Pożar w Notre Dame: "Kolosalne szkody". Katedry zapewne nie uda się uratować

15 kwietnia 2019, 20:39 | Aktualizacja: 15.04.2019, 21:59
Źródło:PAP
Waląca się wieża katedry Notre Dame

Waląca się wieża katedry Notre Dameźródło: PAP
autor zdjęcia: IAN LANGSDON

Zastępca mera Paryża Emmanuel Gregoire powiedział, że pożar spowodował w katedrze Notre Dame "kolosalne szkody". Podejmowane są próby ratowania dzieł sztuki i innych bezcennych przedmiotów zgromadzonych wewnątrz.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • Pop(2019-04-16 12:57) Zgłoś naruszenie 05

    Bozia cię skarala i b.dobrze

    Odpowiedz
  • Abdul abdullah(2019-04-16 07:51) Zgłoś naruszenie 11

    To na pewno wina ciapaków xD

    Odpowiedz
  • Luka(2019-04-16 07:04) Zgłoś naruszenie 110

    Czytam komentarze i nie wierze. Czy się lubi Francję czy nie, to nie zmienia faktu, że spłonął wspaniały zabytek i setki lat historii. A i tak niektórym nie przeszkodzi to palnąć "meczet niech se postawią". To naprawdę trzeba mieć smutne życie, żeby tak postrzegać świat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • LGBT(2019-04-16 06:47) Zgłoś naruszenie 18

    Spalił się Symbol Ciemnoty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kamma(2019-04-16 06:27) Zgłoś naruszenie 35

    W Abeville,katedre Jakuba rozwalili młotami bez skrupułów.Dla lewactwa francuskiegoo kościoły to tylko kłopot.Czy to wazne w jaki sposób unicestwia się symbole wiary naszych pradziadów?!??przyjdą inni.Z meczetami...

    Odpowiedz
  • trm(2019-04-16 05:52) Zgłoś naruszenie 31

    Hitlerowi też swego czasu spalił się Reichstag gdy nie był już mu potrzebny...

    Odpowiedz
  • dd(2019-04-16 02:15) Zgłoś naruszenie 41

    Patrzmy w przyszłość, na Polskę w której podatki są proste i fair, a system emerytalny stabilny. Tylko Polska FairPlay

    Odpowiedz
  • as(2019-04-16 00:16) Zgłoś naruszenie 29

    Zemsta Chrystusa za gender i laicyzacje!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • hohlig(2019-04-15 23:04) Zgłoś naruszenie 140

    Paryż to do dziś największy magnes na turystów. Rok w rok najwięcej turystów Świata właśnie zjeżdża do Paryża. Jest to zatem potężny cios w finanse

    Odpowiedz
  • Hmmm(2019-04-15 23:00) Zgłoś naruszenie 112

    Lewacki konserwator zabytków pewno olewał rygory prac.Wszak to tylko symbol ciemnoty.

    Odpowiedz
  • czern(2019-04-15 22:38) Zgłoś naruszenie 98

    Kilka tygodni spłonęła inna katedra we Francji. Francjo, co zrobiłaś ze swoim chrztem?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • karaboza(2019-04-15 22:34) Zgłoś naruszenie 1014

    Tak się kończy świecki państwo i laicyzacja społeczeństwa!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • szejk(2019-04-15 22:28) Zgłoś naruszenie 2010

    Nie chodzą do kościołów, nie wierzą w Boga, to im Szef zabrał katedrę, niech sobie postawią market i knajpy i nie biadolą.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • szkoda gadac.(2019-04-15 22:24) Zgłoś naruszenie 169

    Co to za katedra na ,której nie było symboli krzyża.Francja sie kończy .Kolejny upadły kalifat.Ciekawe ,kto następny kanada??

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zbyszek(2019-04-15 22:24) Zgłoś naruszenie 514

    Nie sadze ze take cos moglo by byc dymbolem chrzescijanstwa, co najwyzej katolicyzmu. DLA mnie czlowieka wierzacego to nie zadna tragedia. Drewno sie pali I tyle. A tak paza tym wszystkim. Kto przechowywal w jednym miejscu style sztuki? Mania posiadania.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nex(2019-04-15 22:11) Zgłoś naruszenie 148

    to był jeden z symboli i dlatego lament ale generalnie oni mają to gdzieś już dawno temu, tak samo pewnie było jakby Wieża Eiffla została zniszczona

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hanka(2019-04-15 21:52) Zgłoś naruszenie 349

    Po co im chrześcijańskie świątynie,którymi gardzą.Meczet w tym miejscu postawią.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz