Szykują się duże podwyżki wynagrodzeń w 2020 r. Zobacz, o ile może wzrosnąć płaca minimalna

22 maja 2019, 20:10 | Aktualizacja: 23.05.2019, 15:03
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Jak rosło minimalne wyynagrodzenie za pracę

Jak rosło minimalne wynagrodzenie za pracęźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Przyszłoroczna płaca minimalna powinna wzrosnąć co najmniej o 270 zł i wynieść 2520 zł. Z kolei pensje w budżetówce należy podwyższyć o 15 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (35)

  • Re(2019-05-22 21:35) Zgłoś naruszenie 3813

    To jest jakieś 600€ miesięcznie. Warto podać tę kwotę w euro, ponieważ ceny w Polsce niemal jak na zachodzie Europy. Fantastycznie że coraz lepiej w naszym kraju, że gospodarka rozkwita, niestety płace rosną stanowczo za wolno.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Terminator(2019-05-23 12:56) Zgłoś naruszenie 351

    2500zł netto to już teraz takie minimum! Pensja minimalna powinna motywować ludzi do pracy a nie odstraszać tak jak teraz!

    Odpowiedz
  • Fakty(2019-05-23 00:02) Zgłoś naruszenie 2229

    Super, czyli w przyszłym roku abonament na prowadzenie działalności gospodarczej zwany ZUS będzie 1500 zł., za 2 lata 1800 zł. Ja się wypisuje, spadam na Kanary, ceny niższe niż w Polsce, słońce cały rok, super ludzie, kwota wolna ponad 50000 zł.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • mim(2019-05-23 06:18) Zgłoś naruszenie 186

    Jak się mozna stac bogatszym jak koszty sie zwiększaja .

    Odpowiedz
  • realia (2019-05-22 23:40) Zgłoś naruszenie 1757

    Szykuje się duża inflacja , teraz już dość rześko podskakuje i zjada jakiekolwiek podwyżki.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • hlhenryk(2019-05-23 09:12) Zgłoś naruszenie 1224

    Jedynym kryterium oceny wysokości płacy minimalnej powinny być koszty utrzymania typowej polskiej rodziny, a nie porównanie z płacą przeciętną! W UE zaleca się brać pod uwagę koszty utrzymania czteroosobowej rodziny o strukturze K + M + 2 dzieci w wieku szkolnym. U nas w roku 2018 koszty utrzymania takiej rodziny na poziomie minimum socjalnego były równe 3729,83 zł NETTO. Zatem najniższe wynagrodzenie powinno być ustalone w wysokości 5258,00 zł BRUTTO! Przy okazji zwracam uwagę, że uzależnianie poziomu cen od wysokości płac nie ma żadnego uzasadnienia w sytuacji, kiedy zadowalające jest zaopatrzenie rynku w towary i usługi. Inflacja pojawia się tam, gdzie są braki w zaopatrzeniu (tak, jak było w PRL). Najlepszym dowodem na to, że "nawis inflacyjny" nam nie grozi są przepełnione półki sklepów ...i ceny dóbr podstawowych (głównie żywności) u naszych zachodnich sąsiadów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Km(2019-05-23 19:16) Zgłoś naruszenie 100

    Ja się pytam jak to jest, że od 2013 roku do 2018 pensje wzrosły o 40% a ludziom dalej starcza id pierwszego do pierwszego. Nie odkładają. Nie inwestują.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pablobodek(2019-05-23 11:21) Zgłoś naruszenie 717

    Zobacz, o ile może wzrosnąć INFLACJA !!

    Odpowiedz
  • Xxx(2019-05-23 16:55) Zgłoś naruszenie 75

    No to znów ruszy wyższe bezrobocie... Połowa. Małych pracodawców nie będzie wstanie utrzymać pracowników...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuskus niedźwiedzi(2019-05-23 22:50) Zgłoś naruszenie 61

    Rozwalił mnie ten komentarz - na zachodzie usługi są 5 razy droższe. Człowieku. Zapłacę za fryzjera nie 20 zł a 10 euro bo tyle płacę w Hadze, ale ja zarobię dużo więcej. X2 nie x5 nie raz mam większą tygodniowe niż zarabialem w Polsce w miesiąc. Okolice Poznania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przedsiębiorca (2019-05-23 18:51) Zgłoś naruszenie 53

    Żegnaj mała polska przedsiębiorczość. :(

    Odpowiedz
  • Arek(2019-05-23 18:38) Zgłoś naruszenie 46

    Popieram PIS ale niech w końcu zrobią coś dla przedsiębiorców bo ta krowa (mikroprzedsiębiorstwa)już dużo mleka nie da i zdechnie

    Odpowiedz
  • Hmmm(2019-05-23 19:21) Zgłoś naruszenie 45

    W 2020 bedzie rządzić KOKO i zapomnijcie..Paniska bedą się odkuwać,a i mafijki ozdrowieją..

    Odpowiedz
  • Koko(2019-05-24 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Polska powinna mieć więcej do powiedzenia w Unii Europejskiej, wybierzmy w końcu rzadzących, którzy coś dla nas zrobią #polskafairplay

    Odpowiedz
  • ADAL(2019-05-25 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżka - przede wszystkim w dużych miastach, wielkich ośrodkach przemysłowych, kulturalnych i decyzyjnych. I przede wszystkim w molochach jak za czasów KOMUNY tzn. Spółki Skarbu Państwa związane z Energetyką i Zbrojeniami. Oraz w Korporacjach Międzynarodowych (głównie z kapitełem USA, a następnie NIEMIEC i FRANCJ I- ta ostatnia jest teraz oout ), gdzie dokładnie skalkulowano wartość polskiego, wykształconego i zdesperowanego (przez biedę w tym pięknym polskim kraju) pracownika.

    Odpowiedz
  • eemeryt(2019-05-24 07:10) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego ludzie musza pracowac za grosze a rzadzacy maja takie majatki i zarabiaja ciagle wiecej. A pani szydlo juz nie mowi ze te nagrody sie im nalezaly. Wstyd!!!!!!

    Odpowiedz
  • Marek(2019-05-24 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Dochód netto pracownika wzrośnie o 22%?! Poczytajcie sobie trochę o #FairPlay

    Odpowiedz