Tylu Polaków nie umierało od czasów wojny. Ale też sami są sobie winni

4 lutego 2019, 07:49 | Aktualizacja: 11.02.2019, 13:56
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Demografia - umieralność, czas trwania życia

Demografia - umieralność, czas trwania życiaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Taka liczba zgonów jak w 2018 r. była przewidywana dopiero na lata 30. Wzrost długości życia wyhamował. Zabijają nas palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta oraz wysokie ciśnienie krwi. I nieświadomość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (76)

  • Ciocia Wiesia(2019-02-04 13:48) Zgłoś naruszenie 534

    Rząd wyżywi się sam. Po co mu obywatele, którzy coraz więcej kosztują?

    Odpowiedz
  • Adaś(2019-02-04 13:03) Zgłoś naruszenie 406

    Alkohol i palenie papierosów bardzo przyczyniają się do powstawania chorób. Dopóki jest się młodym i zdrowym, człowiek nie zwraca na to uwagi i pali dosyć sporo, alkoholu za kołnierz również nie wylewa. Tylko że skutki tego będą się objawiać za kilkanaście-kilkadziesiąt lat. Sam rzuciłem palenie, alkohol ograniczyłem do minimum ( 1-2 piwka na miesiąc ) I muszę przyznać że czuję się dużo lepiej, mam nadzieję że w pewnym sensie zmniejszyłem też ryzyko chorób w przyszłości, Polecam wszystkim aby rzucili palenie i ograniczyli % Będziecie zdrowsi !

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • rad(2019-02-04 11:01) Zgłoś naruszenie 910

    Ja mam pomysł co zrobić aby zwiększyć dzietność. Trzeba sprowadzić więcej jurnych mężczyzn z Afryki wtedy, którzy na widok białej samicy zaczynają się ślinić. 5 czy 6 dzieci przy socjalu dla nich to minimum.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • taka prawda(2019-02-04 10:49) Zgłoś naruszenie 1016

    Brak należytej opieki medycznej, prawie żadna wykrywalność nowotworów w początkowym stadium, a nawet jeśli , to brak odpowiedniego i w szybkim czasie leczenia - główną przyczyną wysokiej śmiertelności ludzi w Polsce. Dużo umiera relatywnie młodych 40-60 lat, bo lekarze nie kierują na badania w czasie, kiedy jeszcze chorobe można zlokalizować i wyleczyć, bądź wyhamować. Totalna porażka!..

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Rafał(2019-02-04 10:34) Zgłoś naruszenie 665

    Zatruta żywność, powietrze to niby bez znaczenia? A wielomiesięczne kolejki do specjalistów? Ale czy w interesie rządzących oraz ZUS leży długie życie społeczeństwa na emeryturach?

    Odpowiedz
  • krzysztof(2019-02-04 09:52) Zgłoś naruszenie 13143

    Straszą Rosją, która nie wykazuje żadnego interesowania Polską, kupują złom z USA, a prawda jest taka, że ludzie w Polsce będą umierać z powodu braku lekarzy i długich kolejek do lekarza, a nie w w wyniku agresji ze strony innego kraju, która istnieje tylko w głowie Antoniego.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • jacekk(2019-02-04 09:48) Zgłoś naruszenie 1919

    Polaków umiera więcej i będzie umierać ponieważ wyż demograficzny lat 48-59 ubiegłego wieku przekracza siedemdziesiąt lat.Przypomne też wielu ludzi w tym wieku urodziło się i mogło żyć dzięki bezprecedensowemu w historii świata rozwojowi medycyny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jubiler z Genewy(2019-02-04 09:09) Zgłoś naruszenie 926

    Edukacja zdrowotna nie polega na wciskaniu ludziom "leków" placebo, tak jak ma to miejsce obecnie. To proces, który trwa wiele lat i za niego odpowiada głównie państwo - w szczególności decydenci zdrowia. Niestety w PL nie ma pieniędzy na profilaktykę chorób i edukację o zdrowiu. Wiele działań prowadzi się ad-hoc, jak są fundusze UE albo jak znajdzie się donator. To nie są działnia nastawione na zrównoważony wzrost! A mówienie, żę Polacy są sobe sami winni jest nie na miejscu !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rv(2019-02-04 09:05) Zgłoś naruszenie 8613

    Z moich obserwacji po 60 kto idzie do szpitala ten juz nie wraca do zycia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kwas(2019-02-04 08:56) Zgłoś naruszenie 528

    Kalendarz dalszego trwania życia wg ZUS wynosi 82 lata dla kobiet i mężczyzn tak jest wyliczana emerytura .Każdy może sprawdzić jak oficjalnie ZUS nas okrada.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaa(2019-02-04 08:50) Zgłoś naruszenie 12018

    "Zabijają nas palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta oraz wysokie ciśnienie krwi" - ale mnie uruchomiliście. Ilu umiera przez chemię stosowaną w sprzedawanym jedzeniu?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Kevin(2019-02-04 08:33) Zgłoś naruszenie 7110

    ZUS juz się cieszy, ma więcej pieniędzy do przejedzenia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • FF(2019-02-04 08:26) Zgłoś naruszenie 6147

    Nie ma się co dziwić. Jak widzę te grube baby kupujące w tony słodyczy, Otyłych facetów z piwem i do tego fastfoodowych pożeraczy największego ******** popijanego colą, to do kogo pretensje.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • wypisujesiezsystemu(2019-02-04 08:16) Zgłoś naruszenie 6338

    I zupełnie nie ma tu znaczenia fakt coraz trudniejszego dostępu do lekarza, gdyż oni sami też się starzeją... Natomiast mniej starszych ludzi, to mniejsze wydatki na emerytury. ZUS już zaciera swoje lepkie łapy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz