Zaczyna działać efekt domina? Strajk nauczycieli zablokuje 500+

23 kwietnia 2019, 08:51 | Aktualizacja: 23.04.2019, 12:58
Źródło:PAP
Złoty

Złotyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Do protestujących nauczycieli dołączy już niedługo nawet 40 tys. pracowników pomocy społecznej. Istnieje ryzyko, że wnioski o przyznanie 500+ w nowym okresie zasiłkowym będą rozpatrywane z opóźnieniem.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • Realista(2019-04-23 09:11) Zgłoś naruszenie 11814

    Od 2015 r program demograficzny 500 + zmniejszył ubóstwo w Polsce, tym samym zmniejszyła się o ok 40 % ilość podopiecznych w Opiece Społecznej. Wniosek jest prosty należy zlikwidować w Opiece 30 % etatów, pozostałym zwiększyć o 20 % wynagrodzenia. To samo zrobić w Urzędach Pracy, z tym że tam zlikwidować 50 % etatów, skoro bezrobocia w kraju prawie nie ma.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Pytajnik(2019-04-23 10:55) Zgłoś naruszenie 572

    Kurna pracownicy pomocy społecznej podlegają samorządom. I to one decydują ile ci pracownicy zarabiają. To wynik reformy Buzka dot. podziału administracyjnego kraju. Dostają ci pracownicy dodatek rządowy - niewielki ale zawsze. Ponadto samorządy dostają prowizje od realizowanych np. wypłat 500+. I naprawdę chyba tylko FORSAL nie wie, że do w/w pracowników z tej prowizji trafia po prostu nic lub niewiele. To już nawet nie jest pisanie o bidującej budżetówce, to jest po prostu ledwo skrywane liczenie na kolejny konflikt społeczny. Pytam was towarzysze z FORSAL - naprawdę chcecie by kolejny koncert głupawych zachowań zaprezentowali tym razem samorządowcy i ich pracownicy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tak(2019-04-23 10:18) Zgłoś naruszenie 288

    Zaczyna sie, wiecznie pokrzywdzona budzetowka, ale wiecie co ? Oni maja tez odrobine racji. Sami widza, ile ta wiecznie roszczeniowa holota za nic, z naszych podatkow dostaje z roznych zasilkow, kiedy oni zarabiaja moze 2000 netto.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bkb2(2019-04-23 09:22) Zgłoś naruszenie 164

    Polska wcale nie wyszła z Sowietyzmu i Komunizmu... Pomiędzy 1945 a 1989 ( czy raczej do 2005,2015 roku kiedy obóz patriotyczny przejął władzę) w polskim społeczeństwie nastąpiło gigantyczne spustoszenie tożsamości i świadomości narodowej.... To zdegenerowanie jest tak głębokie że Polska nie jest już w stanie przywrócić swoich wartości z okresu walki o wolność i odzyskanie niepodległości i wzbudzić siły jakie działały w polskim społeczeństwie w okresie 1918 i później w trakcie II RP... Dzisiaj ludzie domagający się większych profitów jak nauczyciele, służba zdrowia, pracownicy urzędów, są sterowani przez to najbardziej zdegenerowanie pokolenie urodzone tuż przed i zaraz po II WŚ i aż do roku 1968 -1970...Warto zadać sobie pytanie kto odbudowywał Polskę ze zgliszczy II Wojny Światowej....? Było to pokolenie urodzone od przełomu XX wieku do ok 1925-1930...Ludzie dzisiaj strajkujący nie mają nawet pojęcia że Polska ma 30 % obrotów z Niemcami a w Polsce cudem udaje się utrzymać wzrost PKB na poziomie 4-5 % z którego są podatki, kiedy tymczasem w Niemczech gospodarka jest na granicy recesji.... Ludzie wychowani w PRL którzy spędzili tam młodość myślą i żyją dalej dokładnie tak jak w latach 60- 70 -80 zarażając komuną młodsze pokolenia .... Polska chociaż straciła cały przemysł po przemianach 1989 roku, ma szczęście być przy dużym rynku jakim jest EU i miała szczęście mieć obok siebie NATO które zabezpieczało nas militarnie Jednak ten pozorne zabezpieczenia pozostają już tylko na papierze...Mówi o tym znany geopolityk Jacek Bartosiak że ten iluzoryczny świat już nie istnieje.....Polska znowu jak w 1939 roku zaczyna mieć coraz mniej czasu na zbudowanie trwałego bezpieczeństwa i siły gospodarczej zabezpieczającej naszą przyszłość....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • księgowa(2019-04-23 10:47) Zgłoś naruszenie 121

    PRACOWNICY SOCJALNI TO SAMORZĄD. NIECH SIĘ BUJAJĄ. 500+ będzie dalej wypłacane dla tych, co mają zweryfikowane wnioski, następne weryfikacje dopiero w lipcu.

    Odpowiedz
  • qwe(2019-04-23 15:58) Zgłoś naruszenie 52

    Niemieckie media (Forsal) jak zwykle klamia.

    Odpowiedz
  • men(2019-04-24 10:43) Zgłoś naruszenie 11

    jeśli zostanie wprowadzona swoboda w kandydowaniu na posła dla wszystkch obywateli tak jak to obiecują wszyscy zrzeszeni z gwiazdowskim to w końcu będzie można mówic o prawdziwej demokracji

    Odpowiedz