Polwax miał wstępnie 17,6 mln zł zysku netto w 2018, możliwy spadek zysku w 2019Warszawa, 22.01.2019 (ISBnews) - Polwax miał 277,9 mln zł przychodów ze sprzedaży netto, 27,2 mln zł EBITDA i 17,6 mln zł zysku netto w 2018 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane.

"Jednocześnie zarząd spółki informuje o możliwym znaczącym spadku zysku netto spółki w 2019 r. z uwagi na:

- zmniejszenie ilości dostaw surowca z Grupy Lotos S.A. od stycznia 2019 roku,

- spadek usług laboratoryjnych na skutek wygaśnięcia umów na badania laboratoryjne od klientów zewnętrznych,

- znaczne ograniczenie współpracy z kluczowym odbiorcą spółki w zakresie sprzedaży mas zniczowych (Bispol Sp. z o.o.),

- spadek rentowności mas zniczowych" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki na bazie wykonanych analiz przewiduje, że ww. zdarzenia w odniesieniu do wyników finansowych Polwax S.A. w dzisiejszych warunkach rynkowych mogą wpłynąć na obniżenie zysku netto spółki w roku 2019 o ponad 50%. W celu ograniczenia tego wpływu na jej sytuację finansową, spółka zamierza prowadzić intensywne prace związane z pozyskaniem nowych kontraktów i negocjacjami z pozostałymi dostawcami surowca, które będą miały na celu utrzymanie poziomu wyników spółki na zadowalającym poziomie, podano także.

Ostateczne dane o osiągniętych wynikach za 2018 r. spółka przedstawi w jednostkowym raporcie rocznym, który zostanie opublikowany 9 kwietnia.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,47 mln zł w 2017 r.

(ISBnews)