Niemieckie media: Włochy chcą stworzyć z Polską nową Europę

10 stycznia 2019, 11:14 | Aktualizacja: 10.01.2019, 11:27
Źródło:PAP
Salvini

Salviniźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Pisząc o wizycie szefa włoskiego MSW i lidera Ligi Matteo Salviniego w Warszawie niemieckie gazety wskazują, że chce on stworzyć z Polską nową Europę, a sojusz Rzymu z Warszawą ma równoważyć francusko-niemiecką oś w UE.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • wiadomo(2019-01-10 11:44) Zgłoś naruszenie 7710

    I dobrze bo jak to robią tylko Niemcy to można spodziewać się kolejnej wojny światowej

    Odpowiedz
  • Newsroom(2019-01-10 12:13) Zgłoś naruszenie 14416

    IV Rzesza wali się na pysk. Niemcy tracą grunt pod nogami, tak politycznie jak i gospodarczo ! Sami zagnali się w kozi róg kombinując z Rosją, grając ponad naszymi głowami w UE , oraz zrywając praktycznie ścisły sojusz z USA, mimo że swoją dzisiejszą pozycję Niemcy zawdzięczają głównie Stanom Zjednoczonym !

    Odpowiedz
  • hohlig(2019-01-10 12:20) Zgłoś naruszenie 526

    czyżby jakaś jaskółka? UE dbająca o etnicznych mieszkańców Europy? ale by było (fajnie)

    Odpowiedz
  • Marian(2019-01-10 15:13) Zgłoś naruszenie 848

    Jak Niemiaszki kombinują z Francuzikami jak pozostałych partnerów wydymać to są super pochwalne artykuły, ale jak inne kraje chcą coś zrobić to od razu oburzenie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marian gasior z wierzchladu(2019-01-10 16:08) Zgłoś naruszenie 294

    Tak jak mowia. Niektore przepowiednie ze wkrotce Polska bedzie potega gospodarcza i polityczna

    Odpowiedz
  • Starch się bać(2019-01-10 16:39) Zgłoś naruszenie 127

    Włochy to bankrut ! a Klimuszko przepowiadał im wielką katastrofę.... Szkoda czasu na jakieś gdybanie.. To z polski ma wyjść iskara

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nowa Europa(2019-01-10 16:41) Zgłoś naruszenie 11108

    Nowa Europa glupawych sluzacych Putina

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-01-10 17:03) Zgłoś naruszenie 283

    Niemcy prawie wszystko zniszczyli a teraz pokazują na nas palcem i nas szykanują pieniędzmi i dzikimi bandytami z Afryki i isi!!! Stworzenie nowej, bezpiecznej, bogatej i demokratycznej Europy powinno być celem wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej!!! Niemcy to wielki hamulec w tym przedsięwzięciu!!!

    Odpowiedz
  • Tony(2019-01-10 19:28) Zgłoś naruszenie 232

    "FAZ" zauważa też, że partie prawicowe w Europie różnią się, w tym m.in. w kwestii uchodźców. "Ale jako nacjonalistów łączy ich odrzucenie UE. W europejskich wyborach może teraz nadejść ich czas (...)" - konkluduje. Fałszywa teza, która służy do demonizowania tych, którzy mają inne zdanie. Nie sądzę, aby Orban, Salvini i czy Kaczyński odrzucali UE. Oni jedynie kontestują dyktat Brukselskich elit. To pokazuje jak bardzo partnerską i demokratyczną organizacją jest UE...

    Odpowiedz
  • E(2019-01-10 20:02) Zgłoś naruszenie 31

    To ma być naprawa UE.

    Odpowiedz
  • kol(2019-01-11 12:59) Zgłoś naruszenie 22

    CO tu w ogóle porównywać? Gospodarki Niemiec i Francji do Polski i Włoch..

    Odpowiedz