Brzydko i drogo. Cena architektonicznego chaosu

10 marca 2019, 18:50
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
Chaos przestrzenny (graf. Obserwator Finansowy)

Chaos przestrzenny (graf. Obserwator Finansowy)źródło: Inne

W Polsce od lat narasta przestrzenny i architektoniczny chaos, odstajemy pod tym względem od reszty krajów UE. Przez chaotyczną zabudowę nasz kraj nie tylko brzydnie, ale też – według naukowców z PAN – ponosi dodatkowe koszty, sięgające dziesiątek miliardów złotych.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Qwest(2019-03-10 19:30) Zgłoś naruszenie 202

    Najładniej jest tam, gdzie od kilkudziesięciu lat nic się nie buduje, gdzie żaden wójt ani deweloper jeszcze nie nasr..ł. Z doświadczenia wiem, że ludzie są sami sobie winni, chcą na już, po nas choćby potop. Polecam na you tubie "domek w Karkonoszach" - stare, ale jakże prawdziwe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • LT(2019-03-11 08:39) Zgłoś naruszenie 1717

    Czy osoby z PAN protestowały w sprawie antypolskiej konferencji w Paryżu na temat holokaustu? Jeśli nie to w jaki sposób chcą poprawiać zagospodarowanie przestrzenne w Polsce eślik nie potrafią zrobić porządku na swoim podwórku? (..."Prezes PAN broni antypolskiej konferencji w Paryżu"..)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dobra zamiana siekierki na kijek(2019-03-11 03:09) Zgłoś naruszenie 1122

    Zaprawde prezes chcial zadbac o lad przestrzenny stwiajac ni przypial ni przylata dwa falliczne obiekty w centrum Warszawy by powiedziec ,ze stoja z winy Tuska

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Deweloper (2019-03-11 11:11) Zgłoś naruszenie 920

    SZCZERZE TO WOLE POLSKI BAŁAGAN JAK PARYSKA PIĘKNOŚĆ, niby tak samo żee aż nudno i paskudnie i można zabłądzić bo tylko małe szczegóły wskazują że jesteśmy w inny miejscu . Dla mnie taki ład to jak obóz faszystowski wszędzie blisko wszędzie tak samo i wszystkim ten sam cel przyświeca i do tego koszty transportu w ostatniej drodze niskie dla wspólnoty TYLKO KOMU TO SŁUŻY BIUROKRATĄ I WŁAŚCICIELOM TERENÓW Z PLANAMI OD TYCH PLANISTÓW KTÓRZY SA DZIWNIE POWIĄZANI BIZNESAMI

    Odpowiedz
  • nuda(2019-03-11 16:24) Zgłoś naruszenie 311

    Pier...lenie od rzeczy - już się tego nie da słuchać. Lamentują nad tą przestrzenią jak by jej wcześniej nie obfajdały na wieki wieków gierkowskie blokowiska, zrywające z tradycyjną strukturą rozwoju miasta poprzez pierzeje i gęstą siatkę ulic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Miso.,,....,,,....,,,,...,,,..,(2019-03-11 01:17) Zgłoś naruszenie 35

    Tak, ale nie wszędzie można budować, czasem są tereny piaszczyste, czasem podmokłe innym razem prywatne.

    Odpowiedz
  • LOG.....(2019-03-12 12:27) Zgłoś naruszenie 01

    Po prostu chcą dorwać sie do kasy , wszystkie tereny do zagospodarowania są coraz cenniejsze bo ziemi jak na razie nie produkujemy i terenów wolnych jest coraz mniej . PLANY AK ALE TYLKO PO TO ABY SĄSIAD SĄSIADOWI NIE PRZESZKADZAŁ I PRZESTRZEGAŁ PRAWA INNYCH WŁAŚCICIELI

    Odpowiedz