"Die Welt": Przez reparacje Polacy stracą możliwość zarobkowania w RFN

21 maja 2019, 11:46 | Aktualizacja: 21.05.2019, 14:16
Źródło:PAP
Polska, Niemcy

Polska, Niemcyźródło: ShutterStock

Niemiecki "Die Welt" ostrzega we wtorek, że spory o reparacje wojenne mogą doprowadzić do wzrostu niechęci wobec pracowników z Polski w RFN. Z podobnymi konsekwencjami muszą liczyć się też Grecy. Gazeta przekonuje, że nawet dyskusje na ten temat są szkodliwe.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (73)

  • Jacek(2019-06-01 22:56) Zgłoś naruszenie 00

    -Die Welt- niech wsadzi sobie w d... swoje dobre rady! Mieszkam i pracuję w Niemczech od 7 lat i wiem jedno, pracodawcę jak wszędzie interesuje WYŁĄCZNIE kompetencja, rzetelność i w przypadku Niemiec często komunikatywność w języku niemieckim. Rząd polski (obecnie nawiedzony PIS, którego NIE JESTEM FANEM ale o złodziejaszkach z sld i nierobach z po ...) ma OBOWIĄZEK WRESZCIE WYEGZEKWOWAĆ od Niemiec należne naszemu krajowi ODSZKODOWANIA za II wojnę światową!! - NAWET jeśli miałoby to trwać kilka DEKAD!! - NIE ZAPOMNIMY tragedii naszych dziadów i rodziców!!

    Odpowiedz
  • M5an(2019-05-30 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    No i ok, pojadą gdzie indziej pracować a część wróci do Polski. Wasza-nie nasza-strata. W Grecji to samo-ceny spadną, inni turyści przyjadą. Szwaby są żałosne. Jestem ciekaw kto waszym starcom tyłki będzie podcierał. Wy? nie sadze. Nie strasz, nie strasz bo sie...

    Odpowiedz
  • Daro(2019-05-27 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Co to 》lukratywne możliwości zarobkowania《?

    Odpowiedz
  • mroje(2019-05-22 16:24) Zgłoś naruszenie 22

    Straty Polski : 1/3 terytorium , 13-14 mln ludzi / spis rok 38 - 34,5 mln, rok 46 - 22,5 , do tego przyrost naturalny z 6 lat/ /, infrastruktura , domy , przemysł, rolnictwo ! Do tego II W Ś pozostawiła nas w łapach Sowietów na 50 lat !!!!! Absurdalne argumenty !!!!

    Odpowiedz
  • uSa(2019-05-22 15:01) Zgłoś naruszenie 30

    Gotzej ze nad Baltyk wszyscy beda mieli mozliwosc wyjazdu do Wejcheroea i nigdzie indziej a na Odrze bedzie mor by zabezpieczyc sie przed dzicza ze wschodu i kradierzami aut.

    Odpowiedz
  • arnold(2019-05-22 12:19) Zgłoś naruszenie 33

    Ciekawe kto na was będzie pracował szwabskie ryje , wasi kochani imigranci - islamiści raczej się nie palą do pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Achtung(2019-05-22 10:31) Zgłoś naruszenie 10

    Niemieckie firmy inwestują mln EUro na Ukrainie, w tym na dawnych ziemiach Polski, na Wołyniu. Ukraińcy są tam tylko od czarnej roboty i pilnowania ich majątku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • efrv(2019-05-22 10:29) Zgłoś naruszenie 10

    Nic się nie zmieniło, traktują nas jak podludzi, niewolników bez prawa głosu i zdolności logicznego myślenia. Musimy to zmienić i wygrać!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marcin(2019-05-22 06:55) Zgłoś naruszenie 00

    Macin Maranda to kolejny bezpartyjny, który razem z Robertem Gwiazdowskim będzie działać, żeby Polska była Fair Play. Mam nadzieję że więcej osób dołączy do jego teamu, byłoby super

    Odpowiedz
  • MW(2019-05-22 06:10) Zgłoś naruszenie 00

    Hahaha.

    Odpowiedz
  • ccc(2019-05-22 04:11) Zgłoś naruszenie 00

    Generalnie to chyba najlepsza opcja na ten czas. Przynajmniej Fairplay nie mydli wszystkim oczu, że będzie super i kolorowo. Maja konkretne założenia na temat systemu podatkowego!

    Odpowiedz
  • opinia(2019-05-21 23:51) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie ktoś proponuje uproszczenie procedur i przyspieszenie procesów sądowych. To się nazywa reforma! Podpisuję sie obiema rękami za FairPlay!

    Odpowiedz
  • wojtek(2019-05-21 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    te pieniądze wrócą w samochodach i super marketach cha cha

    Odpowiedz
  • jkcjk(2019-05-21 21:59) Zgłoś naruszenie 212

    Spokojnie, damy sobie radę bez Niemiec, nie będą nam mówić co mamy robić w tej sprawie

    Odpowiedz
  • Adi(2019-05-21 21:22) Zgłoś naruszenie 113

    Ja nie wiem, jak w ogóle Niemcy mogą myśleć o zatrudnieniu Polaków, skoro tyle inżynierów przyjechało, tyle lekarzy, architektów i informatyków. Sami wysoko kwalifikowani pracownicy. A jaki zapał mają do pracy! To po co im Polacy? Niech ci arabscy i perscy inżynierowie i lekarze popracują w Niemczech to znajdą się pieniądze na wypłatę należnych jakby nie było odszkodowań.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Georealista(2019-05-21 21:07) Zgłoś naruszenie 2418

    Mentalność bandyty, który stanowczo odmawia zadośćuczynienia za rabunek i szkody, bo to by go.... pozbawiło długofalowo owoców bandytyzmu. Taka moralność Kalego - do upadłego i w zaparte. W takim układzie Niemcy, na mocy międzynarodowego Procesu Norymberskiego 2, powinny być poddane ostrym sankcjom międzynarodowym, z kontrolą komisaryczną włącznie i z nadzorem sił ONZ - i z pozbawieniem prawa głosu w ONZ i wszelkich instytucjach politycznych na świecie. A także z kontrolą sfery ekonomicznej i finansowej.

    Odpowiedz
  • kolo(2019-05-21 19:56) Zgłoś naruszenie 2717

    Jak zaplaca reparacje to oni beda przyjezdzac pracowac do nas

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o to pytanie (2019-05-21 19:46) Zgłoś naruszenie 512

    No przecież w Polsce już jest tak dobrze, w związku z tym , po co Polacy maja pracować w Nieczech. W kraju brakuje rak do pracy , a średnia to 5 tys, skąd ta rozpacz po zmywakach, budowach i zbieraniu buraków w Niemczech ?

    Odpowiedz
  • Rafal(2019-05-21 19:37) Zgłoś naruszenie 19

    Oczywiscie, ze ta propaganda roszczeniowa szkodzi naszym stosunkom z Niemcami, w sensie panstwowym i ludzkim, z ktorymi nas bardzo duzo laczy, jak z nikim innym (granica, wiezy handlowe i ludzkie). Zwazywszy, ze nie ma obecnie po 75 latach najmniejszych szans na jakiekolwiel odszkodowania, podbijanie tego bebenka jest jedynie onanicznym zabiegiem propagandowym do wewnatrz, z przekazem; patrzcie jacy jestesmy odwazni i sie stawiamy. Wspolczesne Niemcy duzo dobrego dla nas zrobily i daly wiarygodny dowod checi pojednania. Ich ciezar gatunkowy w swiecie i w UE jest taki, ze ten samograj reparacyjny moze nam wyrzadzic spore szkody nie dajac zadnych zyskow poza paroma glosami u wiecznie pazernych wspolziomkow, ktorym zawsze cos sie nalezy a co obecnie sie zaspakaja licznymi plusami. W tym sporze opinia publiczna swiata bylyaby raczej po stronie Niemeic niz Polski.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ivo(2019-05-21 18:44) Zgłoś naruszenie 2519

    Idiotyczna logika. Ale problem narasta i Niemcy zdają sobie sprawę z tego iż nie jest on błahy i osłabia pozycję Niemiec.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz