"Wyniki wyborów do PE znacząco obniżają ryzyko wdrożenia dodatkowych, innych niż ogłoszonych w tym roku przez wyborami, mocno kosztownych rozwiązań fiskalnych. (...) PiS nadal cieszy się mocnym poparciem w sondażach do wyborów parlamentarnych, korzystając z mocnego rynku pracy, programów socjalnych, takich jak 500+, obniżenia wieku emerytalnego oraz rządowego pakietu fiskalnego" - napisano w raporcie.

"Jeżeli PiS utrzyma się u władzy po najbliższych wyborach parlamentarnych, spodziewamy się minimalnych zmian w polityce gospodarczej oraz fiskalnej, a tym samym braku implikacji dla oceny kredytowej" - dodano.

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrał PiS z poparciem 45,38 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z 38,47 proc. głosów. Próg wyborczy przekroczyła też Wiosna Roberta Biedronia z 6,06 proc. głosów.

W kwietniu agencja Moody's potwierdziła w piątek długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A2" z perspektywą stabilną.

Reklama

Najbliższe przeglądy ratingu Polski przez główne agencje zaplanowano na jesień - Fitch 27 września, S&P i Moody's 11 października.

>>> Czytaj też: Budżet niemal bez deficytu, ale dodatkowe wydatki dopiero przed nami