Szczyt V4 w Jerozolimie nie odbędzie się

18 lutego 2019, 12:16 | Aktualizacja: 18.02.2019, 15:02
Źródło:PAP
Benjamin Netanjahu, premier Izraela. Bruksela, 11.12.2017

Benjamin Netanjahu, premier Izraelaźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Dario Pignatelli

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu został odwołany po interwencji premiera Mateusza Morawieckiego. Szefowie rządów V4 zdecydowali, że szczyt odbędzie się po wyborach parlamentarnych w Izraelu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • lepiej późno, niż w calach(2019-02-18 23:15) Zgłoś naruszenie 26

    To dobry czas by po cichu zarządzić ekshumację w Jedwabnem, zmienić zarządy lub finansowanie w niektórych instytucjach i muzeach, wstrzymać dostęp do niektórych dokumentów itp. W przyszłych negocjacjach każdy taki punkt, to powód do ustępstwa z drugiej strony. Np. Rosjanie namnożyli by jeszcze więcej tych wydumanych problemów i zaczęli negocjować ustępstwa od tych najbardziej wydumanych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • premierzy pozostałych krajów byli już w drodze (2019-02-18 21:10) Zgłoś naruszenie 48

    " ... szczyt V4 w Jerozolimie został odwołany przez premiera sprawującej obecnie prezydencję w Grupie Słowacji Petera Pellegriniego na prośbę strony polskiej. !!!!! Minister ZASTRZEGŁ ZARAZEM, że w związku z faktem, że premierzy pozostałych krajów V4 byli już "w drodze albo w Jerozolimie", "zapewne" jakieś spotkania dwustronne z ich udziałem "będą się tam odbywać". !!!!! ". NO JASNE, zapewne jakies spotkania - moze od poczatku chodzilo zeby sie Izrael dogadal z pozostala 3 przeciwko nam ??

    Odpowiedz
  • 3 ale nie 4(2019-02-18 21:06) Zgłoś naruszenie 21

    Czyli wszyscy 3 poleca, ale ze nie bedzie PL to sie bedzie nazywalo "ze nie bylo szczytu V4" ... no super, ciekawe o czym 3 tam bedzie rozmawiac i na co sie dogadaja bez naszej wiedzy ....

    Odpowiedz
  • er(2019-02-18 18:37) Zgłoś naruszenie 251

    Chcą z nami robić to co robią z Palestyńczykami! Kontakty z Izraelem są sprzeczne z interesem Polski.

    Odpowiedz
  • buehehe(2019-02-18 15:00) Zgłoś naruszenie 320

    Tez macie gdzie urządzać takie spotkania..

    Odpowiedz
  • dymdym(2019-02-18 14:28) Zgłoś naruszenie 480

    Dlaczego w ogóle to szczytowanie miało się odbyć w Izraelu?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kongradu(2019-02-18 14:27) Zgłoś naruszenie 360

    Od kiedy Izrael należy do grupy Wyszechradzkiej? Po co on jest potrzebny na tym spotkaniu?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Gall(2019-02-18 14:20) Zgłoś naruszenie 264

    Tylko w ten sposób można zdobyć szacunek. Jeśli ktoś nie szanuje sam siebie to i inni go szanować nie będą. Brawo!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • LPS(2019-02-18 14:19) Zgłoś naruszenie 261

    Organizacje sportowe starają się nas przekonać, że Izrael leży w Europie. Nasz rząd chciał go nawet umieścić koło Dunaju i Karpat, dlatego szczyt Grupy Wyszehradzkiej miał się odbyć w Jerozolimie. Ot nowa geografia, całkiem inna niż uczyłem się w szkole w PRL-u

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-02-18 14:02) Zgłoś naruszenie 615

    Nie potrzebna jest ta polityczna histeria!!! Trzeba się stawić a nie "uciekać"!!!

    Odpowiedz
  • Beny(2019-02-18 13:56) Zgłoś naruszenie 447

    Tak się kończy włażenie do d...y USA i Izraelowi.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Maxo(2019-02-18 13:21) Zgłoś naruszenie 1124

    Jakiej nacji bylo kierownictwo ub w najciezszych latach stalinowskich?moze Narod wybrany potrzebuje przypomnienia,jakiej narodowosci byli ci ktorzy skazywali na smierc generala Fieldorfa,Inke ,Pileckiego-stefan michnik,morel,krwawa luna brystyngierowa np

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Mamiący(2019-02-18 12:57) Zgłoś naruszenie 3310

    A polskojęzyczni wciąż nie wiedzą jak złożyć pozew o reparacje, już dwa lata uczą się jak napisać jednostronicowy pozew .

    Odpowiedz
  • ojej(2019-02-18 12:23) Zgłoś naruszenie 478

    Ojej Panie Morawiecki, łagodniej, bo się nie pozbierają. A przecież mamy walczyć z nimi w ich wojnie z Iranem!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz