Zgłoś naruszenie 1713

    Ja tam wolę rzadziej jeść ale prawdziwy krwisty stek, a nie jakieś syntetyczne eksperymenty.

    Odpowiedz
  • Mamal(2019-01-10 16:58) Zgłoś naruszenie 177

    Ponad 90 proc zwierząt na ziemi to ssaki hodowane na ubój. Oznacza to wielkie zachwianie równowagi ekosystemów. To się musi źle skończyć!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • menello(2019-01-10 17:51) Zgłoś naruszenie 156

    A witaminy z grupy B też będa syntetyzować, glutation i inne związki siarkowe potrzebne do budowy ściegien, chrząstek i innych ? Kto pracuje ciężko - fizycznie, ten takie niepełnowartościowe mięso nie będzie w stanie jeść, gdyż szybko nabawi się zapalenia stawów i innych urazów układu kostnego. Choroby kręgosłupa już po miesiącu, po jedzeniu syntetycznego mięsa wyjdą na jaw. Dojdzie za niedługo do tego, że będziemy jak na statku Nabuchodonozor, jeść papkę z owsa z witaminami i myśleć o kurczaku lub o innych niedostępnych przyjemnościach w imię Ekologii, Ekonomii i chwały państwa!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obiektyw(2019-01-10 23:33) Zgłoś naruszenie 153

    Coraz bardziej skłaniam się do ograniczenia spożywania mięsa bo albo jest on nafaszerowane chemią albo czymś co wygląda i smakuje jak mięso ale w rzeczywistości nim nie jest. W końcu wegetarianie żyją dłużej więc może pora zmienić dietę...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-01-10 13:52) Zgłoś naruszenie 1411

    No to niedługo będziemy jeść syntetyczne śmieci i to w różnych do wyboru kolorach à la multi-kulti!!! Życzę smacznego i długiego życia!!! LoooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lukasztttt(2019-01-10 09:36) Zgłoś naruszenie 1140

    Cytuje "Produkcja mięsa jest też wysoce nieefektywna – wyprodukowanie jednego kilograma wołowiny wymaga zużycia 25 kilogramów zbóż i 15 tys. litrów wody," Ta w jednym kilogramie wołowiny mamy 25 kg zbóż i zużywamy do tego jeszcze 15 tys litrów wody. ha ha ha ha

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • health+(2019-01-11 09:53) Zgłoś naruszenie 100

    Mięso sprzedają od razu z drinkiem - tyle w nim nastrzykniętej wody.

    Odpowiedz
  • zenek(2019-01-10 13:00) Zgłoś naruszenie 85

    Ale miastowi nie wiedzą że pól obsianych zbożem nikt nie podlewa tylko naturalny opad deszczu. Więc trudno liczyć tą wodę. A jak to policzyli 12 m3 na kg to daje przy 1000 kg 12 000m3 wody buha buha buha ha

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz