Weber: jeśli zostanę szefem KE, zablokuję Nord Stream 2

23 kwietnia 2019, 08:35 | Aktualizacja: 23.04.2019, 08:42
Źródło:PAP
Budowa gazociągu Nord Stream

Budowa gazociągu Nord Streamźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Tim Fadek

Chcę Europy bez podziałów na Wschód i Zachód, Europa potrzebuje większej niezależności od gazu z Rosji; jako szef Komisji Europejskiej użyję wszelkich przepisów, aby zablokować Nord Stream 2 - zadeklarował kandydat EPL na szefa Komisji Europejskiej Manfred Weber w wywiadzie dla "Polska Times".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • Janek(2019-04-23 08:51) Zgłoś naruszenie 152

    Tarzam się ze śmiechu......

    Odpowiedz
  • Realista(2019-04-23 08:57) Zgłoś naruszenie 122

    Ja mu nie wierze, mosty między wschodem a zachodem Europy jak do tej pory ze strony Niemiec wyglądały tak, że Niemcy chcą zniszczyć suwerenność państw Europy Środkowej i uczynić z nich uzależnionych we wszystkim wasali . Takich "mostów" to nie chcemy

    Odpowiedz
  • Kropidełko(2019-04-23 14:49) Zgłoś naruszenie 40

    Zabawa w dobrego i złego glinę. Do kogo z tymi gadkami dla naiwnych panie Weber?

    Odpowiedz
  • Poznaniak(2019-04-23 13:13) Zgłoś naruszenie 30

    Brzmi dużo lepiej niż eurosocjalizm pod marksistowską banderą, superpaństwo, myślozbrodnia, cenzura poprawnopolityczna i inne potworki, które teraz mamy. Mimo to nie ma co popadać w hurra-optymizm i naiwność. Unia Europejska jest w stanie głębokiej choroby. Dobrze brzmiące deklaracje jej nie wyleczą.

    Odpowiedz
  • Zen(2019-04-23 09:12) Zgłoś naruszenie 25

    niezależnie od tego, czy rządzi PiS czy PO jest mocno średnio Chyba czas na zmiany drodzy państwo. #PolskaFairPlay

    Odpowiedz
  • naiwny(2019-04-23 09:14) Zgłoś naruszenie 15

    Myslicie ze jak Polacy zaczną WIĘCEJ ZARABIAC to wyjdziemy trochę z tego kryzysu gospodarczego? Giwazdowski obiecuje więcej takich zmian. Poczytajcie sobie na polskafairplay.org

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom(2019-04-23 20:34) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego takich deklaracji nie usłyszymy o D. Tuska? :-)

    Odpowiedz
  • uwaga(2019-04-23 11:16) Zgłoś naruszenie 14

    Bolesław Chrobry też miał doczynienia z dominującymi Niemcami w swoich czasach. Grał wtedy na papieża. Dokładnie tak samo wyglądała polityka Bolesława Śmiałego. W walce o ograniczenie dominacji Niemiec powinniśmy stawiać na silniejszą Komisję Europejską, tak jak Chrobry walczył o silną pozycję papieża w jego sporach z cesarzem Niemiec. KE nie ma tożsamych interesów z Niemcami i mieć nie będzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kar(2019-04-23 09:13) Zgłoś naruszenie 05

    Nikt za nas tego nie zrobi. Jeśli dalej będziemy popierać obecne władze to nic się nie zmieni. Poczytajcie sobie co proponuje polska fair play...

    Odpowiedz