Dlaczego tak wielu niekompetentnych mężczyzn staje na czele firm?

15 marca 2019, 06:12
Źródło:Media
Te same cechy psychologiczne, które umożliwiają mężczyznom dojście na szczyt drabiny korporacyjnej lub politycznej, są też odpowiedzialne za ich upadek

Te same cechy psychologiczne, które umożliwiają mężczyznom dojście na szczyt drabiny korporacyjnej lub politycznej, są też odpowiedzialne za ich upadekźródło: ShutterStock

Mamy tendencję do utożsamiania talentu przywódczego z dysfunkcyjnymi cechami psychologicznymi. Tomas Chamorro-Premuzic napisał książkę o tym, jak naprawić patologiczny system promujący arogantów na wysokich stanowiskach.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (49)

  • bój to jest nasz ostatni...(2019-03-15 07:27) Zgłoś naruszenie 6512

    "...Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy cię nie zdradzi... samiec twój wróg..."

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pedro(2019-03-15 08:22) Zgłoś naruszenie 401

    Hm, to jest artykuł żywcem ściągnięty z brytyjskiego portalu bbc.com, gratulacje !!!!!tak trzymać!

    Odpowiedz
  • hehe(2019-03-15 08:48) Zgłoś naruszenie 3416

    Następny artykuł to będzie ,, Mężczyźni powinni rodzić"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wwe(2019-03-15 08:51) Zgłoś naruszenie 4415

    Jak to naprawić? Wprowadzić na siłę parytety. Wymusić, żeby na czele dużych państwowych firm stały zamiast nich niekompetentne kobiety.

    Odpowiedz
  • LTO(2019-03-15 09:12) Zgłoś naruszenie 153

    Jak rozumiem rozwiązaniem miałby Komunizm

    Odpowiedz
  • oooooo(2019-03-15 09:13) Zgłoś naruszenie 521

    I dlatego też szybciej awans dostanie osoba wyszczekana niż spokojny kompetentny specjalista.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • witt(2019-03-15 09:51) Zgłoś naruszenie 1720

    Bo niekompetentny mężczyzna jest bardziej kompetentny od niekompetentnej kobiety.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Sygnatariusz(2019-03-15 10:27) Zgłoś naruszenie 265

    Tego rodzaju tautologia świadczy dobitnie, że współczesna forma dochodzenia do komunizmu zmieniła podmiot który chciałaby uszczęśliwiać, z proletariuszy na kobiety, wmawiając im że są oprymowane i niedowartościowane przez te szowinistyczne ****** zwane mężczyznami. A to dlatego że proletariusze jak się tylko trochę dorobią, natychmiast przestają nimi być a wręcz stają się zaciętymi wrogami tej "szczytnej" ideologi , broniąc własności. i zastanawiając się nad uniwersalnymi wartościami. Natomiast kobiety nigdy nie przestaną być kobietami, zatem łatwo im wmówić, że nie mają równych praw i szans. a wszystko wina to tych swiń- samców niekompetentnych co uzurpują sobie władzę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lucy(2019-03-15 10:32) Zgłoś naruszenie 1312

    Tak wlasnie jest ( z mojego doswiadczenia), artykul pisze prawde

    Odpowiedz
  • mizogin(2019-03-15 10:34) Zgłoś naruszenie 1318

    Dlaczego kobiety w ogóle stają na czele firm, skoro od każdej kobiety znajdzie się facet mądrzejszy.

    Odpowiedz
  • Nickiewicz(2019-03-15 10:46) Zgłoś naruszenie 212

    Powodem dla ktorego wiekszosc mezczyzn zajmuje stanowiska kierownicze jest wujek w rządzie. To samo dotyczy tez kobiet. CBDO Koniec pracy naukowej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • WERT(2019-03-15 10:52) Zgłoś naruszenie 2412

    Bardzo mnie interesuje skąd autor wziął informacje o tym, że cennych negatywne jak egocentryczność, narcyzm i nadmierna pewność siebie są nadreprezentowane u mężczyzn ? Przecież to bzdura. Pod tym względem obie płcie są niemal identyczne, choć być może ujawniają te cechy nieco inaczej i w nieco innych okolicznościach. Natomiast jeśli przyjrzeć się liderkom, to nie odstają one od mężczyzn jeśli chodzi o te cechy i pewne socjopatyczne skłonności. Już sam tytuł jest seksistowski i wskazuje na uprzedzenia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • webe(2019-03-15 11:10) Zgłoś naruszenie 286

    Firmy prywatne sa zazwyczaj zbudowane wielkim trudem zalozyciela ktory stara sie swe dzielo utrzymac. Firmy panstwowe sa sterowane przez skrajnie niekompetentnych wolakow od ktorych wymaga sie tylko calkowitej wiernosci partii rzadzacej.

    Odpowiedz
  • POLAK(2019-03-15 11:17) Zgłoś naruszenie 201

    A dlaczego tak wielu niekompetentnych ludzi staje na czele rządów????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • logika(2019-03-15 11:22) Zgłoś naruszenie 74

    kto normalny buduje meczet w mieście Chrystusa kościół

    Odpowiedz
  • XXYYZZ(2019-03-15 12:07) Zgłoś naruszenie 208

    Kobiety w naszej kulturze są wielozadaniowe. Pełnią wiele ról - pracownika, matki, żony, opiekunki starszych rodziców i baaaardzo często są zapleczem w karierze mężczyzn. Mężczyzna , jeżeli awansuje - szef, polityk, manager - pełni, konsekwentnie, tylko tę jedną rolę! A jeszcze z przekonaniem, że słusznie mu się należy. I przez to świat jest jaki jest, bo tworzą go mężczyzni, którym codzienność i prozę życia zapewniają kobiety - matki, żony, kochanki.

    Odpowiedz
  • Kazia(2019-03-15 12:14) Zgłoś naruszenie 230

    A kto w Naszym kraju patrzy na kompetencje??? Kazdy dobrze płatny stolek obsadzany jest "swoim" z reguły glupkiem, nieudacznikiem, byle lojalnym i wiernym przelozonemu. I tak majac "glupka" z gory i "glupka"z dołu praca ludzi posrodku staje się koszmarem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Parytet dla pań(2019-03-15 12:31) Zgłoś naruszenie 127

    Co szkodzi wymienić niekompetentnych mężczyzn na niekompetentne kobiety? Tylko jaki z tego pożytek?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • derwan(2019-03-15 16:05) Zgłoś naruszenie 90

    Jest w tym nić prawdy, współpracuje z wieloma zarządami spółek i 80% osób na stanowiskach wysokiego szczebla ma wyżej opisane cechy, zdecydowana większość z nich zmienia pracę co 2-3 lata. Na szczęście są osoby, które zarządzając nie zakładają maski autorytaryzmu, mimo konsekwencji pozostają ludźmi a ich przywództwo jest po prostu naturalne, widać, że ich "załogi" się angażują, są zarażone charyzmą przywódcy, pójdą za nim w ogień a firmy którymi zarządzają tacy liderzy rozwijają się ponadprzeciętnie. Współczuję wszystkim którzy muszą się użerać z tymi 80%, oni potrafią wykończyć człowieka...Ludzie pamiętajcie praca to nie więzienie, dziesiątki firm z Waszej branży czeka na takich specjalistów jak Wy! Jedyny sposób aby wygrać z despotą pokazać swoją nieugiętość i determinację albo skapituluje i będzie Wasz szanował albo wywali na zbity pysk. W obu przypadkach zachowacie swoją godność!!!

    Odpowiedz
  • Tak było(2019-03-15 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    No tak. Oddać władzę w ręce kobiet i powstanie utopia. Polecam ten artykuł. https://www.dailymail.co.uk/femail/article-1168182/Catfights-handbags-tears-toilets-When-producer-launched-women-TV-company-thought-shed-kissed-goodbye-conflict-.html

    Odpowiedz