Pracownicy dostaną więcej na rękę? Znamy szczegóły zmian w PIT

15 kwietnia 2019, 11:46 | Aktualizacja: 15.04.2019, 17:41
Źródło:Forsal.pl
Złoty

Złotyźródło: ShutterStock

Resort finansów proponuje nowy próg podatkowy na poziomie połowy obecnego w wysokości 42 764 zł. Będzie dotyczył on PIT 0 oraz obniżki stawki do 17 proc. PIT 0 do 26 roku życia wejdzie w życie w tym roku, pozostałe zmiany, czyli wyższe koszty uzyskania przychodu i nowa stawka PIT 17 proc., od 2020 r. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Anna(2019-04-15 14:30) Zgłoś naruszenie 390

    Wprowadzcie kwote wolna od podatku 30000 taka sama dla wszystkich i darujcie sobie te komplikacje

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Karol(2019-04-15 14:24) Zgłoś naruszenie 241

    Kompletny galimatjas. Istnieje uswiecona zasada jednolitosci systemu podatkowego, czyli takiego samego dla wszystkich. Jak kwota wolna, to taka sama dla wszystkich. Dlaczego ktos nie ma placic normalnego podatku tylko dlatego, ze nie ma 26 lat. Wielu milionerow sportowych jest w tym wieku. Zadnej logicznej spojnosci, kreacja przywilejow i wyjatkow. Najlepszym rozwiazaniem byloby zniesienie PITu, patologicznych plusow i zaoszczedzenie na biurokracji skarbowej.

    Odpowiedz
  • wasilij(2019-04-15 13:14) Zgłoś naruszenie 234

    A co tam, pokomplikujmy...

    Odpowiedz
  • Wyborca(2019-04-15 21:43) Zgłoś naruszenie 31

    Prawdziwy Polak według PiS zarabia minimalną, robi dzieci i trzyma stadko warchlaków.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sukces_goni_sukces(2019-04-15 15:38) Zgłoś naruszenie 17

    Wypas. Wiecej barberszopow i kawiarni dla gowniarzerii, ktora juz dzis nie wie co z kasa robic. Sukces goni sukces.

    Odpowiedz
  • Marlena(2019-04-16 07:42) Zgłoś naruszenie 10

    Rwdakcjo ! A co z emerytami ??? Bo jesli obniz aPIT do 17 % to powinno to objac takze emerytow ,ktoryz powinni dostac wiecej.

    Odpowiedz
  • Gustav (2019-04-15 15:39) Zgłoś naruszenie 11

    dla mnie chyba trochę nie za bardzo mam 27 lat, wykształcenie wyższe i chcę zdobyć doświadczenie, dlatego często zmieniam pracę aby nauczyć się jak najwięcej. Teraz o ile rozumiem pracodawcy na te najmniej wymagające stanowiska np. asystenckie będą preferować osoby zaraz po studiach do 26 roku życia.. nadchodzą ciężkie czasy dla takich prekariuszy jak ja. Lepiej byłoby wprowadzić ulgi z których mogliby wszyscy w jakiś sposób skorzystać, nie tylko wybrane grupy w tym przypadku grupa wiekowa - zapewne z myślą o wyborach.

    Odpowiedz
  • fred(2019-04-15 22:21) Zgłoś naruszenie 11

    Podatek dochodowy to powinien być od dochodu powyżej 200-300 tys.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz