Warszawa, 03.04.2019 (ISBnews) - MedApp planuje przejście na rynek główny GPW z NewConnect w pierwszej połowie 2020 r. bez emisji akcji. Celem jest poprawa płynności spółki i ekspozycja na nowych inwestorów, w tym również zagranicznych, którzy już teraz interesują się jej rozwiązaniami technologicznymi, poinformował prezes Mateusz Kierepka.
"Nasz główny cel to wejście na rynek główny. Oczekujemy zwiększenia i poprawy płynności spółki, ale też ekspozycja na nowych inwestorów jest dla nas ważna. Na pewno nie będziemy robili emisji akcji, planujemy też resplit akcji" - powiedział Kierepka podczas konferencji prasowej.
Dodał, że złożenie prospektu emisyjnego planowane jest na II połowę br., a wejście na rynek główny na I połowę 2020 r.
Spółka planuje uruchomienie w tym roku sprzedaży na rynkach zagranicznych systemu CarnaLife do wykrywania nieprawidłowości sygnałów EKG oraz CarnaLife Holo - technologii umożliwiająca wizualizację struktury serca. MedApp ma już pierwszą umowę na dystrybucję systemu telemedycznego CarnaLife w krajach nadbałtyckich.
MedApp prowadzi też zaawansowane rozmowy w sprawie dystrybucji swoich systemów do Arabii Saudyjskiej, Kataru oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wprowadzenie CarnaLife i CarnaLife Holo jest możliwe dzięki posiadanej przez spółkę Certyfikacji Europejskiej, honorowanej również w tamtym regionie.
"Rynkiem pierwszej kolejności są kraje Zatoki Perskiej, Europa, ale naszym celem jest także wejście na rynki, gdzie wymagana jest certyfikacja FDA" - powiedział Kierepka.
Spółka przygotowuje się do wejścia ze swoimi rozwiązaniami na rynek amerykański, co będzie możliwe dopiero po uzyskaniu certyfikacji FDA. Jak poinformował dyrektor działu telemedycznego Michał Adamczyk, spółka jest obecnie w trakcie tej certyfikacji, która rozpoczęła się pod koniec 2017 r., ale trudno dziś określić, kiedy ten proces się zakończy.
"Ten proces jest dużo bardziej kompleksowy, wymaga większej liczby testów. Cetyfikacja CE w Europie trwała pół roku, a ponad pół roku trwało przygotowanie dokumentacji do FDA. Korespondencja trwa. Nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy to się wydarzy" - powiedział Adamczyk.
Bardzo duże znaczenie w ekspansji zagranicznej ma współpraca spółki z Microsoft w obszarze ochrony zdrowia.
"Microsoft jest naszym największym partnerem. On otwiera nam drzwi do szpitali, ministerstw zdrowia w wielu krajach" - powiedział prezes.
Spółka podała, że rozszerzona i wirtualna rzeczywistość na rynku opieki zdrowotnej została wyceniona w 2017 r. na niemal 770 mln USD, zaś w 2023 r. wg prognoz osiągnie wartość prawie 5 mld USD, przy średniorocznym wzroście na poziomie 36,6%.
"Ten rynek jest bardzo duży, rozwija się, bardzo gwałtownie. Mamy system, który jest unikatowy i zmienia sposób patrzenia lekarzy na dane obrazowe. Wszystkie duże firmy, które rozpoczynają współpracę z lekarzami są na początku drogi, co daje nam przewagę konkurencyjną" - podkreślił Kierepka.
Analityczny system telemedyczny CarnaLife: carnalife lite, carnalife system, carnalife holo, carnalife server to multiparametryczne narzędzie, za pomocą którego pacjenci mogą rejestrować swoje badania a lekarze specjaliści medyczni mogą je opisać. Analizę danych wspomagają inteligentne algorytmy które odpowiadają za interpretację danych i priorytetyzacja badań, jeśli badanie wymaga szczególnej interwencji specjalisty medycznego.
System pracuje na systemach Windows 10, Android, iOS. Carnalife to system modułowy co sprawia, że nie jest wymagane instalowanie całego rozwiązania, a zależy to jedynie od zastosowania do jakiego ma być wykorzystana aplikacja. Całość pracuje w chmurze - dane zapisane są nie tylko szyfrowane, ale także zabezpieczone przed ich wykradzeniem co sprawia, że całe rozwiązanie telemedyczne jest bardzo bezpieczne.
MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie - telemedycynie. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.
(ISBnews)