Otwarta wojna handlowa USA-Chiny może kosztować globalną gospodarkę 600 mld dol.

23 maja 2019, 06:45
Źródło:Bloomberg
Wojna handlowa a świtowe PKB

Wojna handlowa a świtowe PKBźródło: Forsal.pl

Eskalacja wojny handlowej pomiędzy dwoma największymi gospodarkami świata - USA i Chinami - zwiększa ryzyko pogorszenia sytuacji i tak już słabnącej globalnej gospodarki. Bloomberg Economics oszacował koszty, jakie może ponieść świat w wyniku totalnej wojny celnej.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • nowy(2019-05-23 08:38) Zgłoś naruszenie 130

    żadne koszty. drobne. to jeszcze nie wojna handlowa. to badanie chin przez usa, na co usa może sobie pozwolić i jak zareagują chiny. to prolog do prawdziwej wymiany ciosów. to jest przedszkole.

    Odpowiedz
  • ops(2019-05-23 08:50) Zgłoś naruszenie 82

    Strata 600 mld? Załóżmy hipotetycznie, że to prawda więc kto w takim razie zyska?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol(2019-05-23 10:07) Zgłoś naruszenie 521

    Ta wojna handlowa z Chinami to przejaw slabosci USA, jako panstwa i w osobie prezydenta, nie rozumiejacego elementarza korzysci z wolnego handlu, ktore sa obopolna, talk samo jak obopolne sa straty, w skutek barier wolnego handlu.

    Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-05-23 10:30) Zgłoś naruszenie 1911

    Amerykanie prostują cwaniakom rogi - Chinom i Niemcom i jak do tej pory świetnie to robią ! Gdzie dziś by była Ameryka, gdyby nie pan prezydent Donald Trump ?Czy jeszcze by była hegemonem światowym ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zdziwiony(2019-05-23 13:08) Zgłoś naruszenie 61

    Dziwię się ze Chiny nie zasiedliły jeszcze Rosji, tyle ziemi się tam marnuje. Już oni potrafiliby na niej zarobić.

    Odpowiedz
  • ano(2019-05-23 13:29) Zgłoś naruszenie 210

    Wystarczy, ze Chiny w rozliczeniach przejdą a juana i USA wymięka.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ejd(2019-05-23 16:22) Zgłoś naruszenie 30

    Konieczna jest zmiana paradygmatu na : TOWARY RZĄDZĄ ŚWIATEM, A NIE PIENIĄDZE! Zwiększający się udział usług i jednoczesny spadek produkcji i rolnictwa w PKB to ciągły kryzys Zachodu. Chiny udowadniają, że nowy paradygmat to konieczność.

    Odpowiedz