"Die Welt": Przez reparacje Polacy stracą możliwość zarobkowania w RFN

21 maja 2019, 11:46 | Aktualizacja: 21.05.2019, 14:16
Źródło:PAP
Polska, Niemcy

Polska, Niemcyźródło: ShutterStock

Niemiecki "Die Welt" ostrzega we wtorek, że spory o reparacje wojenne mogą doprowadzić do wzrostu niechęci wobec pracowników z Polski w RFN. Z podobnymi konsekwencjami muszą liczyć się też Grecy. Gazeta przekonuje, że nawet dyskusje na ten temat są szkodliwe.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (73)

  • AntyPO(2019-05-21 12:36) Zgłoś naruszenie 31049

    No jasne mordowali grabili i okradali a teraz niemiecka propaganda na czele z ich POlskim sługusem TU.se.czkiem chciałaby abyśmy ich rozgrzeszyli i odpuścili ... Nic z tego Francuzom płacili, Holendeom płacili a Polsce nie chcą !!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Skarbnik(2019-05-21 12:39) Zgłoś naruszenie 23834

    Ci Niemcy są niesamowici. Czyli lepiej nie brać odszkodowania za wyrządzone zło (niewyobrażalne) bo to może pogorszyć stosunki z płacącym i jeszcze ten co by ew. miał brać odszkodowania "szkodliwie się wzbogaci". W przypadku Polski szkoda polegałaby na tym zapewne za "za bardzo" bogaci Polacy nie mieliby ochoty pozbierać szparagów u nieco zubożonego niemieckiego bauera albo nie mieliby ochoty poskręcać aut, kuchenek czy innych czołgów w niemieckich koncernach. To nie dość nasi dziadkowie narobili się na robotach przymusowych? Grandziarze z Berlina, naprawdę czas waszą niemiecką butę mocno przytrzeć. Poza tym - niemiaszki czy naprawdę nie chcecie spać spokojniej mając tą sprawę z głowy?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Hanka(2019-05-21 12:51) Zgłoś naruszenie 16133

    I tak tam jezdzą albo folkddojcze z PO,komuniści z SLD,albo lemingi otumanieni przez lewactwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dr Hejt(2019-05-21 13:13) Zgłoś naruszenie 20132

    bezczelne szwaby, moze Polska powinna im tez zaplacic odszkodowanie? Juz widze jak niemcy ramie w ramie z arabami zbieraja szparagi, ciekawe tez ilu z 5 milionów turków i 3 milionów arabów pracuje w budowlance

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Roberto(2019-05-21 14:16) Zgłoś naruszenie 34101

    A co po wypłacie reparacji stanie się np. ze Szczecinem , czy Polska będzie musiała wyrównać dług i oddać region.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Kuba83(2019-05-21 14:49) Zgłoś naruszenie 444

    Buhaha...Polacy sa jedyni ktorzy pracuja...

    Odpowiedz
  • PL(2019-05-21 15:00) Zgłoś naruszenie 7941

    A teraz Polacy tak samo powini się zjednoczyć - i za takie durne straszenie - nie powinnni robić zakupów w Niemieckich sklepach.

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • red.(2019-05-21 15:31) Zgłoś naruszenie 5322

    Szwabskie ryje, jeszcze sobie z nas żarciki stroją !

    Odpowiedz
  • Zasmucony (2019-05-21 15:44) Zgłoś naruszenie 12926

    Kurczę jak weźmiemy od nich pieniądze to nie będziemy mogli już do nich jeździć na szparagi , a i Rudy Ryj straci robotę fufrau Merkel

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Antek(2019-05-21 15:47) Zgłoś naruszenie 4816

    Die Welt: cóż za skandaliczna impertynencja! Brak słów.

    Odpowiedz
  • Marian(2019-05-21 15:50) Zgłoś naruszenie 3313

    Tak to jest z propagandą, przedsiębiorstwu h.lokaust należy wypłacać spore sumy za niewiadomo co, a jednocześnie nie należy się domagać od sprawcy zniszczeń i mordów.

    Odpowiedz
  • rek(2019-05-21 16:50) Zgłoś naruszenie 2717

    Ciekawe jak zmuszą Hansa prywatnego przedsiebiorce aby nie zatrudniał Polaka ? Rasizm Faszyzm a gdzie te kolorowe flagi i hasła jednosc równosc pedoflflia czy tam unia ... Niemcy sie boją Polski od wieków

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Politolog(2019-05-21 17:19) Zgłoś naruszenie 4814

    To jest prawdziwa twarz koncernu Alex Springer Media ...który kontroluje w Polsce min. Onet, Newsweek,Fakt itp.cyt""moralność nie ma w polityce nic do szukania"

    Odpowiedz
  • Człowiek(2019-05-21 18:08) Zgłoś naruszenie 1214

    Ludzie.. Fakt, ze logika autora jest absurdalna, ale czemu nie możecie tego skomentować nie obrażając innych (włączając innych Polaków)-Tego nie rozumiem. Pewnie wielu z was w niedziele pójdzie do kościoła i nazywacie siebie chrześcijanami i patriotami ;) Szkoda mi was. Będziecie żyć i umrzecie zgorzkniali, w nienawiści!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zdziwiony(2019-05-21 18:23) Zgłoś naruszenie 116

    To chyba nam bardziej przysługę wyswiadcza?

    Odpowiedz
  • Sto jedenascie(2019-05-21 18:34) Zgłoś naruszenie 3021

    Pomimo ze niemieckie panstwo bedzie haniebnie bronilo sie rekami i nogami przed zaplata za swe zbrodnie i grabierze, to predzej czy pozniej nieuchronnie bedzie musialo zaplacic. Jest to dla mnie oczywiste.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ivo(2019-05-21 18:44) Zgłoś naruszenie 2619

    Idiotyczna logika. Ale problem narasta i Niemcy zdają sobie sprawę z tego iż nie jest on błahy i osłabia pozycję Niemiec.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rafal(2019-05-21 19:37) Zgłoś naruszenie 19

    Oczywiscie, ze ta propaganda roszczeniowa szkodzi naszym stosunkom z Niemcami, w sensie panstwowym i ludzkim, z ktorymi nas bardzo duzo laczy, jak z nikim innym (granica, wiezy handlowe i ludzkie). Zwazywszy, ze nie ma obecnie po 75 latach najmniejszych szans na jakiekolwiel odszkodowania, podbijanie tego bebenka jest jedynie onanicznym zabiegiem propagandowym do wewnatrz, z przekazem; patrzcie jacy jestesmy odwazni i sie stawiamy. Wspolczesne Niemcy duzo dobrego dla nas zrobily i daly wiarygodny dowod checi pojednania. Ich ciezar gatunkowy w swiecie i w UE jest taki, ze ten samograj reparacyjny moze nam wyrzadzic spore szkody nie dajac zadnych zyskow poza paroma glosami u wiecznie pazernych wspolziomkow, ktorym zawsze cos sie nalezy a co obecnie sie zaspakaja licznymi plusami. W tym sporze opinia publiczna swiata bylyaby raczej po stronie Niemeic niz Polski.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o to pytanie (2019-05-21 19:46) Zgłoś naruszenie 522

    No przecież w Polsce już jest tak dobrze, w związku z tym , po co Polacy maja pracować w Nieczech. W kraju brakuje rak do pracy , a średnia to 5 tys, skąd ta rozpacz po zmywakach, budowach i zbieraniu buraków w Niemczech ?

    Odpowiedz
  • kolo(2019-05-21 19:56) Zgłoś naruszenie 2717

    Jak zaplaca reparacje to oni beda przyjezdzac pracowac do nas

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz