Trwa szukanie środków na piątkę Kaczyńskiego. Spółki mogą zostać zmuszone, by się dołożyć

28 marca 2019, 07:16 | Aktualizacja: 28.03.2019, 10:45
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Dywidendy i wypłaty z zysku ze spółek SP

Dywidendy i wypłaty z zysku ze spółek SPźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Dotąd rząd nie drenował firm, aby poprawić kondycję budżetu. Kosztowny pakiet obietnic wyborczych może zmienić podejście do dywidend.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • ax(2019-03-28 20:49) Zgłoś naruszenie 10

    Banda prostytutek i złodziei. Nie wiem, dla kogo pracuje ten cały Morawiecki, ale na pewno nie dla Polski.

    Odpowiedz
  • WOMAN(2019-03-28 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Kupujesz Merca na firmę za 600 000zł, księgujesz 150 000zł, po dwóch latach sprzedajesz za 350 000zł... i co podatek 19% od 200 000zł ... to piszesz na fakturze 145 000zł ( tak ?) ... czy wówczas US podważy fakturę? Użyje 3 różnych standardów wyceny do jednego auta, czy to nie rodzi szarej strefy ... co to za patologie?!!!

    Odpowiedz
  • Rozczarowany wyborca PiS(2019-03-28 18:26) Zgłoś naruszenie 23

    ********** te nasza Polske w pyl !

    Odpowiedz
  • Iluzjonista(2019-03-28 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Lepsze głupie sponsorowanie a moze tworzenie przytułków dla odrzuconych swoimi czynami ze społeczeństwa. Jakby rząd bedzie chciał to znajdzie kupę marnotrawionej kasy. Panstwowe firmy powstały wczoraj ze brakuje im na rozwój? Dywidenda to podstawa w systemie wartościowych firm. Co ma z tym drenowanie ? Ekonomia made in Afryka. Zainwestuj a potem cię pogonimy . Zjesz cukierka a potem ci czekolada bokiem ucieknie.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-03-28 14:38) Zgłoś naruszenie 25

    Trwa szukanie środków na piątkę Kaczyńskiego. Coś się na pewno jeszcze znajdzie!!! Tylko trzeba wystarczająco głęboko grzebać przede wszystkim u waszych poprzedników!!! LoooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Jarosłav:(2019-03-28 12:14) Zgłoś naruszenie 86

    PO NAS CHOĆBY POTOP....

    Odpowiedz
  • sdfsgdgh(2019-03-28 11:22) Zgłoś naruszenie 56

    Polska najpierw sprzedała cześć udziałów w państwowych monopolistach np. rafinerie a teraz zmusi je do płacenia wysokich dywidend na których zarobią inni akcjonariusze niż państwo. Super biznes.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kowalski andrzej(2019-03-28 10:59) Zgłoś naruszenie 1511

    Może w końcu Polacy nie dadza się nabrać -Schetynie na obiecanki-cacanki !! mam nadzieje ze jest jeszcze dużo do zrobienia w kraju i PIS wygra wybory-nie będzie musiał dobierać sobie koalicjanta .Te wszystkie kolorowe partje polityczne to jedna sciema -dla naiwnych-wkoncu polacy zaczynają rozumioec polityków i wiedza o co im tak naprawdę chodzi.Jeszcze jedne wybory wygra PIS i skończy się koryto dla lewaków Wybory będą dużym testem dla Polaków czy dojrzeli już do polityki-ale widać ze społeczensto po mału przejrzy na oczy-i zrozumie ,kto dzisiaj buduje Polske.!!!

    Odpowiedz
  • ale jaja(2019-03-28 10:44) Zgłoś naruszenie 155

    juz się czytać tych bzdur wyssanych z palca, czytać. Chyba zmusza, chyba zabiora, chyba polskojęzyczni maja ogień pod d...

    Odpowiedz
  • Karol(2019-03-28 10:17) Zgłoś naruszenie 2419

    Tak wlasnie funkcjonuje organizowane przez populistyczne panstwo wypieranie inwestycji przez konsumpcje. Firm pozbawia sie perspektyw rozwojowych na rzecz demoralizujacego rozdawnictwa. Trudno wyobrazic sobie gorsze rzady.

    Odpowiedz
  • Paweł(2019-03-28 10:09) Zgłoś naruszenie 1915

    W szczycie koniunktury zamierzamy zadłużać się na maksa, by rozdawać zasiłki i promować socjalizm, oby ta koniunktura trwała wiecznie, a przynajmniej kolejne 5 lat... Cytując klasyka: Chwała wolnej Polsce przecz z komuną.

    Odpowiedz
  • Alf(2019-03-28 09:43) Zgłoś naruszenie 3110

    A może dołożą , a może nie dołożą , a może będzie koniec świata, a może nie będzie końca świata ? A może przegrają, ą może nie przegrają /śmiech / Takie rozpaczliwe żałosne dywagacje, trwają już od 2015 roku kiedy pookrągłostołowa swołocz dostała w dziób przy "Uranach Wyborczych" ! Ten żałosny skowyt trwa do dziś ! To świadczy że miecz Damoklesa wisi nad głowami a teraz ze strachu robią wszystko by zatrzymać totalne wajchowanie na boczny tor ! Majowe i jesienne wybory dobiją ostatecznie III RP, i wreszcie uwolnimy się od tego post komuszego dziadostwa, na wieki wieków !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom(2019-03-28 08:08) Zgłoś naruszenie 6737

    rozdają nie swoje pieniądze, korupcja polityczna, dla nich też jest specjalne miejsce w piekle

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Krysia(2019-03-28 07:55) Zgłoś naruszenie 3516

    Poczekamy zobaczymy. Za wcześniejszych rządów nawet nikt się nawet takimi rzeczami zastanawiał bo wiadomym było że drenujemy do dna....

    Odpowiedz
  • Rupert(2019-03-28 07:52) Zgłoś naruszenie 3428

    Rząd PO pobierał dywidendy, niestety nic nie dawał. Płacił VAT wyłudzony?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz