Ukraińcy już nie wystarczą. Polskie firmy szukają pracowników w Mołdawii

12 maja 2019, 07:49
Źródło:MarketNews24
Pracownicy na budowie

Pracownicy na budowieźródło: ShutterStock

Rynek pracy zasilany przez pracowników z Ukrainy jest już na wyczerpaniu. Poszukiwania w Indiach i Bangladeszu dają niewystarczające efekty.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (62)

  • Albert(2019-05-12 08:08) Zgłoś naruszenie 3111

    Co za idiotka.

    Odpowiedz
  • Jan z Winnicy(2019-05-12 08:34) Zgłoś naruszenie 10910

    Jak tacy ludzie werbują to się nie dziwię że ludzi nie mogą zorganizowac! Każdemu Ukraińcowi 500zł i przywozi kolesia ze sobą a ukrainki nawet po 2 przywiozą! ale Mołdawia jest dobrym kierunkiem tak samo Macedonia i Hercegowina.

    Odpowiedz
  • Max(2019-05-12 08:39) Zgłoś naruszenie 3216

    "- Cudzoziemcy chcą pracować 10-12 godzin dziennie, czyli powstaje problem równego traktowania wszystkich pracowników firmy - komentuje Kłopotowska." A co ze smaganiem biczem? Przecież niektórzy cudzoziemcy też do tego przywykli w swoich krajach!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Qwest(2019-05-12 09:09) Zgłoś naruszenie 14816

    Czy 10 lat temu ktoś by pomyślał, że do Polski przyjeżdżać będą obcokrajowcy do pracy?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • abcd(2019-05-12 11:00) Zgłoś naruszenie 5419

    Państwo nie ma obowiązku organizowania rąk do pracy przedsiębiorcom, bowiem państwo nie jest na usługach firm, ale na usługach społeczeństwa. I państwo ma działać zgodnie z wolą społeczeństwa i jego interesem, a nie zgodnie z chwilowym(!) interesem firm, które za jakiś czas mogą dojść do wniosku, że mają nadmiar rąk do pracy. Jeśli firmy potrzebują pracowników, to niech przeniosą się tam, gdzie pracownicy są. Metodę przywożenia pracowników na potrzeby firm już stosowano na Zachodzie ze skutkiem wiadomym.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Gość(2019-05-12 12:50) Zgłoś naruszenie 1113

    Tylu Wenezuelczyków chce w Polsce pracować a teraz koczują w Kolumbi

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-05-12 12:56) Zgłoś naruszenie 2525

    My ich tu po prostu nie chcemy. Dalej do Niemiec!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-05-12 13:28) Zgłoś naruszenie 3222

    Niemcy znowu zostali z ręką w nocniku, bo już niewielu chce zbierać szparagi, ale do Polski walą drzwiami i oknami różne nacje z całego świata - wszystko pod kontrolą nie na dziko, jak to jest do tej pory na zachodzie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wafelek(2019-05-12 13:33) Zgłoś naruszenie 1715

    Pytanie ile kobiet jest wśród tych imigrantów? Wystarczy, że mamy nadpodaż polskich młodych mężczyzn względem młodych kobiet i to o 300 tys. A co dopiero, jak przyjechało 2 miliony mężczyzn z Ukrainy. Strach na ulicę wyjść.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Adrian(2019-05-12 13:42) Zgłoś naruszenie 4313

    Brakuje chętnych do pracy za 2000 zł netto. Wystarczy żeby wszędzie pełno było pracy za 3000zł netto a jak się człowiek dobrze rozejrzy to można było znaleźć pracę za 4000 zł netto i Polacy będą masowo wracać z UK, Holandii, Niemiec.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • robot nie kobieta(2019-05-12 15:03) Zgłoś naruszenie 4212

    Wpuszczenie kilku milionów Ukraińców do Polski to zbrodnia na Narodzie Polski. Jak mają Polacy wrócić z emigracji jak ich miejsce pracy zajmują ludzie spoza Unii, pracujący po 12 godzin dziennie za wymarzoną miskę ryżu od Morawieckiego. Ta Pani zaświeciła przykładem, który powinien skończy się dla niej w sądzie. Jak Można normalnie funkcjonować pracując po 12 h. Gdzie miejsce na rodzinę, hobby, dom? Jak Polacy mają konkurować z pracownikami śpiącymi w kontenerach na zmiany i otrzymującymi 11 zł/h. Zyski z tego wyzysku czerpią między innymi takie osoby jak ta pani. Z tym trzeba walczyć bo to co proponuje ta Kłopotowska to normy z trzeciego świata!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Rzemiocha(2019-05-12 15:28) Zgłoś naruszenie 1716

