"Niewłaściwe zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych". Norwegia wydala polskiego konsula

21 stycznia 2019, 17:36 | Aktualizacja: 21.01.2019, 17:40
Źródło:PAP
Norwegia, Oslo.

Norwegia, Oslo.źródło: ShutterStock

Norweskie MSZ poinformowało w poniedziałek, że podjęło decyzję o wydaleniu z Norwegii polskiego konsula Sławomira Kowalskiego. Polski dyplomata znany jest z walki z urzędem Barnevernet o prawa polskich dzieci.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (41)

  • vvvvv(2019-01-21 18:05) Zgłoś naruszenie 190138

    To nie średniowiecze. Jeśli chce się zarabiać po kilkanaście tysięcy to przyjmuje sie prawo danego kraju. Kaska norweska nie przeszkadza, ale prawo jak najbardziej. Niech zamieszkają w Polsce lub krajach Europy Zachodniej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pytanie(2019-01-21 18:30) Zgłoś naruszenie 12988

    Czy suwerenność polega na tym ażeby bronić warcholstwa?Jak komuś nie odpowiada prawo norweskie, to niech siedzą w Polsce, we własnym kraju, a nie szwedaja się po świecie, a jeszcze maja pretensje. Przyszło kiedyś obserwować te polskie rodziny w DE, to było żenujące. Jak się mieszka w danym kraju, to trzeba przestrzegać panujących w nim zasad, zwłaszcza ze napewno dotyczy to kombinatorów socjalnych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Olo(2019-01-21 18:00) Zgłoś naruszenie 104142

    Lewackie zachowania urzędników norweskich wpier.niczających się w życie rodzin są jeszcze gorsze niż niemieckich urzędasów.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • LT(2019-01-21 18:07) Zgłoś naruszenie 7749

    No i ciekawe czy teraz polskie MSZ zachowa się jak państwo suwerenne i na zasadzie wzajemności wydali Norwega czy jako państwo teoretyczne zrobi łaskę ?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Mas(2019-01-21 21:32) Zgłoś naruszenie 63101

    Podobno w Norwegii przyrost słabiutki i dlatego barnevernet kradnie dzieci. Jest dobry reportaż Polsatu o tym. Ta organizacja powinna być zlikwidowana! Jeżeli nasz konsul miał wymierne sukcesy w starciu z tą machiną - czapka z głowy! To jest ewidentny przykład totalitaryzmu w cywilizowanym kraju.

    Odpowiedz
  • Hanna W.(2019-01-22 04:20) Zgłoś naruszenie 6128

    Ogarna smutek po przeczytniu warholskich wpisow Polakow, ktorzy mysla, jak terrorysci, ze dziecko mozna bic, poniewierac byle mu dalo sie jesc i ubralo ... Kosciol katolcki w Polsce doprowadzil ludzi do skrssjnego analfebetyzmu humanitarnego. Jak moga purpuracji patrzec nam w oczy skoro nie potrafia wychowac swoich "owieczek"? Katecheza wlasnie ma 27 lat tyle samo co morderca z Gdanska !Czas panowie purpuraci opamietac sie . Zajac ewangelizacja molosci Jesua a nie Faryzeuszy handlujacych w swiatyniach. Jesli nie usuniemy relgi ze szkol nie zajmiemy sie nauczaniem etyki wyjasnianiem prymitywnycm ludziom wymyslajacym od "lewactwa" innym bez pojecia co znaczy ? jak czlowiek pwinien traktowac slabszych a zwlaszcza dzieci ZDZICZEJEMY awlasciwie juz zdziczelismy przez osyaynie 20 lat !Ksiazki mozna pisac, jak pomieszane maja w glowach parafianie?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • taki jeden...(2019-01-21 18:55) Zgłoś naruszenie 5489

    Norwegia jest piękna, ale jeśli wolą ciemną populację, to już ich problem będzie...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • M5an(2019-01-21 18:48) Zgłoś naruszenie 5391

    Wydalony za walkę z faszolstwem. Dać mu order, zasłużył.

    Odpowiedz
  • Marcin z Brudzewa(2019-01-21 20:37) Zgłoś naruszenie 4971

    Norwegowie nie szanują słabych. Jeśli Polska nie pożegna się z ich ambasadorem to nigdy nie będą nas poważnie traktować.

    Odpowiedz
  • Dreej(2019-01-21 18:36) Zgłoś naruszenie 4789

    Norwegian ma bol **** ze polskie dzieci czyli obywatele polscy maja wracac do kraju a nie byc zakladnikami norweskiego urzedu odbierania bialyxh dzieci

    Odpowiedz
  • barry(2019-01-21 21:06) Zgłoś naruszenie 3665

    Retorsje w stosunku do konsula norweskiego są nakazem chwili.

