Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Co tak naprawdę oznacza "gospodarka współdzielenia"?

3 lutego 2019, 20:00
Źródło:MAGAZYN DGP
Logo Airbnb

Logo Airbnbźródło: ShutterStock

Miało być tak pięknie. Ja coś mam, ty czegoś potrzebujesz. Dlaczego się nie dogadać? Zupełnie nowa gospodarka. Dająca okazję dorobić, międzyludzka – sharing economy, jak ją ochrzczono. Chciałoby się powiedzieć: graliśmy jak nigdy. Ale wyszło jak zwykle.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • mdm(2019-02-03 21:24) Zgłoś naruszenie 65

    A może coś jest nie tak z miastami, które utrudniają korzystanie z Airbnb lub Ubera? Artykuł jednoznacznie sugeruje, że "coś poszło nie tak" z winy serwisów. Dlaczego?

    Odpowiedz
  • ery(2019-02-03 21:24) Zgłoś naruszenie 41

    dlaczego tak zarządzono w tych miastach?

    Odpowiedz
  • gawril(2019-02-03 22:37) Zgłoś naruszenie 132

    Chodzi o unikanie podatków i wchodzenie w paradę hotelom.

    Odpowiedz
  • Migrant(2019-02-03 23:48) Zgłoś naruszenie 52

    Airbnb powoduje, ze wynajem krotkoterminowy staje duzo bardziej oplacalny niz dlugoterminowy. W rezultacie w najpopularniejszych europejskich miastach brakuje mieszkan (lub ceny wynajmu sa horrendalne) dla ludzi, ktorzy chca sie tam osiedlic na dluzej (sama jestem jedna z "ofiar" tego serwisu). Roznego rodzaju ograniczenia maja na celu zwiekszenie dostepnosci mieszkan dla potencjalnych mieszkancow, a nie, jak robi to Airbnb, glownie turystow.

    Odpowiedz
  • Lolo(2019-02-04 07:27) Zgłoś naruszenie 63

    Najem krótkoterminowy umożliwia rozwój turystyki. Dużo turystów chce skorzystać z uroków zwiedzania, a nie hotelu.

    Odpowiedz
  • Eugeniusz (2019-02-05 00:21) Zgłoś naruszenie 19

    Problemem to są panowie i panie z wiejskiej trzymający sie krzeseł od komuny. Uber i Airbnb to krok dla klienta. Tanio, szybko, bez problemowo i mnie jako klienta to bardzo cieszy. Od momentu poznania obu aplikacji tylko z tego korzystam. Męczą mnie te bóle taksówkarzy, te ich strajki, ta trzoda jaką robią i jeszcze sie nagrywają, a następnie na stronach sobie przyklepują to sami. Super super złotowy ! Tak dalej ! Dzieki temu wiecej osob dowiaduje sie o co walczycie:D o to by dalej monopol na dojenie klienta przypadł WAM. Kurs z lotniska do centrum 100-200zl dlaczego ? Bo z lotniska ? Kursy bez taryfikatora , czasem paragon, czasem nie i nikt nie wie ile kurs wyjdzie. Wszystko w rękach i humorze kierowcy z licencja na karcie podatkowej;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DGP(2019-02-11 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    >>> CAŁY TEKST W WEEKENDOWYM WYDANIU DGP :) ;) nie będę czytał i nie otworzę DGP :) aż tak ciekawy nie jestem żeby dowiedzieć się co dalej napisał autor ... :) to sie nie przyjmie :)

    Odpowiedz