    Chcę przypomnieć tutaj niektórym narodowym Trolom,żeby nie ta obca tania siła robocza,to polski budżet byłby co najmniej o 1/3 mniejszy bez ich podatków i od ich zatrudniających firm,a także polscy emeryci nie nie mieliby takiej rewaloryzacji i 13-stki kiedy nie płaciliby oni zdrowotnego i na emerytury,których i tak nie dostaną.Kiedy angielscy Trole i narodowcy protestowali i bili Polaków pracujących w Anglii mówiąc,że Polacy zabierają pracę Anglikom ,to ci sami polscy trolowie narodowcy pisali na te wiadomości,że przecież polscy pracownicy podnoszą dochód Anglii,a Anglicy tych prac nie chcą robić,ja teraz czytam i przedtem czytałem,znowu polska mentalność i hipokryzja Kalego daje znać o sobie.To też świadczy że Polscy narodowi trole nie wiedzą skąd się bierze polski budżet w ogóle,bo nie pracują sami,albo ich ktoś utrzymuje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • konfederacja(2019-05-12 16:07) Zgłoś naruszenie 224

    A potem będą szukać w Pakistanie, Indiach i Afryce! Sprawdzcie 2 miliony młodych Polaków do domu! To będziecie mieli ręce do pracy!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-05-12 18:50) Zgłoś naruszenie 97

    Jeśli Ukraińców "nie wystarcza" , to trzeba ich przenieść z budżetówki - do firm . Albo tam , gdzie należy . Przy okazji : bandero agitka leci już w tzw. POlskich szkołach - z zastraszaniem w pakiecie . A jeśli komu mało , to może dziecko zapisać do harcerstwa - tam właśnie śmiga narracja o Polakach , co to zabijali Ukraińców - a tylko niektórych wyganiali z domów ... Japońcy przykładowo , gdy ktokolwiek do nich się pakuje , to mówią mu , że pobłądził ... I żeby wracał ... - to taki cytat ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jacek(2019-05-12 18:54) Zgłoś naruszenie 1262

    Wielkie bezrobocie i 10 razy niższe zarobki, beznadziejna infrastruktura wygoniły Polaków za granicę. Dzisiaj infrastruktura jest całkiem dobra, zarobki tylko 3 razy niższe i szybko rosną. Jak zarobki w Polsce będą w wysokości połowy zarobków na zachodzie to ruszą masowe powroty bo przy połowie niższych kosztach życia na jedno wyjdzie byle tylko do tego czasu powstało z milion mieszkań na wynajem co jest możliwe bo obecnie buduje się 180 tysięcy

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • M5an(2019-05-12 19:23) Zgłoś naruszenie 175

    Ja mam dosyć słuchania tych zaklęć o "dziurze demograficznej" - jakby żadnej nie było, tylko eksplozja demograficzna, to też by sprowadzali, bo to tak działa. Żadnej dziury nie ma. Jest zapotrzebowanie na pracowników i tyle. Przerasta ich podaż i tyle. Więc się ich importuje, wynaradawiając kraj i szykując wojne domowa, to zdrada i tyle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Podpowiadam(2019-05-12 20:21) Zgłoś naruszenie 52

    Już w niedługim czasie Ukraińców będziemy mieli pod dostatkiem . Eksodus ich rozpocznie się z chwilą zakręcenia przez Rosję - kurka z gazem a to nastąpi z momentem ukończenia II nitki gazowej przez Bałtyk do potomków Hitlera. Brak gazu będzie miał podobne skutki do tych jakie spowodował Stalin pozbawiając Ukrainę produktów żywnościowych .

    Odpowiedz
  • vovv(2019-05-12 20:27) Zgłoś naruszenie 710

    zatrudniają ukraińców, mało jeszcze polaków wymordowali podczas II wojny światowej to teraz dokończą, pooglądajcie sobie "Wołyń"

    Odpowiedz
  • Pikolo(2019-05-12 21:22) Zgłoś naruszenie 91

    Nie dziwie sie obcokrajowcom ze chca pracowac po 12 godzin, polacy w holandii tez chcapracowac po 12 godzin i w soboteale tylko dlatego,ze holenderskie zlodziejskie agencje pracy placa polakom najnizsza stawke z mozliwych a z tego jeszcze pobieraja bardzo wysokie oplayy za mieszkanie, dojazdy i nakladaja kary za rzekome przewinienia. Gdyby nam placili o 2-3 euro wiecej to polowa nie pracowalaby w weekendy...podobnie pewnie z ukraincami i moldawianami w polsce....

    Odpowiedz
  • Qwertyk(2019-05-13 07:49) Zgłoś naruszenie 12

    Dajcie podwyżki to od razu zniknie wam problem z brakiem rąk do pracy. 2000 netto to nie pensja tylko jałmużna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz