Argentyna i Urugwaj znowu mają prąd. Wielki blackout jest już przeszłością

16 czerwca 2019, 14:04 | Aktualizacja: 17.06.2019, 09:30
Źródło:PAP
Ameryka Południowa, Brazylia, Paragwaj, Argentyna

Ameryka Południowaźródło: ShutterStock

90 procent Argentyny odzyskało w poniedziałek prąd - poinformowała argentyńska agencja państwowa Telam. Energia elektryczna została także prawie całkowicie przywrócona w Urugwaju.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • chcieliśta neolibu to mata(2019-06-16 20:12) Zgłoś naruszenie 136

    Jedno słowo: prywatyzacja.

    Odpowiedz
  • enngy(2019-06-16 21:49) Zgłoś naruszenie 100

    Stan sieci energetycznej nN to nie jest powód awarii systemu. Przeciążenie systemu też w niedzielę nie nastąpiło....zatem raczej wypadnięcie z systemu znaczącego źródła, które spowodowało przeciążenie pozostałych źródeł (generatorów), po tym jak nie zadziałały stosowne zabezpieczenia które winny wyłączyć część kraju. To nie zastąpiło i posypał się system...też w krajach sąsiednich połączonych wspólną siecią energetyczną.... Przywrócenie systemu do pracy do przynajmniej doba, fragment po fragmencie.. synchronizacja z siecią i włączenie do sieci....to musi trwać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-06-16 15:35) Zgłoś naruszenie 66

    Nie dziwi mnie. Jak tam byłem, widziałem w jakim bardzo złym stanie linie energetyczne tam są. To nie linie energetyczne tak jak w Polsce lub w UE lecz "dzikie pająki" na drzewach, domach itd.. Bardzo prymitywnie. LoooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Creo(2019-06-17 10:50) Zgłoś naruszenie 52

    Amerykanie zachwiali ich energetyką. I jak tu im ufać. A my ich tu sprowadzamy. To jest dramat i głupota!!!

    Odpowiedz
  • Nash13(2019-06-17 08:03) Zgłoś naruszenie 41

    Testowanie nowych robaków w systemie energetycznym? Jak latwo podbic kraj? Odepnij go od wtyczki

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-06-16 15:35) Zgłoś naruszenie 16

    Nie dziwi mnie. Jak tam byłem, widziałem w jakim bardzo złym stanie linie energetyczne tam są. To nie linie energetyczne tak jak w Polsce lub w UE lecz "dzikie pająki" na drzewach, domach itd.. Bardzo prymitywnie. LoooooooooooooL

    Odpowiedz
  • zero_days(2019-06-17 19:21) Zgłoś naruszenie 10

    Operacja Olimpic Games 2? Izrael/USA nową wersję Stuxneta testują przed irańską zawieruchą?

    Odpowiedz