Środowiska przesuwają się na pozycje bardziej ekstremalne. Po obu stronach barykady [WYWIAD]

19 stycznia 2019, 19:00
Źródło:MAGAZYN DGP
hejt

hejtźródło: ShutterStock

Nauka, nie zna odpowiedzi na pytanie, jak długo język nienawiści zachowuje moc. Nie wiemy, po jakim czasie znikają jego ślady - z Mikołajem Winiewskim rozmawia Kacper Lesniewicz.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

 • zo(2019-01-21 08:06) Zgłoś naruszenie 00

  Paragrafy są: art. 256 kodeksu karnego zakazujący propagowania ustroju totalitarnego, pedofilii oraz znieważania na tle etnicznym, religijnym i narodowościowym oraz art. 212 kk przewidujący karę grzywny lub ograniczenia wolności za poniżanie osób lub instytucji za pomocą środków masowej komunikacji. Dlaczego nie są stosowane?

  Odpowiedz
 • co(2019-01-21 08:03) Zgłoś naruszenie 00

  Komentarz do autora - to nie traćmy!

  Odpowiedz
 • M5an(2019-01-20 16:30) Zgłoś naruszenie 01

  No i co z tego? słowa to słowa. Słowa nic nie mogą, nic nie potrafią, bo nie są działaniami. Ale w umysłach lewackich poprańców wypowiedzenie słowa pozwala was od razu zamknąć w obozie koncentracyjnym. A jak ktoś się czepia użycia słowa "lewacki" w kontekście do tego pana: chcesz ograniczać wolność słowa-jesteś lewakiem. totalitarystą. Wolność słowa jest absolutna, pogódźcie się z tym. I dlatego nauczcie się żyć z takimi wypowiedziami jak ta: "za bij się lewacki sza jbusie, gni do ż ydowsko-afryk ańska, ty p edale masoński, twoja matka to ch!" Albo zacznijcie mówić wprost: tak, jesteśmy za cenzurą. Albo albo. Nie ma czegoś takiego jak mowa nienawiści przy wolności słowa. Albo wolność słowa jest albo jej nie ma! zdecydujcie się.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • o. Tadeusz(2019-01-20 12:29) Zgłoś naruszenie 20

  Wszyscy przyzwyczailismy sie do chorej nienawisci narodowego socjalizmu wylewajacego sie z kaczora

  Odpowiedz
 • szkoda gadac(2019-01-19 23:58) Zgłoś naruszenie 90

  "Nie możemy mieć w Europie połowy Azji i Afryki i obyczajów jak w Somalii albo Afganistanie..." MOWA NIENAWIŚCI! FASZYZM :} Zobaczycie nawet takie zdania będą tak szufladkowane.To dokręcanie śruby w imię poprawności politycznej .Doprowadzi do jakiejś rewolucji .

  Odpowiedz
 • nibydlaczego(2019-01-19 23:32) Zgłoś naruszenie 210

  bez wolności słowa nie ma demokracji - nie trzeba być geniuszem, by to zrozumieć.Nie istnieje natomiast coś takiego jak prawo do bycia nieobrażanym - jeśli czujesz się obrażony czy urażony to masz 150 sposobów , by zareagować - i to twoja decyzja. Jeśli ktoś pod pretekstem walki z mową nienawiści,zamknie ci usta i na dodatek zagrozi ci sankcjami karnymi, to będzie znaczyło , że żyjesz w 1984, a Orwell był ostatnim prorokiem wolności

  Odpowiedz
 • fsdfsdfsdfsdf(2019-01-19 19:55) Zgłoś naruszenie 323

  Hasło "Mowa Nienawiści" ma utorować wprowadzenie cenzury i ograniczyć wolność słowa. Obecnie zgodnie z polskim prawem można karać więzieniem za groźby w internecie i to wystarczy. Zaostrzenie przepisów oznacza zakaz krytyki niektórych środowisk zgodnie z światopoglądem lewicy. Ograniczenie wolności słowa i poprawność polityczna doprowadziły do masowych gwałtów na brytyjskich nastolatkach dokonanych przez imigrantów z Azji ponieważ każdy bał się o tym mówić. Ludzie godzili się na krzywdzenie dzieci aby nikt ich nie krytykował za brak tolerancji.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Terminator(2019-01-19 19:47) Zgłoś naruszenie 91

  Temu wszystkiemu są winne elity!!! Stado już ma dosyć tego beszczelnego wyzysku i bałaganu!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze