Środowiska przesuwają się na pozycje bardziej ekstremalne. Po obu stronach barykady [WYWIAD]

19 stycznia 2019, 19:00
Źródło:MAGAZYN DGP
hejt

hejtźródło: ShutterStock

Nauka, nie zna odpowiedzi na pytanie, jak długo język nienawiści zachowuje moc. Nie wiemy, po jakim czasie znikają jego ślady - z Mikołajem Winiewskim rozmawia Kacper Lesniewicz.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

 • fsdfsdfsdfsdf(2019-01-19 19:55) Zgłoś naruszenie 323

  Hasło "Mowa Nienawiści" ma utorować wprowadzenie cenzury i ograniczyć wolność słowa. Obecnie zgodnie z polskim prawem można karać więzieniem za groźby w internecie i to wystarczy. Zaostrzenie przepisów oznacza zakaz krytyki niektórych środowisk zgodnie z światopoglądem lewicy. Ograniczenie wolności słowa i poprawność polityczna doprowadziły do masowych gwałtów na brytyjskich nastolatkach dokonanych przez imigrantów z Azji ponieważ każdy bał się o tym mówić. Ludzie godzili się na krzywdzenie dzieci aby nikt ich nie krytykował za brak tolerancji.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • nibydlaczego(2019-01-19 23:32) Zgłoś naruszenie 210

  bez wolności słowa nie ma demokracji - nie trzeba być geniuszem, by to zrozumieć.Nie istnieje natomiast coś takiego jak prawo do bycia nieobrażanym - jeśli czujesz się obrażony czy urażony to masz 150 sposobów , by zareagować - i to twoja decyzja. Jeśli ktoś pod pretekstem walki z mową nienawiści,zamknie ci usta i na dodatek zagrozi ci sankcjami karnymi, to będzie znaczyło , że żyjesz w 1984, a Orwell był ostatnim prorokiem wolności

  Odpowiedz
 • Terminator(2019-01-19 19:47) Zgłoś naruszenie 91

  Temu wszystkiemu są winne elity!!! Stado już ma dosyć tego beszczelnego wyzysku i bałaganu!!!

  Odpowiedz
 • szkoda gadac(2019-01-19 23:58) Zgłoś naruszenie 90

  "Nie możemy mieć w Europie połowy Azji i Afryki i obyczajów jak w Somalii albo Afganistanie..." MOWA NIENAWIŚCI! FASZYZM :} Zobaczycie nawet takie zdania będą tak szufladkowane.To dokręcanie śruby w imię poprawności politycznej .Doprowadzi do jakiejś rewolucji .

  Odpowiedz
 • o. Tadeusz(2019-01-20 12:29) Zgłoś naruszenie 20

  Wszyscy przyzwyczailismy sie do chorej nienawisci narodowego socjalizmu wylewajacego sie z kaczora

  Odpowiedz
 • zo(2019-01-21 08:06) Zgłoś naruszenie 00

  Paragrafy są: art. 256 kodeksu karnego zakazujący propagowania ustroju totalitarnego, pedofilii oraz znieważania na tle etnicznym, religijnym i narodowościowym oraz art. 212 kk przewidujący karę grzywny lub ograniczenia wolności za poniżanie osób lub instytucji za pomocą środków masowej komunikacji. Dlaczego nie są stosowane?

  Odpowiedz
 • co(2019-01-21 08:03) Zgłoś naruszenie 00

  Komentarz do autora - to nie traćmy!

  Odpowiedz
 • M5an(2019-01-20 16:30) Zgłoś naruszenie 01

  No i co z tego? słowa to słowa. Słowa nic nie mogą, nic nie potrafią, bo nie są działaniami. Ale w umysłach lewackich poprańców wypowiedzenie słowa pozwala was od razu zamknąć w obozie koncentracyjnym. A jak ktoś się czepia użycia słowa "lewacki" w kontekście do tego pana: chcesz ograniczać wolność słowa-jesteś lewakiem. totalitarystą. Wolność słowa jest absolutna, pogódźcie się z tym. I dlatego nauczcie się żyć z takimi wypowiedziami jak ta: "za bij się lewacki sza jbusie, gni do ż ydowsko-afryk ańska, ty p edale masoński, twoja matka to ch!" Albo zacznijcie mówić wprost: tak, jesteśmy za cenzurą. Albo albo. Nie ma czegoś takiego jak mowa nienawiści przy wolności słowa. Albo wolność słowa jest albo jej nie ma! zdecydujcie się.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze