Cztery śmigłowce S-70i Black Hawk dla wojska za 683,4 mln zł. MON podpisało umowę z PZL Mielec

25 stycznia 2019, 13:31 | Aktualizacja: 25.01.2019, 13:57
Źródło:ISBnews
Śmigłowiec Black Hawk

Śmigłowiec Black Hawkźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Chris Ratcliffe

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) podpisało z Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu umowę na dostawę czterech śmigłowców S-70i Black Hawk dla Wojsk Specjalnych, podał resort. Całkowita wartość umowy to 683,4 mln zł brutto.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • Kazik(2019-01-25 16:26) Zgłoś naruszenie 296

    Lepiej mieć cztery śmigłowce niż żadnego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • as(2019-01-25 14:53) Zgłoś naruszenie 2021

    Czyli oficjalnie i ostatecznie zegnamy polski przemysl smiglowcowy.

    Odpowiedz
  • Max(2019-01-25 14:52) Zgłoś naruszenie 1519

    Co to są 4 śmigłowce... Szopka na całego!

    Odpowiedz
  • Qwest(2019-01-25 17:56) Zgłoś naruszenie 125

    Chciałbym przytoczyć komentarz bardzo dobry i obiektywny z innego portalu, mam nadzieję, że autor nie obrazi się. "UE pokazała, że Polska nie może jaj traktować jako wiarygodnego sojusznika. Niemcy i Francja nie mają interesu w konflikcie z Rosją i wolą robić z nią interesy. Do tego UE jest niestabilna, kraje członkowskie mają sprzeczne interesy, i historyczne nierozwiązane konflikty. Rosjanie świetnie sobie radzą w dalszym skłócaniu i destabilizacji Europy. Zakupy od Amerykanów utwierdzają sojusz i relacje ekonomiczne Polski z USA, oraz zwiększają nasz interoperacyjność z ich wojskiem. Gdyby PO lub jakakolwiek inna partia doszła do władzy, kontynuowałaby tą politykę. Tak jak kontynuowane są główne kierunki nakreślone prze AWS, SLD, etc. Ogólnie wszystkie partie do tej pory dobrze rządziły, i kontynuowały strategie powolnego wzrostu i kompromisów. Polskie społeczeństwo musi troche jeszcze pożyć w dobrobycie żeby się uspokoić i nie popadać w histerie za każdym razem jak im ktoś coś w TV powie albo napisze w gazecie. To wynik historycznej traumy i komunizmu, jeszcze conajmniej jedno pokolenie będzie z tym żyć. W międzyczasie ekonomia i wojsko się rozwinie i zmodernizuje, tak jak to się dzieje przez ostatni 20 lat. Polska modernizuje wojsko w bardzo rozsądnym tempie, jedynie politycy poprzez swoje szumne zapowiedzi budują oczekiwania, które nie są możliwe do spełnienia jeżeli chcemy zachować stabilny wzrost ekonomiczny i dyscyplinę fiskalną. Alternatywa to zadłużyć się tak jak Amerykanie, jednak Polska nie jest mocarstwem i nie była by w stanie utrzymać takiego poziomu zadłużenia, i mielibyśmy taką sytuacje jak Grecy."

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • polak(2019-01-25 18:35) Zgłoś naruszenie 98

    300 mln 4 szt smiglowce a 385 mln pakiet logistyczny i szkolenie ..to jakies jaja walek znow brawo *****

    Odpowiedz
  • gość(2019-01-25 15:11) Zgłoś naruszenie 915

    4! To chyba mniej niż palców na jednej ręce. Rząd tylko się ośmiesza robiąc z tego propagandę w TVP. Żeby była z tego jakaś wartość bojowa powinno być ich minimum 400 sztuk. Na dodatek wojsko ich nie dostało tylko słuzby specjalne. A w poprzednim roku 3 helikoptery dostała Policja. Tak więc posłużą one tylko do walki z własnym narodem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-01-25 15:23) Zgłoś naruszenie 77

    To jest raczej śmigłowiec transportowo-ratunkowy a nie koniecznie czysto wojskowy!!! Bardzo dobry na czas pokoju!!!

    Odpowiedz
  • Mak(2019-01-26 11:02) Zgłoś naruszenie 53

    Dla manipulowania ciemniejszym elektoratem starczy!!! To pisi styl rządów w pełni!!! Komuna wróciła!!!

    Odpowiedz
  • Ułan1981(2019-01-26 19:19) Zgłoś naruszenie 20

    Kłamstwem jest że śmigłowiec S70i czyli wersja eksportowa czytaj z ubożona została sprawdzona bojowo w Afganistanie i Iraku. Słowacy kupili za ok 125 milionów zł oryginalną wersję amerykańską z mocniejszymi podzespołami np silniki, wirnik itd. Kupili wersję UH-60. Minister też kłamie że to są polskie zakłady ponieważ PIS je sprzedał w 2007 roku za ok 200 milionów, a w zasadzie za ok 60 milionów. Jeśli Błaszczak mówi, że to polskie zakłady to obozy śmierci też są polskie wg ministra bo były na terenie Polski???? Jest to celowe wprowadzenie w błąd opinii publicznej w celach propagandowych. Offset za F-16 w dużej mierze miał trafić do Mielca, ale PIS go sprzedał i umożliwił Amerykanom nie wywiązanie się z Offsetu za samoloty, za kilkanaście miliardów zł. Sprzedając Mielec PIS zgodził się kupić z Mielca 3 Skytrucki za 30 milionów od sztuki gdzie koszt jesdnostki to ok 10 milionów. Amerykanów nic praktycznie nie kosztowała ta fabryka. Można jeszcze dodać, że Cena za śmigłowce to ok 30% wartości cyklu życia. Reszta to utrzymanie i modernizacja. Wszystko będzie odpłatnie robione w amerykańskiej fabryce i pieniądze w nawet 1 procencie nie będą szły do budżetu. PiS zniszczył przetarg na Caracale które biją na głowę eksportową wersję S70i bo był za słaby offset. Teraz nie ma offsetu. Tak samo jak z Himars. Nawet nie możemy sami nic grzebać w tych produktach. Byśmy mieli Caracale z linią montażową po części z produkcją podzespołów w zakładach wojskowych WZL1 Łódź, nowe technologię i rozwój wiedzy. PIS niszczy dalej nasz przemysł. Tak jak stopuje rozwój grafenu.

    Odpowiedz
  • lol(2019-01-26 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    LOL

    Odpowiedz