Co z naszymi pieniędzmi w OFE? Oto plan Morawieckiego

15 kwietnia 2019, 15:26 | Aktualizacja: 15.04.2019, 18:17
Źródło:PAP
emeryt senior pieniadze

emeryt senior pieniadzeźródło: ShutterStock

System emerytalny, który proponujemy w sposób ewolucyjny przebudować ma być oparty na trzech filarach; ZUS, PPK i IKE - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • CdM(2019-04-16 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    "robimy dziś tę zmianę, bo jest możliwa ona dzięki uszczelnieniu systemu finansowego" - co za bzdura. Przekształcenie OFE w tej formie zasili (-> opłata) oraz odciąży (-> mniejsza dotacja do ZUS) finanse państwa. I byłoby to zrobione jeszcze chętniej, gdyby stan budżetu był zły (vide PO).

    Odpowiedz
  • Marek(2019-04-16 09:42) Zgłoś naruszenie 40

    łapy pourywać tym złodziejom

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2019-04-16 09:32) Zgłoś naruszenie 22

    to nie są wasze pieniadze, nigdy nie były i nie bedą! to są pieniadze które powinny były iść na bierzące zobowiązania emerytalne a poszły w ręce gangsterów, przestańcie bełkotać i kłamać, całe OFE od poczatku to przekręt

    Odpowiedz
  • DAn(2019-04-15 21:12) Zgłoś naruszenie 51

    Sprytne. Od środków z zgromadzonych w OFE pobrany zostanie podatek, zanim te środki będą pozostawione do dyspozycji emeryta. A później przyjdzie rząd z krótką kołderką i dołoży do tych środków normalny podatek, w imię sprawiedliwości społecznej. 162 mld... Zakładając, że 50% trafi do IKE to rząd roluje swoje zobowiązanie wobec przyszłych emerytów o 81mld x 15% = 12,5 mld. Gra o zmniejszenie wskaźnika deficytu do PKB, wykołowanie Kowalskiego i utylizacja papierków wykreowanych z powietrza w jednym. Brawo WY!.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tak się roluje(2019-04-15 19:43) Zgłoś naruszenie 20

    Nauczyciele strajkują a więc nie dostaną pensji a zatem co sie stanie z kasą, którą nie wypłacą nauczycielom czy zwrócą czy przytulą ?

    Odpowiedz
  • Powrót Króla! (2019-04-15 19:03) Zgłoś naruszenie 74

    Tylko Król Korwin moze cos zmienic i rozwalic okradajace Polakow ZUSy. Tylko On! Królu przybywaj!

    Odpowiedz
  • Anna(2019-04-15 18:54) Zgłoś naruszenie 142

    Oddawamy Wam wasz hajs,ale bedzie podateczek :D No i gdzie ten sukces p. Morawiecki ?!

    Odpowiedz
  • AndyP(2019-04-15 17:39) Zgłoś naruszenie 33

    A czy te środki które już rząd mi zakosił przerzucając je z OFE do ZUS (10 lat przed emeryturą) też mi do IKE zwrócą??

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mka(2019-04-15 17:32) Zgłoś naruszenie 111

    Wiadomo jak będzie wyglądało upłynnienie aktywów OFE? Jeśli w krótkim czasie wyparuje z GPW 127 mld pln, to zapowiada się słabe lato na giełdzie.

    Odpowiedz
  • Antoni(2019-04-15 17:22) Zgłoś naruszenie 213

    Ha ha, prywatyzacja poprzez opodatkowanie prywatnych pieniedzy, dobre, dobre :D

    Odpowiedz