E-dowód jest dużo bezpieczniejszy niż plastikowy

10 kwietnia 2019, 07:37 | Aktualizacja: 10.04.2019, 12:59
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
dowód osobisty

dowód osobistyźródło: ShutterStock

- Do niedawna mało kto wierzył, że ten projekt ujrzy światło dzienne. Ciągnął się przecież 11 lat. No więc biznes nigdy nie myślał o nim poważnie. I teraz jest swego rodzaju konsternacja - mówi w wywiadzie dla DGP minister cyfryzacji Marek Zagórski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (6)

  • mam dość(2019-04-10 14:19) Zgłoś naruszenie 13

    Polska grzecznym chłopczykiem Unii Europejskiej, Polska Cyfrowa to przecież unijny program na który idą miliardy, po to by Polacy byli zależni od systemów informatycznych i teleinformatycznych, zależni od aplikacji smartfonowych na potrzeby usług jak np. oświata, bankowość, służba zdrowia i wielu innych. A teraz jeszcze "wspaniała" sieć 5g - nieprzebadana i jeszcze ciemnym Polakom wmawia się, żeby koniecznie podwyższyli normy i tak też zrobią w obawie przed Unią Europejską. Co tam zdrowie Polaków, co tam prywatność( internet rzeczy to zdzieranie danych i ich analiza z każdego urządzenia pracującego w sieci 5g), co tam bezpieczeństwo. Wiwat Cyfrowy komunizm rodem z Chin i może obok niego technokratyzm bo te reżimowe systemy z pewnością pójdą w parze. To ta ********* AGENDA 2030 czy jeszcze jakieś draństwo? Smart City - miasta niewolników cyfryzacji, świata pełnego podsłuchiwania, podglądania i zbierania danych gdzie jak, kiedy, ile i czym popadnie. Smartfony i wszechobecność wi-fi pokazały swoje potencjały wpływania na rzeczywistość ludzi oraz media społecznościowe jak Facebook, Instagram. Wszystko to służy rozleniwianiu, ogłupianiu i uzależnianiu do stopnia wręcz zniewolenia całych mas, które naiwnie twierdzą, że ten postęp cyfrowo-technologiczny to dla ich dobra jest. Jaką mam gwarancję, że to wszystko tj. smartfony, roboty, drony, algorytmy, biometrie, wi-fi, 5g, internet rzeczy i cholera wie co jeszcze, że wszystko to nie zostanie użyte jako system inwigilacyjno-obezwładniający?. Co, może powiedzą mi, "musi nam Pan zaufać" jak w filmach science fiction? A dziękuję bardzo, sam wiem co może mi zaszkodzić a co pomóc, nie życzę sobie dyktowania mi jaka ma być moja przyszłość i jak wyglądać moje życie za ileś lat. Mam samoświadomość i myślę racjonalnie, wiem do czego się na świecie zmierza i co cichcem się wprowadza wykorzystując niefrasobliwość i zaganianie społeczne życiem. Wszystko zmierza tylko i wyłącznie do technokratyzmu z cyfrowym komunizmem. Systemu pełnej kontroli, inwigilacji, niewoli. Drań-stwo i tyle.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Pomorzanin zachodni(2019-04-10 18:49) Zgłoś naruszenie 11

    Szkoda że nie poruszono budowy 5G przez wspólny podmiot (publiczny?) by ciasną sieć 5G nie musiała być budowana przez 4 operatorów, co wpłynęłoby na zdrowie Polaków i rozbudowaną niepotrzebnie infrastukturę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze