Test przedsiębiorcy: co, jeśli oblejesz? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

23 kwietnia 2019, 09:55 | Aktualizacja: 23.04.2019, 12:57
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Test przedsiębiorcy: co, jeśli oblejesz?

Test przedsiębiorcy: co, jeśli oblejesz?źródło: ShutterStock

Planowany przez resort finansów test przedsiębiorcy rodzi trzy zasadnicze pytania: jakie będą kryteria oceny, czy ktoś prowadzi własny biznes, jakie będą skutki przekwalifikowania umowy i czy zadziałają one tylko na przyszłość, czy również wstecz

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • Powrót Króla! (2019-04-23 10:09) Zgłoś naruszenie 458

    PIS - Podatki I Socjalizm! Tylko król Korwin, nas ciezko pracujacych przedsiebiorcow i Polakow moze uratowac przed tym szalenstwem! Na krowe plus na emeryya plus na dzircko plus, na lekarza plus, na trepa plus, na nauczyciela plus, tylko na przedsieboorcow ktorzy mjsza na to wszystko robic minus!

    Odpowiedz
  • taki mamy klimat(2019-04-23 10:13) Zgłoś naruszenie 181

    Wyskakiwać z kasy! Spocony Suweren czeka...

    Odpowiedz
  • Jarosław Kaczynski (2019-04-23 10:19) Zgłoś naruszenie 2133

    Nieuczciwych Ludzi, udajacych tylmo przedsiebiorcow zeby obnizyc skladki zus i podatki, okradajacych emerytow z rent i emerytur, powinno sie kastrowac i zamykac w reedukacyjnych obozach pracy! Ich majatki powinno sie konfiskowac i oddawac ludowi pracujacemu, rencistom, emeryyom, nauczycielom, lekarzom i dzialajacym na ich rzecz czlonkom PIS! Stosowne ustawy sa juz orzygotowywane.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Programista z Warszawy(2019-04-23 10:49) Zgłoś naruszenie 823

    CHYBA ŚNIE! Przez 2 lata jak w ten sposób prowadzę swoją "firmę" oddałem Państwu Polskiemu w Podatku PIT i składkach ZUS prawie 100 tys zł a teraz okazuje się ze to ZA MAŁO? Że powinienem oddać drugie tyle, na krowe plus dziecko plus, mame plus na rencistów i emerytów plus, na lekarzy i nauczycieli i na ich głosy! Na tych wszystkich ktorzy ŻYJĄ ZA MOJE I DOMAGAJĄ SIĘ WIĘCEJ! Ale chyba śnią jak myślą że dostaną chocby złotówke więcej odemnie! Jak nie przejde testu przedsiębiorcy to swoją działaność przeniosę na Słowacje albo do rep Czeskiej. Są juz firmy które umozliwiają zalozenie tam dzialalnosci przez internet. Na Słowacji nikomu nie przeszkadza i nikogo nie interesuje komu w Polsce wystawiam faktury, wiec zamiast 100 tys do budzetu, nie dostaną odemnie wiecej nic! Moje pieniądze popłyną do pepiczków!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Jak dobrze być bogatym (2019-04-23 12:11) Zgłoś naruszenie 60

    A podmiot który teraz ma jednoosobową DG zamknie biznes w CEIdG i postara sie założyć w KRS sp. z.o.o. sp.k. też bedzie przechodził test przedsiębiorcy ?

    Odpowiedz
  • przedsiebiorca(2019-04-23 21:47) Zgłoś naruszenie 32

    Faszyzm!

    Odpowiedz
  • theAuthor(2019-04-24 07:18) Zgłoś naruszenie 41

    Strach zakładać firmę. W ogóle strach cokolwiek, może od razu zameldować na wczasach za kratami. Wszyscy to potencjalni przestępcy. Trzeba uczyć już dzieci w przedszkolu, jak godnie nosić pasiak.

    Odpowiedz
  • Taksa(2019-04-24 10:23) Zgłoś naruszenie 21

    Gdyby faktycznie doszło do likwidacji PIT i CIT tak jak to obiecują ludzie od FairPlay to byłbym szczęśliwy!

    Odpowiedz
  • plus(2019-04-24 10:42) Zgłoś naruszenie 31

    Czytaliście ze FairPlay obiecuje 7-8 proc. wzrost zamożności Polaków? Byłoby zarąbiście, w końcu jakieś sensowne założenia programowe

    Odpowiedz
  • Wybory(2019-04-24 10:48) Zgłoś naruszenie 101

    Test przedsiębiorcy - do zobaczenia przy urnach

    Odpowiedz
  • Taki Se(2019-04-24 18:28) Zgłoś naruszenie 11

    ciekawe co z firmami zagranicznymi, ktore nia maja oddzialow w Polsce? PIP i ZUS bedzie sprawdzal firmy w USA, Australii czy w Chinach? ktos to w ogole przemyslal, w polskim prawie brakuje uregulowan dla takiej sytuacji. gdzie taka firma mialaby placic ZUS, PIT, VAT?

    Odpowiedz
  • cynik(2019-04-24 23:26) Zgłoś naruszenie 31

    No to cienko widzę sytuację państwowego pracodawcy "LOT". O ile pamięć mnie nie myli to kilka miesięcy temu pomimo strajku prezes nie chciał przyjąć na etaty personelu latającego. To jak to właściwie jest, jaka jest polityka państwa?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ekonomista(2019-04-25 01:50) Zgłoś naruszenie 11

    Nasz "geniusz" społeczno-gospodarczy, Jarosław Kaczyński, wraz z resztą swoich dyletantów właśnie prowadzi politykę, której skutkiem będzie to, że polskie i ukraińskie dzieci z rodzin zdemoralizowanych przez Kaczyńskiego łapówką wyborczą (500+ na pierwsze dziecko) będą uciekały z Polski na Zachód z powodu braku szansy życiowej na rozwój personalno-zawodowy i braku możliwości godziwego zarobku we własnym kraju. Nie dość, że demoralizuje, to jeszcze ogłupia społeczeństwo swoimi bajkami, na tematy gospodarczo-rozwojowe, o których nie ma zielonego pojęcia, czym dodatkowo pogrąża, wszystkich tych, którzy mogliby przy sensownym przywództwie wziąć udział w poprawianiu sytuacji swojej i Polski. Kaczyński to istny Gierek współczesnej Polski, który jednak jest znacznie szkodliwszy od Gierka, a szkody zapóźnienia rozwojowo-gospodarczego po nim trzeba będzie odrabiać całe dziesięciolecia. No i ta bajeczka o "gonieniu Niemiec" bez nauki, rozwoju, akumulacji i posiadania kapitału - za Gierka to mieliśmy przynajmniej jakiś kapitał materialny, a teraz mamy bajeczki Kaczyńskiego na dobranoc. No i na dodatek negocjacje z ustawy JUST nr 447. Jakbym to wszystko nie poskładał do kupy, to mi to wygląda spisek antynarodowy i antypaństwowy.

    Odpowiedz
  • Jarosław (2019-04-25 05:35) Zgłoś naruszenie 21

    Budujemy socjalizm

    Odpowiedz