Tauron podał, że spośród wszystkich przyłączonych w pierwszym kwartale mikroinstalacji, zdecydowana większość została wykonana w technologii fotowoltaicznej. Przyłączone zostały też dwie elektrownie wiatrowe i jedna wodna.

Spółka przyłączyła także 18 odnawialnych źródeł energii innych niż mikroinstalacje, z których dwie nie zostały wykonane w technologii fotowoltaicznej - elektrownia wodna i elektrownia wykorzystująca biogaz rolniczy. Pozostałą część stanowią elektrownie PV. W sumie łączna moc instalacji przyłączonych w pierwszym kwartale wyniosła blisko 35 MW - poinformował Tauron.

W całym 2018 r. do sieci spółki zostało przyłączonych ponad 8 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 75 MW. W pierwszym kwartale ubiegłego roku Tauron przyłączył ponad 1,1 tys. odnawialnych źródeł energii o mocy 9,3 MW. W całym 2017 r. do sieci spółki zostało przyłączonych nieco ponad 4 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 24 MW.

W sumie - jak wskazano - Tauron przyłączył do sieci energetycznej już ponad 19,5 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 141 MW.

Reklama

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa Tauron jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy wchodzą m.in.: Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Wydobycie, Tauron Ekoenergia oraz Tauron Ciepło.

Od 2010 roku akcje Taurona Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index. (PAP)