Czaputowicz: Orzeczenie TSUE nie będzie miało praktycznego znaczenia w Polsce

24 czerwca 2019, 20:08 | Aktualizacja: 24.06.2019, 20:08
Źródło:PAP
Jacek Czaputowicz

Jacek Czaputowiczźródło: ShutterStock

Poniedziałkowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE nie będzie miało praktycznego znaczenia w Polsce; dostosowaliśmy się już do tymczasowego orzeczenia - tak szef MSZ Jacek Czaputowicz odniósł się do orzeczenia TSUE ws. przepisów dot. obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów SN i NSA.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • baba ze wsi(2019-06-24 20:21) Zgłoś naruszenie 1100

  Innymi słowy wyrok TSUE jest tyle wart co zeszłoroczny śnieg ! Będzie orka sądów i kasty tuż po jesiennych wyborach ! To już zapowiedział prezes Kaczyński, oraz prezydent Duda !

  Odpowiedz
 • stoik(2019-06-24 23:48) Zgłoś naruszenie 20

  przede wszystkim należy protestować i dążyć do zaprzestania łamania prawa przez TSUE. Albo regulacje dotyczące sądownictwa i sędziów jest wykluczone z Traktatu Lizbońskiego, albo zrzekliśmy się suwerenności w tym względzie. To skandal!! art. 19 nie dotyczy możliwości prawnej regulacji wieku orzekania przez sędziów, ale dyskryminacje ze względu na płeć, wiek, itp... a to jest zupełnie co innego. Dziwnie wyrok TK pod przewodzeniem tow. Safjana zatwierdzał jako zgodną z Konstytucją możliwość ograniczenia wieku orzekania przez sędziów, lub przenoszenia do innego sądu... Teraz już tego nie można czynić?? Tow. Safjan, masz słabych przeciwników... bo mocniejsi zmiażdżyliby Pana na miazgę.

  Odpowiedz
 • MLODY OFICER(2019-06-25 07:04) Zgłoś naruszenie 30

  Polska z postkomunistycznym aparatem sedziowskim z korzeniami z najgorszych czasow stalinowskich nigdy nie bedzie w pelni suwerenna- lewactwo z ue zdaje sobie z tego sprawe i gra na nasze oslabienie-gospodarczo jestesmy tygrysem europy wedle calej reszty gdzie jest stagnacja badz zerowy wzrost wiec trzeba jakas klode pod nigi DZIELNYM POLAKOM rzucic

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze