Wróbel: Dlaczego Polska nie wspiera Ukrainy? [FELIETON]

3 marca 2019, 16:41
Źródło:MAGAZYN DGP
Ukraina

Ukrainaźródło: ShutterStock

Przeprowadzona w Związku Sowieckiem kolektywizacja była zbrodnią na ludzkości. Gdyby nie późniejszy Holocaust dokonany przez Niemców, to o niej pisalibyśmy: „największa zbrodnia ludobójstwa nowoczesnej Europy”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • Terminator(2019-03-03 16:58) Zgłoś naruszenie 2323

    Cały czas Polska wspiera Ukraine!!! Ukraina w UE i NATO to nasza strategia!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iluzjonista(2019-03-03 17:50) Zgłoś naruszenie 924

    Niech mi ktos powie ze Polska nie zachowuje sie tak jak Ukraina. Zbrodniarz to jest zbrodniarz a białe to białe. Po tłumaczeniu na pisowy nasze białe jest bielsze a wasze to czarne.Ogarnie to ktos wreszcie czy Pomidor i dalej gonimy króliczka ciesząc się ze w tym aspekcie jesteśmy profesjonalistami

    Odpowiedz
  • kac po Katzu(2019-03-03 18:35) Zgłoś naruszenie 1614

    PiS nie wspiera walki o polską historię, co widzimy ostatnio codziennie, a miałby inwestować w pamięć o Ukrainie? Choć może rzeczywiście szybciej można się spodziewać troski o Ukrainę.

    Odpowiedz
  • MLODY OFICER(2019-03-03 19:04) Zgłoś naruszenie 538

    Wrobel walnij sie w ten pusty .eb-a co ze zbrodniami banderowcow-dzisiaj jest kult na Ukrainie mordercow niemowlat kobiet starcow

    Odpowiedz
  • zenek(2019-03-03 19:21) Zgłoś naruszenie 32

    "Jakieś 8–9 proc. ówczesnej ludności ZSRR, straty porównywalne z tymi, które kraj ten poniósł w czasie II wojny światowej" co za brednie.. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e9/Russia_population_1897-2010.png

    Odpowiedz
  • nj50(2019-03-03 19:22) Zgłoś naruszenie 2411

    Skoro Ukry związały sie z Niemcami, plują na nas to dlaczego mamy ich wspierac?.Ja na miejscu rzadu zdecydowanie ograniczyłbym imigracje z Ukry do niezbędnego minimum i chwyciłbym ich za gardło, oni tylko siłę rozumieją, taka sama nacja jak ruscy, prywatnie usmiech, ale jak juz coś więcej to pokazują sie wilcze oczy i trzeba uważac aby nie odwracac sie do nich plecami.Podły naród, podła mentalnośc i podłe podejscie do innych, rzadają tylko aby im dawac nic nie dając w zamian.

    Odpowiedz
  • zenek(2019-03-03 19:22) Zgłoś naruszenie 81

    "Jakieś 8–9 proc. ówczesnej ludności ZSRR, straty porównywalne z tymi, które kraj ten poniósł w czasie II wojny światowej" https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e9/Russia_population_1897-2010.png

    Odpowiedz
  • Zenek (2019-03-03 19:48) Zgłoś naruszenie 193

    Jaką Ukraine?

    Odpowiedz
  • Antey(2019-03-03 20:18) Zgłoś naruszenie 276

    Polska nie tylko wspiera ukrainę, ale wręcz daje jej ***** 2 mln "Upadlińców" w Polsce, z których pewnie połowa to rdzenni Rosjanie. Dostawy gazu, umowy emerytalne, dofinansowania dla przedsiębiorstw, ba, dostawy uzbrojenia... w zamian sankcje, uchwały rady miasta Lwowa, pretensje historyczne i terytorialne. Pamiętajcie - z każdą postsowiecką sierotą jest jedna metoda dyskusji: SIŁOWA. Jeżeli nie da się ich zignorować...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JK34(2019-03-03 20:44) Zgłoś naruszenie 3016

    Na miniaturce jest źle zaznaczony obszar Ukrainy - Krym jest Rosyjski od paru lat. Jeżeli Ukraina zorganizuje tam referendum to może wtedy znów Krym będzie Ukraiński. Proszę o poprawę miniaturki bo jest nieaktualna. Co do samej Ukrainy to z tego co mi się wydaje to podczas rozmów pokojowych Ukraina nie chciała Polski przy stole tylko Francję, Niemcy i Rosję.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Njjji(2019-03-03 22:05) Zgłoś naruszenie 72

    Stalin był opanowany manią dogonienia zachodu za wszelką cenę. A jak sam mówił ZSRR nie miała banków wyciągających kredyty z powietrza i nie miała koloni do eksploatacji. To wypadło że trzeba wydusić grosz z chłopów. Sami ideowi bolszewicy płakali przy akcjach pacyfikacji wsi. Sama żona Lenina twierdziła że gdyby Lenin żył to za Stalina trafił by za kraty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zbych(2019-03-03 23:12) Zgłoś naruszenie 1710

    Polska pod rządami PISu nie ma żadnej polityki zagranicznej.

    Odpowiedz
  • dość romatycznej polityki(2019-03-04 15:25) Zgłoś naruszenie 62

    Nic nie ma za darmo. A co proponuje nam Ukraina za jej wsparcie? Po prostu nic.

    Odpowiedz
  • czytelnik wszystkiego(2019-03-11 20:24) Zgłoś naruszenie 11

    Stalin jest twórcą współczesnej Ukrainy. Jemu Ukraińcy powinni stawiać pomniki. Artykuł zaś stanowi rodzaj bezsensu.

    Odpowiedz
  • Ruski troll(2019-03-12 22:47) Zgłoś naruszenie 11

    Ukraina w UE i NATO ? To jakieś bredzenie pseudointelektualistòw ktòrzy tylko gabinety rządowe widzieli. Ròwnie dobrze gadać o Syrii czy Indiach w Unii, chociaż nic przeciwko tym narodom nie mam

    Odpowiedz