Wielka Brytania to wciąż ziemia obiecana dla Rumunów i Bułgarów. Ale tylko dla nich

14 marca 2019, 06:51 | Aktualizacja: 14.03.2019, 10:34
Źródło:Bloomberg
Londyn

Londynźródło: ShutterStock

Najbiedniejsze kraje Unii Europejskiej ciągle postrzegają Wielką Brytanię jako kraj, w którym mogą zdecydowanie zwiększyć swoje dochody.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (33)

  • Waldi(2019-03-14 10:59) Zgłoś naruszenie 7542

    Kilkanaście lat temu funt był po 7 zł a w Polsce zarabiało się 700 zł czyli 100 funtów. Perspektywa zarobków 10 razy większych w UK kusiła bardzo. Do tego infrastruktura w UK była bez porównania lepsza, drogi, pociągi, autobusy, baseny, korty tenisowe, boiska, siłownie itp. itd. Dzisiaj w wielu miejscach infrastruktura jest lepsza niż w UK a dysproporcje w zarobkach już nie 10 krotne ale najwyżej 3 krotne. Nie opłaca się jechać do UK żeby robić najgorszą pracę za najniższą ustawową.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Przyczyny Brexitu(2019-03-14 10:28) Zgłoś naruszenie 7214

    Zbyt wiele osob mowi i potwierdza ze jedna z glownych przyczyn Brexitu jest zalew Angli przez Polakow. Ze to Polacy sie przyczynili do Brexitu

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • rzeczywistość(2019-03-14 10:11) Zgłoś naruszenie 68106

    Raczej dla Polaków pzede wszystkim , bo jest ich tam pełno na każdym kroku. Gdyby nie Polacy, to by nie było Brexitu, wykończyli już tam wszystkich swoim kombinatorstwem. Splądrowali porządny kraj. Pewna rodzina z PL, mieszkająca tam od 15 lat, to się mieli ażeby jak najszybciej się skończył ten najazd „rodaków”.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Co za absurd(2019-03-14 07:51) Zgłoś naruszenie 6385

    Wyspy są ciągle ziemią obiecaną dla Rumunów i Bułgarów i Polakow Tylko nie dla rodowitych Anglikow. Dla nich Anglia przestala byc ziemia obiecana w momencie otwarcia granic dla wyzej wymienionych :))

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2019-03-14 14:20) Zgłoś naruszenie 4215

    Jak ktoś lubi multi-kulti to GB i Zachód raj na ziemi!!! Ja, dziękuję bardzo żeby mówił mi jakiś prymitywny czarny lub "akbar" lub hindus jak mam żyć w przyszłości, pracować i co jeść!!! Do takich sytuacji dochodzi na Zachodzie i to bardzo szybko!!! LoooooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Carnivale(2019-03-14 07:10) Zgłoś naruszenie 388

    Dlaczego autor podaje zarobki w Rumunii i Bułgarii w dolarach? Wiem że to nie jest proste dla redakcji, ale możnaby przeliczyć na złotówki aby pomóc czytelnikom uzmysłowić sobie te kwoty. Jeśli jednak złotówka jest zbyt egzotyczną walutą, można podać kwoty w funtach (skoro pracują w UK) i porównać je do Brytyjskich zarobków. Nawet wartości w Euro byłyby lepszym punktem odniesienia.

    Odpowiedz
  • byłem_widziałem(2019-03-14 12:12) Zgłoś naruszenie 303

    Wyjazd do UK opłaca się teraz tylko tym, którzy będą mieszkać na kupie po 10 osób w mieszkaniu i jeść najtańszego tuńczyka z TESCO.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-03-14 15:15) Zgłoś naruszenie 2010

    @oczywiste: chyba jeszcze nigdy nie byłeś w UK!!! Poza Londynem UK to również zaścianek!!! A w Londynie wiadomo multi-kulti!!!

    Odpowiedz
  • M5an(2019-03-14 07:26) Zgłoś naruszenie 1417

    "Oba kraje dołączyły do UE dopiero w 2007 roku, miały więc mniej czasu od innych krajów regionu na doganianie Zachodu." (sigh). Nie. Dołączenie do UE nie powoduje wzrostu gospodarczego. Nie ma nawet tu mowy o korelacji. Dołączenie do UE jest bez. Związku. Naprawdę. Tym, co buduje wzrost gospdarczy są instytucje prawa, polityki i społeczeństwa, na przykład równość wobec prawa. Dlatego jak mamy korupcje-czyli obchodzenie prawa, czyli nierówne traktowanie - to nie mamy wzorstu, jest on nieefektywny. Bułgaria i Rumunia dlatego są tak do tyłu bo dłużej niż inne kraje miały problemy z zbudowaniem instytucji wzrostu. Nadal mają z tym problem, ale mniejszy. Dołączenie do UE ma pozytywny wpływ na wzrost tylko w ograniconoym względzie jako wynik WYMUSZENIA NA TYCH KRAJACH PRZYJĘCIA CZĘŚCI INSTYTUCJI WZROSTU. Ale powód, dla którego Rumunia i Bułgaria jest do tylu NIE JEST późniejsze wejście do UE.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • tunczyk_z_aldi_jest_tanszy(2019-03-14 13:44) Zgłoś naruszenie 130

    tylko dla rumunow i bulgarow? w zeszlym roku do uk przyjechalo 260 tys ludzi spoza ue, ue to nie jest caly swiat, piszac artykoly musicie zmienic perspektywe, chyba ze piszecie je pod zamowienie z brukseli.

    Odpowiedz
  • 123(2019-03-17 21:28) Zgłoś naruszenie 110

    Edziu….. nie podniecaj sie Polakow tu nie przyjedzie …. bo Ci co chcieli juz tu sa, a Niemcy albo Austria blizej I placa lepiej. Na dodatek to imigracja Polska, ktora glownie pracuje, jest mniej problematyczna niz Cyganie, czy przybysze z Afryki lub Bliskiego Wschodu. Moze nie lubiana do konca, bo obniza zarobki I zabiera prace, ale to nie chlopcy Merkel z Bliskiego Wschodu co to mutti zaprosila I chciala dystrybuowac po Europie. Musza ja Kochac Niemcy !

    Odpowiedz
  • REK(2019-03-14 23:37) Zgłoś naruszenie 70

    Anglia się nie opłaca mieszkasz na pokoiku za 400 czy 500 funtów płacisz za OC auta 120 na jedzenie wydadzą 300 do tego paliwo i piwo i wychodzisz na zero a chodzisz w brudnych ciuchach i myślisz że jesteś fajny

    Odpowiedz
  • de(2019-03-14 09:55) Zgłoś naruszenie 45

    zrobilbym sobie swoja firmę obuwnicza - nie boj zaby. Kraje pasożyty upasle na kolonializmie potrzebują kolejnych żywicieli.

    Odpowiedz
  • Edek(2019-03-15 10:53) Zgłoś naruszenie 112

    Potwierdzam w 100%, główną przyczyną brexitu jest inwazja Polaków. Na początku lat 90tych w Londynie były 2 polskie sklepy a jak Polak spotkał Polaka to z zdziwienia ściskali sobie ręce. Poza Londynem nie było żadnych Polaków. Wszyszyko zaczęło się na początku lat 90tych gdy został zniesiony obowiązek wizowy. Wtedy zaczęła się pierwsza fala, przyjeżdżali turystycznie i zostawali nie legalnie. Druga fala to lata 1995+ gdy zaczęli się zjeżdżać Cyganie na azyl. Trzecia fala to noniec lat 90tych gdy zaczęli sue zjeżdżać na biznes wizy. W tym okresie ilość Polaków wzrosła z ok. 25000 w roku 1990 do ok. 64000 w roku 2004. Ale prawdziwa eksplozja to lata 2004-2016 gdzie ilość Polaków wzrosła z 64000 do ok 1.2 miliona! Dopiero w 2016 roku to się ustabilizowało po referendum za opuszczeniem UE! Warto dodać że nie było imigracji z Czech lub Słowacji, z tych krajów praktycznie nikt do uk nie poiechal, emigracja to polski sport narodowy dopóki mintalnosc Polaków się nie zmieni będzie jak jest. Jestem w 100% pewny że gdy by nie referendum w 2016 roku ilość polskich imigrantów by nadal rosła w lawiniowym tępie i jeżeli będzie drógie referendum, a mam nadzieje że nie będzie, to znów zagłosuje za brexitem. Pozdrowienia

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz