Ściągawka do repolonizacji. Do kogo należą media w Polsce? [MAPA]

7 lipca 2019, 09:00 | Aktualizacja: 15.07.2019, 09:35
Źródło:MAGAZYN DGP

źródło: DGP

Wicepremier Jarosław Gowin powrócił niedawno do pomysłu repolonizacji mediów. Według niego będzie ona jednym z zadań rządu Zjednoczonej Prawicy po wygranych jesiennych wyborach parlamentarnych. Inni politycy obozu rządzącego mówią z kolei, że chodzi nie tyle o repolonizację, ile o dekoncentrację. Dla jednych i dla drugich mamy ściągawkę – mapę polskiego rynku medialnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • Tutaj(2019-07-08 19:06) Zgłoś naruszenie 2432

    Bez żadnych źródeł, na gorąco z pamięci, mogę zweryfikować negatywnie dwie duże pozycje. Wirtualna Polska i Agora nie są polskie. I już obrazek inaczej wygląda prawda? Wstyd panie redaktorze.

    Odpowiedz
  • proboszcz(2019-07-07 14:23) Zgłoś naruszenie 2189

    Zadziwiajacy soposob na konfabulacje o problemie ktory jest a jednak go niema. WSZYSTKIE wydawnictwa prasowe sa zagraniczne, Agora jest spolka gieldowa i w wiekszosci akcjonariuszami sa cisi wielbiciele to Lenina to Mincla, pokazana jest telewizja ktora w znacznej czesci ma ograniczony zasieg bo dziala tylko w systemie kablowym. Wspanialy przykladem bylo by dokladne zestawienie calego rynku medialnego w Polsce z rynkiem miedialnym w Niemczech!!!! I to prosze pokazac ile jest zagranicznego kapitalu w niemieckim rynku medialnym!!! okolo2% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • przychody czy zasiegi (2019-07-07 13:48) Zgłoś naruszenie 1702

    zobaczcie wielkosc Facebooka w prawym dolnym rogu - to Wam duzo powie o zastosowanej "metodologii" tego raportu

    Odpowiedz
  • Passenger(2019-07-07 16:11) Zgłoś naruszenie 16710

    Mega nierzetelne zestawienie. W zestawieniu podano kodowane kanały rozrywkowe, z których korzysta jakiś mały procent ludzi i nie są nośnikiem treści informacyjnych, a o to głównie chodzi w ustawie, żeby nie było monopolu na kształtowanie poglądów i filtrowania informacji. Niemal cała prasa drukowana należy do Niemców - praktycznie wszystkie dzienniki lokalne. główny portal informacyjny Onet z tego co wiem też ;) TVN do niedawna tez był Niemiecki ;)

    Odpowiedz
  • Cycak Cyngelbaum(2019-07-07 16:06) Zgłoś naruszenie 16515

    Musimy media w Polsce spolonizować!!! Manipulacja nas przez zagraniczne media osiągnęła swojego niebezpiecznego szczytu!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ida(2019-07-08 08:20) Zgłoś naruszenie 1413

    Przecież w 2016 udziały w Agorze za ponad 50 mln wykupił Soros, potem za pośrednictwem Agory wykupił Radio Zet, więc jakie to polskie media?

    Odpowiedz
  • Januszpol(2019-07-07 11:29) Zgłoś naruszenie 13810

    Tylko że akurat te należące do kapitału obcego mają największy zasięg.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 34(2019-07-07 12:30) Zgłoś naruszenie 1227

    Od tyłu ten problem naprawde nie wygląda źle. Problem zaczyna się wtedy kiedy weżniemy najbardziej opiniotwórcze i popularne media i sprawdzimy kto jest ich właścicielem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • A. (2019-07-08 08:24) Zgłoś naruszenie 712

    Nierzetelnie. Proszę sprawdzić udziały Agory.

    Odpowiedz
  • oczywistość(2019-07-07 09:23) Zgłoś naruszenie 2792

    nawet dziecko już widzi, że z repolonizacją chodzi o grupę Solorza. Jakiś "duży miś" zaprzyjażniony z obozem tzw. "dojnej zmiany" chce swoją łapkę położyć na kawałku tortu ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • TheGuru(2019-07-07 13:23) Zgłoś naruszenie 2130

    bo nie chodzi o repolonizację tylko o Pi$yzację .....

    Odpowiedz
  • Baty(2019-07-11 14:25) Zgłoś naruszenie 27

    A Rydzyk?Z pochodzenia to Niemiec.

    Odpowiedz