    Odpowiedz
  • Vers(2019-01-21 20:04) Zgłoś naruszenie 3471

    Norwegia yo państwo faszystowskie nie są przestrzegane prawa człowieka jest kilka nie wykonanych wyrokow

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • der(2019-01-21 21:12) Zgłoś naruszenie 2360

    kto by sie tam faszystowskim krajami jak norwegia przejmowal

    Odpowiedz
  • b(2019-01-21 22:37) Zgłoś naruszenie 148

    Trzeba być twardym.

    Odpowiedz
  • Ulke(2019-01-22 09:28) Zgłoś naruszenie 1444

    Trzeba przeszkolić kolejnego Konsula. I robić swoje. Pomagać polskim obywatelom. (ciekawe jak wyglądają statystyki, których na pewno nie prowadzą, niby z powodów ideologicznych. Ile dzieci z rodzin kolorowych zabierają.)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ryko(2019-01-22 11:47) Zgłoś naruszenie 738

    To zemsta Norwegów za to, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło zgodę na przyznanie azylu w Polsce dla Silje Garmo – Norweżki, która ponad rok temu uciekła ze swojego kraju przed Barnevernet. Musimy być twardzi i dalej wspierać rodziny.... jak widac nie tylko polskie! Ciekawe kiedy pojawią się kolejni uciekinierzy.... polecam lekturze!!! https://dorzeczy.pl/kraj/86770/Azyl-dla-Silje-Garmo-Norwezki-ktora-uciekla-do-Polski-ze-swoim-dzieckiem.html

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ufffffffff(2019-01-22 12:26) Zgłoś naruszenie 58

    Bez przesady, Polacy jak zwykle bezkrytyczni w stosunku do siebie, zarozumiali, aroganccy, bezczelni. Prawda jest taka ze patologia wsrod polskich rodzin w Norwegi jest duza, zdrady, rozwody, rozbite rodziny, Jedno pozostaje w Norwegi drugie wraca do Polski a dzieci nie wiadomo gdzie, sam takie przypadki znam. My Polacy jestesmy wstretnym narodem, powtarzam, wstretnym narodem, Norwegowie sa sto razy lepsi, od nas. Przestancie wiec pluc na innych durne Polaczki !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Niestety(2019-01-22 15:14) Zgłoś naruszenie 32

    Prawda, jest taka, że dziecko będąc kilkakrotnie na Zachodzie w szkołach językowych, po powrocie opowiadało co słyszało tam o ludziach z Polski. Opowiadało o tym jak w dobrych sklepach reagują na polska mowę jak odbierał telefon ( zwiększają czujność),bo przecież ktoś z Polski może odwiedzać lepszy sklep tylko w jednym znanym celu. Było nieszczęśliwe z tego powodu, nie mogąc zrozumieć , dlaczego nikt nie lubi ludzi z Polski i ze tak naprawdę nie chce być z Polski. Oczywiście coemniakom to nie przeszkadza, przecież są „dumnym narodem” , tylko nie wiadomo dlaczego wszędzie go pełno, a u siebie nic dobrego nie stworzyli. Jednym słowem porażająca porażka, wszyscy się już poznali.

    Odpowiedz
  • ufffff(2019-01-22 13:54) Zgłoś naruszenie 22

    Do Leszek Ale glupoty wypisujesz czlowieku nikt nikomu w Norwegi nie zabrania mowic po polsku w polskich domach, wskocz do lodowatej glowy i ostodz glowe

    Odpowiedz
  • Leszek(2019-01-22 13:15) Zgłoś naruszenie 23

    Z ilości stosownych łapek w górę lub w dół można wnieść, że Polacy to ogólnoświatowe, aroganckie ( jak ja kocham to ulubione słowo o Polakach niemieckiej młodzieży tłumaczącej dlaczego Niemcy musieli ukarać Polaków w 1939 roku) pasożyty, nagminnie bijące dzieci itp. itd. Ogólnie Polacy to prymitywy zaś niemiecki Jugendamt , który w czasie IIWW ukradł i zniemczył ponad 200 000 polskich dzieci oraz aktualnie norweski Barnevernet to urzędy szlachetne i tak dbające o polskie dzieci, że nawet zabraniają im ze względów bezpieczeństwa oczywiście, rozmawiać po polsku we własnych domach ze swoimi polskimi rodzicami. Gratuluję wszystkim stosownym pracownikom stosownych urzędów komentujących poprawnie politycznie ten artykuł. A tak serio ? ... Nie wstyd wam ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz