Oto wyniki wyborów do europarlamentu 2019 [OFICJALNE DANE PKW]

27 maja 2019, 08:29 | Aktualizacja: 27.05.2019, 16:49
Źródło:forsal.pl
Ostateczne wyniki wyborów do PE2019

Ostateczne wyniki wyborów do PE2019źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrał PiS z poparciem 45,38 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z 38,47 proc. głosów - podała w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza. Próg wyborczy przekroczyła też Wiosna Roberta Biedronia z 6,06 proc. głosów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (83)

  • ilovePoland(2019-06-04 16:15) Zgłoś naruszenie 10

    Precz z prorosyjskimi komuchami, precz z ss tuskami sprzyjającymi niemcom. Kiedy w końcu Polacy pokochają własny kraj!!! A nie będą lizać **** wszystkim dookoła. Kto siebie nie szanuje, nikt nie będzie go szanował!

    Odpowiedz
  • Pieniądze należą się za prace.(2019-06-02 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wygrał socjalizm. Wielcy wyborcy PISu gratuluje będziemy płacić więcej alimentów na obce dzieci nie tylko polskie. Polacy to sprzedajne ****** obiecali 500+ to mają wyborców. Patrze na to z wielkim smutkiem ale co to kogo obchodzi kto inny posprząta ten śmietnik po PiSie za 4 lata a Polska utonie w długach albo za bułkę będziecie płacić 5zł.

    Odpowiedz
  • stary(2019-05-29 18:39) Zgłoś naruszenie 10

    Rozum i ekonomia przegrały z bezczelnym oszukiwaniem Polaków i wmawianiem im, że pieniądze produkuje rząd...Za pozorny dobrobyt dzisiaj.... przyjdzie Wam młodzi zapłacić "jutro".

    Odpowiedz
  • Tomek(2019-05-28 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    za 500 plus można wiele, naród można kupić, ale ten socjal rozwali budżet. Efekty wkrótce.

    Odpowiedz
  • jjk(2019-05-27 20:06) Zgłoś naruszenie 13

    Cieszy kopniak dany KUKIZ-owi ;)

    Odpowiedz
  • Polak(2019-05-27 19:05) Zgłoś naruszenie 51

    Trzeba powiedzieć krótko i zwięźle, że Polacy to jednak otępiały i durny naród. Te wszystko potwierdza jednak wynik kanciarzy i notorycznych kłamców PO ok 36 % do PUE wraz z koalicją czerwonych łobuzów, którzy znowu zdominowali Polskę w rejonie zachodnim. Czy kabaret 8 lat złodziejskich rządów, rozkradania Polski, zadłużania na potęgę, wyrzucania przez ostatnie 4 lata Polaków z mieszkań, kamienic niczego naszych rodaków nie nauczył??? Logika zidiociałych lemingów i ich wyborców jest taka pluć na PIS, a wyciągać brudne złodziejskie łapska po programy społeczne. Przecież za 8 lat tych hipokrytów bezrobocie miało blisko 15%, obniżano zasiłek pogrzebowy, podniesiono podatki, zamykano sądy, szkoły, szpitale, komisariaty, wielkie firmy państwowe wyprzedano za bezcen. Sprzedawano kury znoszące złote "jajka" Te całe cuda i zieloną wyspę w ostatnim momencie uratował rudzielec-ukradł wraz z gargamelem 153 mld z OFE bo bankrut POlski pukał do bram. I ten zmanipulowany naród dalej na nich głosuje, ci chorzy wyborcy powinni być beneficjentami tej Polski z przed 4 ech lat i spłacać gigantyczne długi ludzi, którzy z wizją Polski nie mają nic wspólnego, ale ze złodziejstwem i kanciarstwem jak najwięcej,żaden z ich wyborców nie powinien dostać od państwa złamanej złotówki, a brudne łapska wyciągają pierwsi. Obłuda, hipokryzja tych ludzi nie zna granic ... Tak durnego narodu, nie potrafiącego zapamiętać co było tydzień temu i zmanipulowanego propagandą bolszewicka sukcesu darmozjadów, jak żyje jeszcze nie widziałem!!!

    Odpowiedz
  • thormir(2019-05-27 18:33) Zgłoś naruszenie 30

    Najlepsze klauny wyjadą. Kto teraz będzie robił w Polsce cyrk ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • f(2019-05-27 16:45) Zgłoś naruszenie 12

    sfauszowane

    Odpowiedz
  • zawiedziony(2019-05-27 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Oj! Ozjasz nie będzie mógł już "rozkładać euro-komuny od środka" pochrapując podczas obrad w ramach akcji koszenia sowitych diet wypłacanych mu przez socjalistów? Jaka szkoda.

    Odpowiedz
  • Polak(2019-05-27 14:52) Zgłoś naruszenie 41

    Mam nadzieje, że kiedyś dożyje czasów w których wygra partia spoza układu okrągłostołowego

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-05-27 11:43) Zgłoś naruszenie 60

    Rolnicy, bezrobotni oraz emeryci i rencisci kwiatem i przyszloscia narodu!

    Odpowiedz
  • Karol(2019-05-27 10:15) Zgłoś naruszenie 72

    Suweren przyjal korupcyjna oferte i daje przyzwolenie na dalsza destrukcje praworzadnosci i dewastacje gospodarki. Plomyk nadzieji po wyborach samorzadowych zdmuchniety przez piatke. Gra na niskich instyntach wygrana. Biedron w jesieni znika ze sceny politycznej. Konfederacja ma mala szanse z Kukizem. Bedzie presja fiskalna, inwigilacja i populistyczne rozdawnictwo. Wzrosnie inflacja, wzrosna wszelkie deficyty i weglowy smrod, oslabi sie zlotowka. Moze nastapic ewakuacjia kapitalu zagranicznego z kraju.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Makrel von Poppelin(2019-05-27 09:54) Zgłoś naruszenie 14

    Wow, budze sie, wchodze na net i widze ze Kapusie Europy dostaly piekne baty. Powtorzyc to jeszcze na jesieni i bedzie gitara.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bak(2019-05-27 09:47) Zgłoś naruszenie 14

    Jak widzę Schetyne jako lidera to śmiech mnie ogarnia. Jego sposób bycia, przemawiania, postawa jest po prostu tragiczna. Dlatego nie głosowałem w ogóle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czesiokiszczak(2019-05-27 09:47) Zgłoś naruszenie 2997

    Towarzysze, dziękujemy za wprowadzenie na stołki członków KC PZPR.

    Odpowiedz
  • Wyborca PIS(2019-05-27 09:40) Zgłoś naruszenie 28323

    Jako wyborca PIS chciałbym podziękować za pomoc w wygraniu wyborów. Stacji TVN24, portalowi gazeta panowi Broniarzowi i pani Hartwich. Także Obywatelom RP i Kod. Nikt nam nie napędza tak elektoratu jak oni.

    Odpowiedz
  • Marek(2019-05-27 02:54) Zgłoś naruszenie 22210

    Beata Szydło z największą liczbą głosów, czyli sesje zdjęciowe i konferencje prasowe z powodzianami zrobiły swoje. Proszę bardzo jak to się można na krzywdzie ludzkiej wylansować. Wystarczy kilka minut w TVPiS relacji z jakiejś wioski zniszczonej przez powódź, obietnice wsparcia i cyk! lecą głosy. Nawet nie trzeba za bardzo się wywiązywać z obietnic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek Bończa(2019-05-27 02:42) Zgłoś naruszenie 32130

    Zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości świadczą o tym że społeczeństwo zaczyna dorastać do miana OBYWATELSKIEGO a populiści z KE i "lewicy" tracą poparcie. Tak trzymaj Polsko ! Gratulacje dla zwycięzców i uznanie dla pozostałych komitetów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polon.(2019-05-26 22:12) Zgłoś naruszenie 12810

    Na plus: - Zwycięstwo PiS - Weszła Konfederacja - PiS +Konfederacja > KE + Wiosna Na minus: - Nie wszedł Kukiz - Weszła Wiosna

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz