Ukraińcy już nie wystarczą. Polskie firmy szukają pracowników w Mołdawii

12 maja 2019, 07:49
Źródło:MarketNews24
Pracownicy na budowie

Pracownicy na budowieźródło: ShutterStock

Rynek pracy zasilany przez pracowników z Ukrainy jest już na wyczerpaniu. Poszukiwania w Indiach i Bangladeszu dają niewystarczające efekty.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (62)

  • Jubel(2019-05-15 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    Radny województwa lubuskiego - Łukasz Mejsa bierze polskę we własne ręce - razem z ruchem FairPlay Gwiazdowskiego

    Odpowiedz
  • wqq(2019-05-15 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    wiedzieliście, że Polska FirPlay Gwiazdowskiego jest za likwidacją PIT, CIT, składek na NFZ, ZUS, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

    Odpowiedz
  • misiek (2019-05-14 00:18) Zgłoś naruszenie 00

    Widac jak MOrawiecki i szajka zdrajcow z pisu robi dobrze zachdnim montowniom, zeby CZASEM nie podwyzszali pensji w POLSCE - ZDRADA I PODMIANA NARODOWOSCIOWA> WON Z PISEM !!!

    Odpowiedz
  • Hhjjjj(2019-05-13 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jak pl bedzie miala te 40-45 tys us pkb ppp per capita to bedziecie tu mieli nawet wlochow.

    Odpowiedz
  • No i co ?(2019-05-13 11:48) Zgłoś naruszenie 31

    Firmy sciagaja pracownikow z zagranicy. No prosze a mowia i mowili ze Polacy to taki pracowity narod.

    Odpowiedz
  • Krsone(2019-05-13 10:10) Zgłoś naruszenie 02

    Po przejrzeniu artykułu, gdy chciałem obejrzeć komentarze strona lekko się przewinęła i wyskoczył mi link do artykułu : Płaca minimalna ratuje życie Byłem już w kilku krajach bogatszej Europy, teraz Irlandia i powiem gdzie jest problem, tylko i wyłącznie w kasie, myślę że 95 procent ludzi by wróciło gdyby dostawali za swoją pracę odpowiednią zapłatę relatywna do kosztów zycia, a tak nie jest, szukanie zapchajdziury dziury w postaci Ukraińców czy innych nic nie da, po jakimś czasie zacznie ich też to wkurzać jak wygląda rzeczywistośc

    Odpowiedz
  • ABC123(2019-05-13 10:01) Zgłoś naruszenie 20

    Tylko nie Indie i Bangladesz! Żadnych muzułmanów!

    Odpowiedz
  • Qwertyk(2019-05-13 07:49) Zgłoś naruszenie 12

    Dajcie podwyżki to od razu zniknie wam problem z brakiem rąk do pracy. 2000 netto to nie pensja tylko jałmużna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pikolo(2019-05-12 21:22) Zgłoś naruszenie 91

    Nie dziwie sie obcokrajowcom ze chca pracowac po 12 godzin, polacy w holandii tez chcapracowac po 12 godzin i w soboteale tylko dlatego,ze holenderskie zlodziejskie agencje pracy placa polakom najnizsza stawke z mozliwych a z tego jeszcze pobieraja bardzo wysokie oplayy za mieszkanie, dojazdy i nakladaja kary za rzekome przewinienia. Gdyby nam placili o 2-3 euro wiecej to polowa nie pracowalaby w weekendy...podobnie pewnie z ukraincami i moldawianami w polsce....

    Odpowiedz
  • vovv(2019-05-12 20:27) Zgłoś naruszenie 710

    zatrudniają ukraińców, mało jeszcze polaków wymordowali podczas II wojny światowej to teraz dokończą, pooglądajcie sobie "Wołyń"

    Odpowiedz
  • Podpowiadam(2019-05-12 20:21) Zgłoś naruszenie 52

    Już w niedługim czasie Ukraińców będziemy mieli pod dostatkiem . Eksodus ich rozpocznie się z chwilą zakręcenia przez Rosję - kurka z gazem a to nastąpi z momentem ukończenia II nitki gazowej przez Bałtyk do potomków Hitlera. Brak gazu będzie miał podobne skutki do tych jakie spowodował Stalin pozbawiając Ukrainę produktów żywnościowych .

