„Barista ze stopniem magistra” jest passe. Rynek pracy pokazał, że ma dosyć dyplomów [OPINIA]

15 lipca 2019, 06:30 | Aktualizacja: 22.07.2019, 12:00
Źródło:Bloomberg
Japońscy studenci podczas targów pracy w Tokyo

Japońscy studenci podczas targów pracy w Tokyoźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Akio Kon

Niskie bezrobocie pokazało nową drogę do wzrostu płac i zmniejszenia nierówności – pisze w felietonie dla Bloomberga Conor Sen.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • Henryk(2019-07-15 10:21) Zgłoś naruszenie 1339

    W Polsce to się zaczęło, jak Bartoszewskiego, choć nie był nawet magistrem, zaczęto przezywać "profesorem"

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • W(2019-07-15 13:42) Zgłoś naruszenie 1127

    A naszym dzieciaczkom nadal sie wmawia zeby szly do ,,wymarzonego liceum"...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zzz(2019-07-15 09:47) Zgłoś naruszenie 298

    Nie dotyczy to Polski, bo w Polsce duza liczba stanowisk to sektor publiczny, gdzie nie liczy sie doswiadczenie, a najpierw: znajomosci bądź papier potw. uprawnienia. Np. inż. budownictwa z papierami moze lezec dzyndzlem do gory, a za niego robi stazysta. Bez inż. zaden przeglad budynku nie bedzie wazny.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • realia (2019-07-15 17:11) Zgłoś naruszenie 153

    W Polsce za dużo pseudodyplomow, a za mało prawdziwych. Niski poziom usług, poczynając od medycznych i kończąc na zwykłym malowaniu. Kraj gdzie wszystko jest na byle jakim poziomie.

    Odpowiedz
  • Miodek(2019-07-15 16:15) Zgłoś naruszenie 101

    Mam prośbę skonczcie z tymi zapożyczeniami typu ,,passe" tresci to nie ubogaca kompleksów też sie tym nie wyleczy

    Odpowiedz
  • Ktoś(2019-07-16 20:19) Zgłoś naruszenie 80

    Należy odróżnić osoby wykształcone od osób, które mają wykształcenie. Nie zawsze idzie to w parze.

    Odpowiedz
  • makov(2019-07-15 13:41) Zgłoś naruszenie 62

    zwykłe prawo popytu i podaży: dużo pracowników - mało pracy -> cena "zatrudnienia" w formie wymagań, dyplomów itd. wysoka, mało pracowników -> dużo pracy -> cena zatrudnienia niska.

    Odpowiedz
  • NICKT(2019-07-15 14:05) Zgłoś naruszenie 35

    oj czy aby na pewno?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • reocronas(2019-09-14 07:09) Zgłoś naruszenie 00

    SpFling.︆︅com - świеtny proj𝚎kt dl𝚊 dorosłych, którzy сhсą zn𝚊l𝚎źć partnеr𝚊 seksualnegо

    Odpowiedz