Będziemy żyli coraz krócej. Oto najnowsze dane GUS [KALKULATOR DŁUGOŚCI ŻYCIA 2019]

25 marca 2019, 19:30 | Aktualizacja: 26.03.2019, 14:25
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Długość życia

Długość życiaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Najnowsze dane GUS dotyczące średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn pokazują, że będziemy żyć krócej. Statystycznie o jeden miesiąc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (35)

  • Rafal(2019-03-25 19:32) Zgłoś naruszenie 9465

    Dobra zmiana skraca zycie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Eduardo(2019-03-25 20:41) Zgłoś naruszenie 7238

    Będziemy żyli coraz krócej. - jak rząd to osiągnął?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kwas(2019-03-25 19:44) Zgłoś naruszenie 601

    Najlepsze wskażniki dalszego trwania życia są na pomnikach cmentarnych .

    Odpowiedz
  • POPISSLDPSL(2019-03-26 10:50) Zgłoś naruszenie 548

    Nieistniejąca służba zdrowia, jedzenie, które jest w rzeczywistości trucizną, głodowe pensje etc. etc.... Ten kraj musi zdechnąć

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wert(2019-03-26 11:11) Zgłoś naruszenie 482

    Przykład Hiszpanii pokazuje, ze siesta godzinna w ciągu dnia, po wypiciu buteleczki wina i brak zaangażowania po niej w pracy służą jednak człowiekowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-03-26 13:15) Zgłoś naruszenie 4215

    Widoczne jest od wielu lat że kobiety żyją na koszt mężczyzn!!! Stres w pracy i stres w domu powoduje u mężczyzn często szybszy zgon!!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ed(2019-03-25 20:58) Zgłoś naruszenie 3347

    POlityka śmieciowa na wsiach Thusków. Zlikwidowali darmowe kontenery to co robią na wsi. Palą śmieci. A to nie lata 80te gdzie śmieci to papier i szkło itp. tylko teraz plastiki, gumy i inne rakotwórcze ********* Mamy efekty. Ci nieudacznicy nic nie potrafili zrobić. Na nowe płoty i nowe brukowane podwórka było z unii ale na termoizolacje chałup już nie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • serbiusz(2019-03-26 00:01) Zgłoś naruszenie 3310

    Chłopy żyją do 74 ale według władzy 82 te 8 lat, to właśnie dlatego emerytura jest jałmużną , za parę lat długość życia to 120 lat emerytura 450 zł dla dwojga...........

    Odpowiedz
  • rolnik(2019-03-26 21:59) Zgłoś naruszenie 310

    nikt nie mówi o stresie a stres jest przyczyna wielu chorób

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zet(2019-03-26 11:13) Zgłoś naruszenie 250

    Dziwnym zbiegiem okoliczności spozycie alkoholu na osobę w Polsce osiągnęło 12 litrów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • alojzy(2019-03-26 10:38) Zgłoś naruszenie 2211

    Poczekajmy jeszcze na popularyzacje 5G. Wtedy zapewne dlugosc zycia spadnie srednio o kilkanascie lat

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zeflik(2019-03-26 11:12) Zgłoś naruszenie 211

    Ludzie bezrefleksyjnie oglądają tv oraz czytają głupoty czego skutkiem jest nabieranie się na durne reklamy i diety. W pogoni za kasiurą codziennie dawkują sobie kortyzol, połykają niepotrzebne informacje niszczące mózg. Eeeee tam, szkoda się rozpisywać.

    Odpowiedz
  • Troll(2019-03-30 08:57) Zgłoś naruszenie 96

    Dłuższe życie ale marne, nie jest lepszą alternatywą. Jaki smog był 100 lat temu, gdy nie było innego ogrzewania niż węglowe, a miasta liczyły po milion mieszkańców ?

    Odpowiedz
  • DLUGOWIECZNY(2019-04-02 13:50) Zgłoś naruszenie 71

    w tym kalkulatorze na wybor dlugosci zycia zrobcie jeszcze wybor plci bo mezczyzni inaczej zyja i kobiety inaczej . roznica jest znaczaca

    Odpowiedz
  • pisze(2019-04-15 11:56) Zgłoś naruszenie 31

    Wreszcie ktoś proponuje uproszczenie procedur i przyspieszenie procesów sądowych. To się nazywa reforma! Podpisuję sie obiema rękami za FairPlay!

    Odpowiedz
  • Franeck(2019-05-29 11:10) Zgłoś naruszenie 20

    Nalezaloby dodac tutaj, ze w rzeczywistosci mezczyzni zyja krocej od kobiet - srednio o 8 lat krocej. Tak wiec srednie dozycie dla osoby przechodzacej na emeryture w wieku 65 lat, ktore jest szacowane tutaj na nieco ponad 83 lata, dla kobiet wynosic bedzie 87 lat, zas dla mezczyzn 79 lat. W obecnym systemie kobiety przechodza na emeryture w wieku lat 60, spedzajac na niej az 27 lat, mezczyzni natomiast przechodza w wieku lat 65, spedzajac na niej tylko 14 lat. Jest to razaca niesprawiedliwosc, ponieawaz skladki mezczyzn sa przeliczane na 18 lat teoretycznej emerytury (musza byc odpowiednio male, by pokryc 18 lat), podczas gdy faktycznie wyplacane przez 14 lat (przez to dostajesz mniej niz wplaciles), natomiast skladki kobiet sa przeliczane na 23 lata, natomiast wyplacane przez 27 lat (przez to dostajesz wiecej niz wplacilas). Jest to tez finansowy szwindel, poniewaz statystycznie emerytury mezczyzn sa wyzsze i te ZUS sztucznie skraca, a kobiet nizsze i te ZUS wydluza. Roznice zas... Chowa do kieszeni?

    Odpowiedz
  • vv(2019-09-17 10:28) Zgłoś naruszenie 21

    Jak zacznie rządzić PO to już po miesiącu GUS poda że będziemy żyli 87 lat a co przecież PO wie co mówi, wtedy nie dożyje do emerytury 70% populacji a okres składkowy do wypłaty się wydłuży a więc emeryturka będzie niziutka. same plusy i kaska jest dla króliczków

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-09-20 19:53) Zgłoś naruszenie 20

    Jeżeli mężczyzna w 2019 roku ma żyć do 74 lat to czemu ZUS wylicza mu wiek dalszego życia do 83 Lat?

    Odpowiedz
  • Kowalski(2019-10-07 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ale jakie to życie w tym chorym kraju?

    Odpowiedz