    Odpowiedz
  • M5an(2019-05-12 19:23) Zgłoś naruszenie 175

    Ja mam dosyć słuchania tych zaklęć o "dziurze demograficznej" - jakby żadnej nie było, tylko eksplozja demograficzna, to też by sprowadzali, bo to tak działa. Żadnej dziury nie ma. Jest zapotrzebowanie na pracowników i tyle. Przerasta ich podaż i tyle. Więc się ich importuje, wynaradawiając kraj i szykując wojne domowa, to zdrada i tyle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jacek(2019-05-12 18:54) Zgłoś naruszenie 1262

    Wielkie bezrobocie i 10 razy niższe zarobki, beznadziejna infrastruktura wygoniły Polaków za granicę. Dzisiaj infrastruktura jest całkiem dobra, zarobki tylko 3 razy niższe i szybko rosną. Jak zarobki w Polsce będą w wysokości połowy zarobków na zachodzie to ruszą masowe powroty bo przy połowie niższych kosztach życia na jedno wyjdzie byle tylko do tego czasu powstało z milion mieszkań na wynajem co jest możliwe bo obecnie buduje się 180 tysięcy

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-05-12 18:50) Zgłoś naruszenie 97

    Jeśli Ukraińców "nie wystarcza" , to trzeba ich przenieść z budżetówki - do firm . Albo tam , gdzie należy . Przy okazji : bandero agitka leci już w tzw. POlskich szkołach - z zastraszaniem w pakiecie . A jeśli komu mało , to może dziecko zapisać do harcerstwa - tam właśnie śmiga narracja o Polakach , co to zabijali Ukraińców - a tylko niektórych wyganiali z domów ... Japońcy przykładowo , gdy ktokolwiek do nich się pakuje , to mówią mu , że pobłądził ... I żeby wracał ... - to taki cytat ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • konfederacja(2019-05-12 16:07) Zgłoś naruszenie 224

    A potem będą szukać w Pakistanie, Indiach i Afryce! Sprawdzcie 2 miliony młodych Polaków do domu! To będziecie mieli ręce do pracy!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rzemiocha(2019-05-12 15:28) Zgłoś naruszenie 1716

    Chcę przypomnieć tutaj niektórym narodowym Trolom,żeby nie ta obca tania siła robocza,to polski budżet byłby co najmniej o 1/3 mniejszy bez ich podatków i od ich zatrudniających firm,a także polscy emeryci nie nie mieliby takiej rewaloryzacji i 13-stki kiedy nie płaciliby oni zdrowotnego i na emerytury,których i tak nie dostaną.Kiedy angielscy Trole i narodowcy protestowali i bili Polaków pracujących w Anglii mówiąc,że Polacy zabierają pracę Anglikom ,to ci sami polscy trolowie narodowcy pisali na te wiadomości,że przecież polscy pracownicy podnoszą dochód Anglii,a Anglicy tych prac nie chcą robić,ja teraz czytam i przedtem czytałem,znowu polska mentalność i hipokryzja Kalego daje znać o sobie.To też świadczy że Polscy narodowi trole nie wiedzą skąd się bierze polski budżet w ogóle,bo nie pracują sami,albo ich ktoś utrzymuje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • robot nie kobieta(2019-05-12 15:03) Zgłoś naruszenie 4212

    Wpuszczenie kilku milionów Ukraińców do Polski to zbrodnia na Narodzie Polski. Jak mają Polacy wrócić z emigracji jak ich miejsce pracy zajmują ludzie spoza Unii, pracujący po 12 godzin dziennie za wymarzoną miskę ryżu od Morawieckiego. Ta Pani zaświeciła przykładem, który powinien skończy się dla niej w sądzie. Jak Można normalnie funkcjonować pracując po 12 h. Gdzie miejsce na rodzinę, hobby, dom? Jak Polacy mają konkurować z pracownikami śpiącymi w kontenerach na zmiany i otrzymującymi 11 zł/h. Zyski z tego wyzysku czerpią między innymi takie osoby jak ta pani. Z tym trzeba walczyć bo to co proponuje ta Kłopotowska to normy z trzeciego świata!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Adrian(2019-05-12 13:42) Zgłoś naruszenie 4313

    Brakuje chętnych do pracy za 2000 zł netto. Wystarczy żeby wszędzie pełno było pracy za 3000zł netto a jak się człowiek dobrze rozejrzy to można było znaleźć pracę za 4000 zł netto i Polacy będą masowo wracać z UK, Holandii, Niemiec.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wafelek(2019-05-12 13:33) Zgłoś naruszenie 1715

    Pytanie ile kobiet jest wśród tych imigrantów? Wystarczy, że mamy nadpodaż polskich młodych mężczyzn względem młodych kobiet i to o 300 tys. A co dopiero, jak przyjechało 2 miliony mężczyzn z Ukrainy. Strach na ulicę wyjść.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-05-12 13:28) Zgłoś naruszenie 3222

    Niemcy znowu zostali z ręką w nocniku, bo już niewielu chce zbierać szparagi, ale do Polski walą drzwiami i oknami różne nacje z całego świata - wszystko pod kontrolą nie na dziko, jak to jest do tej pory na zachodzie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz