1,6 mln ubogich Polaków żyje za poniżej 600 zł miesięcznie

20 kwietnia 2019, 08:45
Źródło:MAGAZYN DGP
Emerytka liczy pieniądze

Emerytka liczy pieniądzeźródło: ShutterStock

Polska to kraina zmarnowanym mlekiem i miodem płynąca. W całym łańcuchu produkcji, od rolnika do naszej lodówki, tracimy ponad 9 mln ton żywości. Każdego roku i od lat

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (33)

  • baba ze wsi(2019-04-20 10:47) Zgłoś naruszenie 3824

    Kiedy rządziły owczarki niemieckie z PO i PSL, to był "Raj" w Polsce. Biedy absolutnie nie było, a każdy niemal Polak spędzał wczasy po za granicami kraju. Przeciętna średnia emerytura to 10 tyś Kazdy miał samochód i jacht ! Słowem żyć nie umierać - cud, miód, ultramaryna była !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wstyd(2019-04-20 09:47) Zgłoś naruszenie 376

    Wstyd dla kraju, że utrzymanie więźnia kosztuje ponad 3 tys a 1.6 mln ludzi żyje za 600 zł. Wniosek z tego, że korzystniej być więźniem?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Polska bieda(2019-04-20 10:42) Zgłoś naruszenie 304

    Polska bieda ma twarz samotnej emerytki. Zdjecie do artykulu prawidlowo dobrane.

    Odpowiedz
  • kwas(2019-04-20 09:07) Zgłoś naruszenie 2623

    Następnym razem wstawcie zdjęcie zapasionej patologi która stoi w kolejce przed MOPSem. i zaproponujcie jej jakąkolwiek pracę. Na gadaniu o głodzie i biedzie w Polsce niejeden polityk zrobił karierę inni zostali prezesami fundacji.Tylko człowiek chory lub inwalida może biedny reszta robi to z wyboru.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • gostom(2019-04-20 10:31) Zgłoś naruszenie 202

    W Niemczech około 10 milionów na Existenzminimum, W tym. źe 80% to Migranci, równieź z Polski i Europy wschodniej. Tendencja wrasta,

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Barany z forsala(2019-04-20 10:51) Zgłoś naruszenie 161

    Yebane reklamy idei w d...upe sobie je wstawcie

    Odpowiedz
  • Czeik(2019-04-20 11:39) Zgłoś naruszenie 154

    A jaki procent Polaków żyje za 10 000 zł miesięcznie dzięki nie wystawianiu paragonów i nie przyjmowaniu płatności kartą? Czy kiedyś ktoś to policzył? Weźcie się w końcu za lekarzy, wszelkie badania psychologiczne, usługi kosmetyczne itd itp

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2019-04-20 14:50) Zgłoś naruszenie 134

    Dla tych biednych ludzi trzeba wprowadzić "dodatek wyrównający" tak jak w niektórych cywilizowanych państwach zachodnich aż do poziomu minimalnej krajowej! Człowiek to przecież nie bydło!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • W 2017...(2019-04-20 09:58) Zgłoś naruszenie 130

    W 2017 r. wg Eurostatu materialnie zdeprywowanych w Polsce bylo 5,9% spolczenstwa /Czechy 3,7%/, powyzej 2 mln osob. Mysle, ze od tego czasu w Polsce malo sie zmienilo. Miejsce b. biednych rodzin po wprowadzeniu wysokiego socjalu m.in. 500+ zajmuja sukcesywnie emeryci. Bo np. dochod na rodzine 2+2 DM w wysokosci 2400 zl /netto/ czyli 600 zl na osobe, to tyle samo co dla samotnego emeryta 1140 zl /netto/, brutto okolo 1400 zl. ----- Kazda pomoc dla ubogich jest dobra.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fatality(2019-04-20 14:06) Zgłoś naruszenie 1113

    Te biedne babcie wysyłają pieniądze Rydzykowi wiec niech on im je odda. Ma wielką fortune a glosi nauki Chrystusowe... bezczelny hipokryta

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Z...(2019-04-20 11:11) Zgłoś naruszenie 54

    Z ostrym niedostatkiem materialnych srodkow do zycia w UE mieszka 6,9% spoleczenstawa, w Polsce 5,9%, Niemczech 3,4%, Bulgarii 30,0%, Rumunii 19,7% /2017 r./. W Polsce mamy lepszy wskaznik niz sredni w UE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PiS buduje American Dreem dla 10% Polakow(2019-04-24 13:01) Zgłoś naruszenie 50

    Na 10% najlepiej zarabiajacych Polakow przypada 40% dochodu narodowego. Polska jest krajem o najwiekszych nierownosciach spolecznych w calej Uni. W zadnym innym kraju Uni wskaznik nierownosci dochodowych nie jest wyzszy. wg nowego artykułu zespołu współpracowników T. Pikettyego.

    Odpowiedz
  • wstyd(2019-04-20 10:11) Zgłoś naruszenie 51

    Nie, zawsze ceniłem wolność wyboru i w tej sytuacji niektórym grupom osób korzystniej jest wybrać więzienie (z własnego wyboru a nie przymusu). Zwłaszcza, że obecnie przy lekkich więzieniach jest mnóstwo pracy. Uogólnienie jakie zastosowałeś jest z pewnością krzywdzące i nie mające odniesienia.

    Odpowiedz
  • Jack(2019-04-30 21:37) Zgłoś naruszenie 10

    Tak to nie polska emerytka moglibyście chociaż wstawić polską emerytkę bo ta liczy euro🤔

    Odpowiedz
  • plus(2019-04-21 07:22) Zgłoś naruszenie 02

    Podział Polski na 460 jednomandatowych okręgów wyborczych, to jeden z postulatów Polski Fair Play Gwiazdowskiego. To chyba będzie duże ułatwienie.

    Odpowiedz